Connect with Us

“Demokratët i thanë Bashës fjalën e fundit”/ Gazetari: PD po shpëton nga pengmarrja

Politikë

“Demokratët i thanë Bashës fjalën e fundit”/ Gazetari: PD po shpëton nga pengmarrja

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Gazetari Bledian Koka, ka thënë se vendimi i kreut të PD, Lulzim Basha, për ish kryeministrin Sali Berisha prodhoi një të mirë.

Çlirimin e energjive të PD që ishin marrë peng prej tij.

Kjo u reflektua sipas tij tek ata që sot dolën në mbështetje të Berishës dhe folën më në fund të lirë.

Ky vendim i Bashës është i shëndetshëm për çlirimin e  energjisë së PD që janë mbajtur peng prej tij. Pasi kemi një Qeveri  që sundon dhe grabit dhe një opozitë që hesht. Më mirë që ndodhi kështu dhe kushdo që do të vazhdojë lojën e zotit Basha apo të servilit të kujtdo le të vazhdojë. Demokratët kanë marrë guximin se janë vërtetë të frustruar, dhe i thanë sot Bashës fjalën e fundit”, është shprehur Koka.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

“Rinumërimi’/ KQZ  do të hapë 10% të kutive, të 25 Prillit

Publikuar

-

Nga

cna lajme aktualitet

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve ka vendosur në mbledhjen e sotme që të hapë 520 kuti të zgjedhjeve të 25 Prillit.

Sipas Kodit Zgjedhor rishqyrtimi i 520 kutive bëhet për të verifikuar rregullsinë dhe saktësinë e veprimtarisë së administratës zgjedhore përgjatë zgjedhjeve.

“Këqyrja lejohet të bëhet vetëm pasi të jetë shpallur rezultati përfundimtar, të jenë përmbyllur procedurat ankimore dhe zgjedhjet të kenë përfunduar. Ky rregull nuk vlen për këqyrjen që bëhet në kuadër të procesit ankimor, si mjet për sigurimin e provës” thuhet në nenin 167/2 të Kodit Zgjedhor që përcakton edhe rregullat sesi duhet kryer rinumërimi.LEXO EDHE:  Rama zbardh takimet me Bashën dhe Metën/ Ja çfarë i thashë Lulit

LEXO EDHE:  Basha flet për makiazh dhe hapje të PD-së

Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi ka thënë se se javën tjetër nis rinumërimi i 10% të fletëve të votimit.

Nëse do të konstatohen mospërputhje e të dhënave atëherë materialet do të referohen në Prokurori./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Foto-Basha në gjendje të mjeruar/ Deputeti socialist e kap mat fshehurazi

Publikuar

-

Nga

Lulzim Basha është shfaqur në gjendje të mjeruar sot në Kuvend.

Të paktën ashtu duket në foto e shkrepura nga deputeti socialist Erion Braçe.

Ky i fundit, duket se i ka bërë  foto fshehurazi në Kuvend, portretit të Bashës dhe më pas, duke I shtuar një shënim i ka shpërndarë në rrjete sociale.

18 minuta urrejtje..Shau, fyeu, gënjeu, mallkoi, por një gjë se bëri, një tjetër së dinte:

Nuk bëri asnjë sekondë, asnjë minitë, thirrjen për të bërë vaksinën, për t’u vaksinuar.LEXO EDHE:  Tahiri: Çadra është bunker që mbron ish-pushtetarët

LEXO EDHE:  Dorëheqja pas fitores së Bashës e Tomor Alizotit /Vjen reagimi i parë: Kjo është fatale

Nuk e di, nuk e mësoi kurrë se taksa e qarkullimit është 27 lekë, jo 240 lekë, pra as 24 lekë.

Tani i besohet “propozimeve”  të një njeriu që nuk di as kaq?”, shkruan Braçe./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Sfida kryesore është uria”/ Tomorr Alizoti: Opozita duhet të protestojë

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Deputeti i PD, Tomor Alizoti në një deklaratë për media ka komentuar rritjen e çmimeve dhe qëndrimin e Qeverisë ndaj këtij fakti
Gjithshtu ai është ndalur edhe tek protesta e qytetarëve.

Sipas tij çdo fatkeqësi që prek shqiptarët është kthyer në fenomen dhe qytetarët duhet të reagojnë.

“Fatkeqësitë e këtij vendi janë kthyer në shfaqje. Kjo është thjesht shfaqje e radhës. Rama është një njeri pa moral që bën moral. Shqipëria nuk duhet të reshtë se protestuari. Nëse jashtë sfidat kryesore janë mjedidi dhe teknologjia, në Shqipëri është uria. Shqipëria nuk duhet të reshtë së protestuari”, është shprehur Alizoti

LEXO EDHE:  Basha tallet me demokratët/ Nxjerr udhëzimin qesharak

LEXO EDHE:  Rama apo Berisha?/ Kush e thyen audiencënNdërsa pyetjes nëse opozita duhet të jetë pjesë e protestës, ai i është përgjigjur:

“Opozita duhet të bëjë protestë sepse është rezultat i një proteste. Nuk duhet të ndalim së protestuari”./CNA.al

LEXO TE PLOTE