Connect with Us

Dybala nuk pranon rinovimin me Juventusin, do rritje rroge

Seria A

Dybala nuk pranon rinovimin me Juventusin, do rritje rroge

Publikuar

-

Paulo Dibala dhe Juventusi vazhdojnë të mbeten 2 milionë euro larg njëri-tjetrit për të nënshkruar kontratën e radhës, me këtë aktualen që kujtojmë se skadon më 30 qershor të verës së ardhmen.

Dhe pa dyshim që në Torino, edhe pse nga oferta 8 milionë euro plus bonuse, kanë kaluar në 9 milionë neto, por pa bonuse, menaxheri i argjentinasit, Horge Antun, ka kaluar në kundërsulm: kërkon të paktën rrogën që fiton Matajs de Ligt, 8 milionë euro, plus 4 bonuse.

Fakti që palët janë larguar dhe gjithçka ka ndodhur pas largimit të Kristiano Ronaldos, drejtuesit nuk kanë ndërmend që të fusin sërish në lojë paratë që kursyen nga portugezi, por pikërisht për të zbutur gjakrat, nga Torinoja nënvizojnë se në lojë pritet që të hyjë vetë presidenti Andrea Anjeli.

Ky i fundit ka një marrëdhënie jo vetëm “institucionale”, por edhe mjaft miqësore me Dibalën, prandaj të dy së bashku pritet që të kenë një takim kokë më kokë dhe të zgjidhin ngërçin financiar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Seria A

Seria A/ 32 minuta në fushë, Manaj i sjell fat Spezias

Publikuar

-

Nga

Spezia ia doli të merrtë një fitore të rëndësishme në shtëpi 2-1 ndaj Salernitanës. Vendasit u gjendën në disavantazh pas 40 minutash lojë, me golin e Simyt. Skuadra e Spezias barazoi në minutën e 50-të me Strelec.Në minutën e 68-të, Motta aktivizon Rei Manaj dhe largon nga fusha Strelec. Futja në lojë e shqiptarit i sjell fat skuadrës, pasi 15 minuta nga fundi, Kovalenko çon shifrat në 2-1. Spezia shkon në kuotën e 7 pikëve në vendin e 15-të, ndërsa miqtë nga Salernitana enden në vendet e fundit. Pasdite luhen takime të tjera të Serie A.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Spalletti i pafat, i grabisin Pandën me të cilën kishte shkuar në punë

Publikuar

-

Nga

Aventurë e pakëndshme për trajnerin italian të Napolit, Luciano Spalletti, të cilit i kanë grabitur makinën me të cilën kishte shkuar në grumbullimin e skuadrës, një Fiat Panda.

Tekniku napolitan e kishte parkuar mjetin e tij lëvizës jashtë parkingut ku grumbullohet skuadra në prag të ndeshjeve, megjithatë kur iu desh ta përdorte sërish, pa që Panda e tij nuk ishte më aty.Spalletti ka njoftuar menjëherë policinë vendase, që po heton për rastin, megjithatë për momentin nuk ka asnjë të dhënë se cilët mund të jenë grabitësit e makinës së teknikut napolitan.

Episode të tilla janë të shpeshta në qytetin e Napolit, pasi disa ditë më parë grabitën makinën e bashkëshortes së mesfushorit Demme, ndërsa më herët ka pasur raste të ngjashme edhe me të tjerë futbollistë.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lajme të mira për Milanin, po rikthehet Ibrahimovic

Publikuar

-

Nga

Menja ka dalë nga klinika ku kreu operacionin në kyç, teksa skuadra vijon përgatitjet për ndeshjen e nesërme kundër Veronës e programuar për në orën 20:45. Në fushë me grupin janë parë, tashmë ish të dëmtuarit, Rade Kruniç dhe Zlatan Ibrahimoviç. Dyshja ka kryer të plotë punën me ekipin ashtu si edhe Kalabria që në kombëtare ankoi një problem të natyrës muskulore.

Boshnjaku dhe suedezi vështirë të grumbullohen nesër, teksa mbrojtësi do të jetë rregullisht në fushë. Ndërkohë, në infermieri vijojnë të qëndrojnë Florenci dhe Bakajoko. Italiani është në fazën e riaftësimit, kështu që mesfushori francez ka nisur të punojë i vetëm, arsye për të cilën edhe rikthimi i tij në dispozicion të trajnerit nuk do të vonojë.

Problemi madhor i Milanit në këto momente është porta, por nuk mund të neglizhohen vështirësitë në prapavijë që shkakton mungesa e Teo Hernandezit që dy ditë më parë rezultoi pozitiv ndaj Covid-19-ës. Në këto kushte, Stefano Pioli thuhet se po përgatit revolucionin e radhës.Pier Kalulu do të promovohet titullar në të djathtë të mbrojtjes me Kalabrian që do të zhvendoset në korsinë e kundërt. Vendim i detyruar ky për trajnerin i cili nuk mund të mbështetet tek i dëmtuari Florenci, teksa duket se nuk i beson as Balo-Turesë i cili në verë u afruar me statusin e zëvendës-Hernandezit. Senegalezi ka zhgënjyer në 112 minutat që ka zbritur në fushë duke shkaktuar një efekt zinxhir të cilin do ta shohim nesër kur Milani të presë Veronën në “San Siro”.

Nuk kemi të bëjmë me një revolucion të mirëfilltë, megjithatë, në dy vitet e fundit eksperimentet pioliane nuk kanë munduar. 10 muaj më parë, me ekipin e gjymtuar nga dëmtimet dhe COVID-i, 55-vjeçari propozoi në mesfushë Kalabrian, i cili ia shpërbleu me gol. Më pas, erdhi radha e Kastijehos që u rreshtua si pykë ndaj Junajtid. Edhe sivjet eksperimentet e Piolit nuk kanë munguar. I pari ishte ai i Tomorit i cili për 35 minuta luajti si mbrojtës i djathtë kundër Juventusit, teksa Rebiçi si pykë nuk ishte risi, pavarësisht se këtë herë shënoi më shumë sesa në provat e mëparshme në majën e sulmit.

LEXO TE PLOTE