Connect with Us

“I shitur dhe i përfshirë në afera korruptive”/ PD “zien” kundër Bashës

Politikë

“I shitur dhe i përfshirë në afera korruptive”/ PD “zien” kundër Bashës

Publikuar

-

CNA lajme politike

Arben Fezolli, ish-anëtar kryesie i PD së Korçës,  është shprehur i indinjuar në lidhje me vendimin e kreu të PD Lulzim Basha, për përjashtimine  Sali Berishës nga grupi parlamentar i PD-së.

Fezolli e përkufizon Bashën, si një njeri të shitur dhe të kapur nga Edi Rama që përveçse aferave koruptive me të dhe për interes personal,  asnjë të mirë nuk i solli PD.

“Kjo vërtetoi largimin tonë nga strukturat e PD, sepse ne i dinim dhe atë që bëri Berisha sot e bëme ne më përpara.

Përfundimisht Berisha i duhet PD për të kthyer besueshmërinë e një opozite të vërtetë.

E prisja, jo unë po dhe shumë të tjerë ndaj dhamë dorëheqjen dhe gjithmonë kemi postuar në rrjete sociale aferat e tij dhe gjithë sejmenët që mban nga pas.

LEXO EDHE:  Shpërthen Julian Deda/ Demokratët nuk u shitën, tani po ndodh fiks si me 25 qershor

Ndaj dhe Luli e përmendi shumë këtë kohë luftë, luftë po ndoshta nënkuptonte luftën që i hapi PD nga brenda”, është shprehur ai për CNA.al.

Më tej, Fezolli shton se nuk mund të hidhen poshtë  30 vjet djersë e mund e Sali Berishës, në PD.

“Ne përkrah Berishës kemi qenë dhe do jemi, sepse nuk mundet të hidhen 30 vjet mund dhe djersë nga Luli.

Edhe në Korçë do ti ngremë vlerat opozitës, jo me njerez që janë tërhequr si kërmilli dhe janë ngjitur aty ku janë”, është shprehur ai./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Video/ Rama u lë vendin ministrave, i nxjerr para Kryeministrisë për të njoftuar vendimet e reja

Publikuar

-

Nga

Këshilli i Ministrave është mbledhur sot për herë të dytë pas krijimit, ku janë marrë disa vendime të rendësishme.

Por ndryshe nga herët e tjera, ku vendimet  e marra njoftoheshin nga vetë kryeministri dhe botoheshin direkt në Fletoren Zyrtare, në mandatin e tretë, duket se Rama ka zgjedhur tjetër strategji.

Zv.kryeministri Arben Ahmetaj, Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi dhe Ministrja e Turizmit Mirela Kumbaro, kanë dalë përpara kryeministrisë dhe kanë njoftuar vendimet e marra.

LEXO EDHE:  A e mbështet Berisha, Lulzim Bashën?/ Flet Astrit Patozi

LEXO EDHE:  A e mbështet Berisha, Lulzim Bashën?/ Flet Astrit PatoziKjo duket se do të jetë dhe mënyra se si do të komunikohen vendimet e Këshillit të Ministrave gjatë mandatit të tretë të qeverisë “Rama”./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Opinione

Basha del sërish bllof/ Justifikohet me amerikanët dhe gënjen demokratët

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kreu i PD Lulzim Basha pas përjashtimit anti-statutorë të ish liderit historik Sali Berisha nga Grupi Parlamentar, ka tentuar të justifikohet, duke gjetur si alibi, amerikanët.

Në një deklaratë sot për mediat Basha është shprehur se “Sa u përket pretendimeve për referendume dhe kuvende, kuvend të Partisë Demokratike për të marrë nën shqyrtim vendimet e qeverisë amerikane nuk ka për të patur.”

Me këtë deklaratë Basha e ka zhytur akoma më shumë veten e tij në “batakun” ku ka rënë duke thelluar më tej mosbesimin e demokratëve.

LEXO EDHE:  Vettingu/ Gjykata Kushtetuese rrëzon kërkesën e Kuvendit për heqjen e masës së pezullimit

LEXO EDHE:  FOTOT ekskluzive/ Zbulohet “dashuria” pozitë-opozitë në jug të vendit

Qeveria amerikane nuk ka dhënë asnjë vendim që të përjashtohet Berisha nga Grupi Parlamentar, shkeljen e statutit dhe përjashtimet jane tiparet diktatoriale të Lulzim Bashës skane asnje lidhje me Amerikën.

Çështja është tek vendimet anti-statuore dhe abuzimet e Lulzim Bashës.

Kuvendi do të shqyrtojë abuzimet e skandalet e Lulit, jo vendimet e SHBA, siç gënjen Luli./CNA.al

Basha shënon “autogol”/ Deklarata që “fundos” kreun e PD  Nevoja për Opozitë

Krimi që fsheh Lulzim Basha

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha nuk e nxori me shkelma nga zyra/ Çlirim Gjata ia thotë troç Bashës: Kryetar pa parti

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Lulzim Basha e përjashtoi nga grupi parlamentar Sali Berishën, kundër statutit të Partisë Demnokratike.

Nga ana tjetër Berisha, ka zgjedhur që t’i kundërpërgjigjet, duke respektuar statutin dhe të gjitha rregullat e PD-së.

Çlirim Gjata ka tha se nëse nuk shkohet në votim, në fund fare mund të mbesin fare pa PD.Berisha nuk dërgoi 5 mijë mbështetës dhe të nxjerrë Bashën nga zyra. Ai ndoqi një rrugë tjetër, atë të komunikimit me bazën e partisë dhe tha të shkojmë të forumet. Nuk ka kërkuar direkt shkarkimin e Bashës.  Berisha ka kërkuar votimin e vendimit nëse do të rrijë apo jo në Grupin Parlamentar dhe nëse fitoj unë Basha s’ka më vend në PD”, është shprehur Gjata në ABC Neës.

Sipas Basha mund të rrijë në PD për ta sjellë në pushtet amerikanët, por s’ do të ketë më PD,

“Nuk jemi në gjykatë për të përcaktuar kryetarin me gërma dhe pika. Lulzim Basha mund të rrijë në krye të PD dhe Berisha të mos mund të bëjë asgjë. Bashës mund t’i thonë amerikanë do të të sjellim në pushtet, por ai s’ka me çfarë të vijë në pushtet se s’do të ketë mbetur më PD”, ka thënë më tej Gjata./CNA.al

LEXO TE PLOTE