Connect with Us

Hyri në Greqi për të prerë dru/ Arrestohet 54-vjeçari shqiptar

Kosova & Rajoni

Hyri në Greqi për të prerë dru/ Arrestohet 54-vjeçari shqiptar

Publikuar

-

cna lajme rajon

Një 54-vjeçar shqiptar është arrestuar në kufirin me Greqinë, ka hyrë në mënyrë të paligjshme për të prerë dru.

Arrestimi i shqiptarit u bë në Follorinë teksa u pikas me një kalë e sëpatë në pyll.

Ai kishte arritur të priste 0.3 metra kub lis teksa menjëherë policia greke e ka prangosur dhe i ka sekuestruar kalin dhe sëpatën./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kosova & Rajoni

Kryeministri grek bën dozën e tretë të vaksinës/ Iu bën thirrje qytetarëve të pavaksinuar

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka marrë dozën e tretë të vaksinës antiCovid.

Krahas kësaj Mitsotakis iu ka bërë thirrje qytetarëve të vaksinohen. Kjo thirrje më shumë ishte për qytetarët grekë që ende nuk kanë marrë asnjë dozë,“Le të dëgjojmë deri në fund shkencëtarët. Le të shohim të dhënat e vërteta. Le të nxitojmë të gjithë dhe të vaksinohemi në mënyrë që të rrisim më tej normat e vaksinimit në vendin tonë në tërësi. Sapo kam përfunduar dozën e tretë të vaksinës Covid-19, duke ndjekur udhëzimet e ekspertëve. Do t’i kërkoja të gjithëve të bëjnë të njëjtën gjë, si për dozën e tretë, por në veçanti për ata që nuk janë vaksinuar ende. Sepse tanimë të dhënat janë të qarta dhe përtej çdo dyshimi sa i përket efektivitetit dhe sigurisë së vaksinës”, ka thënë ai.

LEXO EDHE:  Policia asgjeson 4600 rrënjë kanabis

LEXO EDHE:  Shkatërrohet banda e drogës me shqiptarë në Itali/ Arrestohen 15 persona

Kujtojmë se Misotakis ka marrë dozën e parë të vaksinës Pfizer-BioNTech në më 27 Dhjetor të 2020-s dhe të dytën më 18 Janar./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Treni përplas makinën në Kosovë/ Plagosen 6 persona

Publikuar

-

Nga

cna lajme rajon

Gjashtë persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti në Klinë të Kosovës, ku një tren është përplasur me një makinë.

Sipas asaj që raportohet, lajmi është konfirmuar nga autoritetet policore, të cilat kanë nënvizuar se të 6 të lënduarit po marrin trajtim mjekësor në spital.“Sot me datë 11.10.2021, rreth orës 18:00, Policia është informuar për një aksident trafiku në mes trenit të udhëtarëve dhe një veture, si pasojë e këtij aksidenti 6 persona kanë pësuar lendime trupore të njejtit janë dërguar në spitalin rajonal në Pejë”, thuhej në njoftim./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Ulen ndjeshëm infektimet nga Covid në Kosovë/ Regjistrohen 14 raste të reja, ja sa persona kanë humbur jetën

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka informuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitë 14 qytetarë, nga 1.153 testime të kryera.

Ndërkohë janë shënuar 2 raste të vdekjes.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 9.795 doza të vaksinës kundër COVID-19.Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.456.845 doza të vaksinës.

LEXO EDHE:  Policia asgjeson 4600 rrënjë kanabis

LEXO EDHE:  Një ditë më parë u gjobit për mosmbajtjen e maskës/ Kryemadhi nuk “vë mend”

Deri më sot 632.567 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE