Connect with Us

“Do japë llogari para demokratëve”/ Berisha paralajmëron Bashën

Politikë

“Do japë llogari para demokratëve”/ Berisha paralajmëron Bashën

Publikuar

-

Ish kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar se do të nisë një lëvizje, referendum në rrethe, pas vendimit të Bashës për ta përjashtuar nga Grupi Parlamantar.

I ftuar në Zonë e Lirë, Berisha tha se Basha do japë llogari para demokratëve për vendimin e tij që e mori pa pyetur askënd.

“Vendos një ligj në statut për personat që shpallen non grata, ose mblidh këshillin Kombëtarë, me votë, çfarë mendoni hidheni në votë, por Basha e mori vendimin pa pyet njëri.

LEXO EDHE:  Deklarata e fortë/ Zbulohen lidhjet kriminale të vëllait të Ramës

Basha do japë llogari para demokratëve për këtë.”/CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Pas më shumë se një viti/ Gazetarët rikthehen në parlament

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Konferenca e kryetarëve ka vendosur sot që të rikthejë gazetarët në parlament.

Kështu, duke filluar nga seanca e së enjtes që vjen, gazetarët do vendosen në lozhat e sallës së seancës plenare.Kujtojmë këtu se ka kaluar më shumë se një vit qëkur gazetarët u detyruan të qëndrojnë jashtë sallës së seancave për shkak të pandemisë COVID-19.

LEXO EDHE:  75-vjet nga masakra e Buzëmadhes/ Si u pushkatuan pa gjyq 21 banorë të fshatit

LEXO EDHE:  Nga Astrit Patozi/ NUK KAM ASNJË DETYRIM QË TË ZGJEDH MES RAMËS DHE BASHËS

Parlamenti transmetohej me regji qendrore dhe gazetarët kishin mundësi për të ndjekur deputetët vetëm jashtë sallës. Më herët u vendos që gazetarët e vaksinuar ose me test PCR kundër COVID-19 mund të ndjekin komisionet parlamentare në Kryesinë e Kuvendit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Shkarkimi i Flamur Nokës/ Strazimiri: Nuk fitohet me “stilograf” një betejë e humbur me moral politik

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Kryetari i PD Lulzim Basha i ka komunikuar shkarkimin nga funksioni i Nënkryetarit të Komisionit të Sigurisë Flamur Nokës, si dhe e ka paralajmëruar për përjashtimin e tij nga Grupi Parlamentar.

Në lidhje me vendimin personal të Bashës, ka patur shumë reagime, një prej tyre është edhe anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Gent Strazimiri .

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Strazimiri shkruan se ky është një alarm i kuq për demokracinë.

LEXO EDHE:  Berisha braktis publikisht Lulzim Bashën/ Paralajmëron rrënimin e tij

LEXO EDHE:  Luli vijon seritë e telenovelës turke/ Lali Eri i përgatit skenarin e radhësKy turp është ALARM I KUQ për shoqërinë, për demokracinë, për mendimin e lirë, për votën e lirë, për partinë dhe popullin e LIRISË!

Një betejë që e ke humbur me moral politik e njerëzor, me argumente politikë e me debat statutor, nuk e fiton dot “me stilograf”… Sot më shumë se kurrë: #qëndro_në_këmbë_demokrat #asnjë_hap_pas” shkruan ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“E mbyti Ramën, duke hequr të vetët”/ Topalli ironizon Lulzim Bashën

Publikuar

-

Nga

cna lajme politik

Jozefina Topalli ka ironizuar kreun e PD-së, në detyrë Lulzim Basha, pas vendimit të fubndit për shkarkimin e Flamur Nokës, nga drejtimi i Komisionit të Sigurisë.

“E mbyti Ramën, duke hequr të vetët”, ka shkruar Topalli në rrjete sociale, me një ironi therëse ndaj Lulzim Bashës.Reagimet pas shkarkimit të Nokës kanë qenë të shumta, me argumentin se Basha e ka marrë këtë vendim pa u konsultuar me grupin parlamentar apo me strukturat e tjera të PD-së, njësoj si në rastin e ish-Kryeministrit Sali Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE