Connect with Us

“Neveri dhe keqardhje për këtë njeri të pabesë”/ Ish këshilltari i tij, ‘shpërthen’ keq ndaj Bashës

Politikë

“Neveri dhe keqardhje për këtë njeri të pabesë”/ Ish këshilltari i tij, ‘shpërthen’ keq ndaj Bashës

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish-këshilltari i Sigurisë Kombëtare në PD, Piro Ahmetaj, ka dalë me një reagim të fortë në rrjetet sociale kundër Lulzim Bashës.

Ahmetja shkruan se Basha jo vetëm që në 8 vjet ka shitur dhe ka humbur në mënyrë turpëruese zgjedhjet por dhe ka përdhosur besimin e shqiptarëve.

“Siç tashmë është e konfirmuar, “arkat me masakrën zgjedhore” ishin vetëm #LOJA cinike në kurrizin e demokratëve sa për të rizgjedhur prap humbësin Kryetar, si dhe ruajtur statusquonë e gardës së kamikazëve rreth kompanisë private të djalit të llastur & veshur me kostum Euroatlantik”, shkruan ndër të tjera Ahmetaj.

Postim i plotë:

Të dashur ❤ bashkëatdhetarë 🙏  ✌,

#Së pari, në respektin Tuaj, bashkëlidhur gjeni, një pjesë të qëndrimimeve mbi keqardhjen dhe neverinë ndaj përqasjes së papërgjegjshme dhe të pabesë të Kryetarit pa këllqe që në 8 vjet jo vetëm ka shitur apo humbur në mënyrë turpëruese zgjedhjet por dhe ka përdhosur besimin e shqiptarëve te pluralizmi dhe vlerat e demokracisë  funksionale si dhe gjithë !

LEXO EDHE:  Basha: Beteja jonë, për t’u kthyer pushtetin njerëzve përmes qeverisjes transparente

#Së dyti siç tashmë është e konfirmuar, “arkat me masakrën zgjedhore” ishin vetëm #LOJA cinike në kurrizin e demokratëve sa për të rizgjedhur prap humbësin Kryetar, si dhe ruajtur statusquonë e gardës së kamikazëve rreth kompanisë private të djalit të llastur & veshur me kostum Euroatlantik!

#Nështesë, e ripërsëris se fatmirësisht nuk kam fare lidhje dhe asnjë “mllef personal” ndaj Kryetarit të ish-PD, as ndaj listës së sekserëve të punësuar në Kuvend apo në portalet e familjarëve, që konsumojnë burekë por prodhojnë diare për interesat e kompanisë së falimentuar të LB!

#Nëtëkundërt, mbetem ushtar i atdheut për të kontribuar me përgjegjshmëri dhe përulësi shtetare në rikthimin e #besimit të  te familja, siguria, prona dhe vlerat e të djathtës moderne si  dhe gjithë  🙏#Jufaleminderit  Gen* Piro Ahmetaj./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

‘Kë të besojnë demokratët’?/ Kadilli shfaqet si shpëtimtar i PD

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Fatbardh Kadilli ka dalë me një reagim pas vendimit të kreut të PD-së në detyrë Lulzim Basha, për shkarkimin e Nokës, nga Komisioni i Sigurisë.

Sipas Kadillit, shkarkimi i z. Noka një dëshmi tjetër e traditës së shëmtuar të përjashtimeve.

Opozita zvogëlohet edhe me shumë nga përjashtimi.

 Një dëshmi e re e kryetarokracisë. Basha e emëroi Kryesinë e grupit dhe gati dy të tretat e Kryesisë si një kryetarokrat dhe e shkarkon po si kryetarokrat. Demokratët duhet të reagojnë kundër modelit jo rastit personal. Basha veproi si Kryetarokrat jo vetëm kur shkarkoi, por edhe kur emëroi”, shkruan Kadilli në rrjete sociale.

LEXO EDHE:  Basha takim me drejtuesit e Shoqatës Mikrofinanca Shqiptare/ Zbardhen diskutimet

LEXO EDHE:  Ministri i Berishës kundër zëdhënëses së Bashës

Sipas tij, përplasja me akuza të ndërsjellta me etiketime “llum” apo “peng” tregon degradim.

Kë të besojnë demokratët? Ata meritojnë më shumë nga Kryetari dhe nga ish Kryetari.

 Kjo klimë përplasjesh dhe përjashtimesh tregon degradim. Idetë dhe propozimet e Manifestit “për një parti më e madhe se kryetari” janë përgjigjja për të dalë nga kjo gjendje si një parti e pastër, e hapur, e bashkuar, fituese”, shkruan më tej Kadilli./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Mora vendim për të shmangur përçarjen”/ Basha në panik nga Foltorja e Berishës

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kryetari i PD, Lulzim Basha priti sot në një takim ministren britanike për Europën dhe Amerika, Ëendy Morton, e cila shoqërohej në këtë takim nga ambasadori britanik në Tiranë.

Në një prononcim për mediat, Basha u shpreh se me ministren Morton biseduan për cështje me interes të përbashkët si lufta ndaj krimit dhe korrupsionit, lidhjet e krimit të politikës me krimin si edhe liria e medias.

Por, gjithashtu Basha gjatë prononcimit për gazetarët është ndalur edhe tek vendimi i tij personal për të përjashtuar ish-kryeministrin Berisha nga grupi parlamentar i PD.

LEXO EDHE:  LSI e vetme në zgjedhje?/ Luan Rama i jep fund aludimeve

LEXO EDHE:  Basha: Beteja jonë, për t’u kthyer pushtetin njerëzve përmes qeverisjes transparenteBasha vijoi të justifikohet, duke thënë se vendimi i tij është në përputhje të plotë me detyrat dhe përgjegjësitë si kryetar i PD.

“Në 9 shtator kam marrë një vendim në përputhje të plotë me detyrat dhe përgjegjësitë e kryetarit të PD për të shmangur çdo përçarje që i shërben Edi Ramës”-tha Basha, duke iu referuar vendimit për përjashtimin e liderit të demokratëve./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha në delir/ Britanikët kërkuan ndihmën tonë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot në një takim ministren britanike për Europën dhe Amerikat, Wendy Morton, e cila shoqërohej në këtë takim nga ambasadori britanik në Tiranë.

Në një deklaratë për mediat, pas takimit të zhvilluar me Ministren Britanike, Basha ka folur në lidhje me atë çfarë është diskutuar në këtë takim.Ndër të tjera Basha tha se britanikët kanë kërkuar ndihmën e PD, për të luftuar kundër lidhjeve të politikës, me krimin.

“Diskutuam për çështje demokratike, lufta kundër krimit të organizuar, liria e medias, masakra zgjedhore janë disa prej çështjeve kryesore që diskutova me Ministren Britanike Morton. Gjithashtu, na intereson fati I shqiptarëvë që janë në Britani dhe investimet e Britanisë në Shqipëri, çështje që gjithashtu i diskutuam. Përvëc kësaj Partia konservatore dhe PD kanë krijuar një marrëdhënie të ngushtë sidomos kundër krimit të organizuar, dhe lidhjevetë politikës me krimin, e cila është arsyeja e masakrës zgjedhore.  Britanikët kanë kërkuar ndihmën tonë si Parti Demokratike për të zgjidhur këto probleme”-tha ndër të tjera Basha./CNA.al

LEXO TE PLOTE