Connect with Us

“Basha i implikuar direkt në vendimin e SHBA”/ Berisha zbulon se çfarë i tha zyrtari amerikan

Politikë

“Basha i implikuar direkt në vendimin e SHBA”/ Berisha zbulon se çfarë i tha zyrtari amerikan

Publikuar

-

Ish kryeministri Sali Berisha është pyetur në Zonë e Lirë se çfarë i tha Basha para marrjes së vendimit.

Berisha zbuloi se më herët, para shpalljes non grata, dy persona, një prej të cilëve zyrtar amerikan, i kishin shkuar në zyrë dhe i kishin thënë që Basha është direkt i implikuar në procesin e shpalljes ‘non grata’.

“Një person nga Washingtoni dhe një nga Tiranë më kanë ardhur në zyrë dhe më kanë thënë që është i implikuar Lulzim Basha për procesin e shpalljes ‘non grata’.

Unë them çfarë më kanë thënë. Basha vrau PD me qëndrimin e tij, jo Sali Berishën. Mund të jepte çdo vendim, por në përputhje me stututin e partisë.

Basha më thotë mua se ata thonë se e kanë paralajmëruar Berishën, nëse quhet paralajmërim se Lulzim Basha thotë ‘çdo vendim mi dikton Berisha”, unë se kam bërë këtë. Unë absolutisht nuk kam diktuar asnjë vendim. Basha nuk pati guximin me shku në forumet e partisë”, shtoi Berisha./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Berisha akuza Ramës/ “E ka kthyer Shqipërinë në delen e zezë të Ballkanit dhe Europës”

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Ish kryeministri Sali Berisha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se e ka kthyer Shqipërinë në delen e zezë të Ballkanit dhe Europës.

Berisha shprehet se e ka kthyer atë në një tokë të pashpresë nga ku të rinjtë po ikin.Edi Rama dhe regjimi i tij ka katandisur Shqipërinë dhe shqiptarët në delen e zezë të Ballkanit dhe Europës.

Nga një tokë e bekuar e ka kthyer në një vend të pashpresë nga ku të rinjtë ikin dhe vetëm ikin. Para dy ditësh isha në Gjirokastër, në një mjedis të zjarrtë, por do tu them ai entuziasëm ishte frymëzues kurse shëtitja që bëra në rrugët e qytetit ishte tmerruese”, ka thënë Berisha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Jam më i vendosur se kurrë”/ Berisha zotohet para demokratëve të Elbasanit

Publikuar

-

Nga

Lideri historik i demokratëve, ish kryeministri Sali Berisha, gjatë fjalës së tij nga Foltorja e Elbasanit, është zotuar para demokratëve se është më I vendosur se kurrë në mbrojten e tyre dhe vendosjen në piedestalin që meritojnë.

“Dua të përulem me nderim të madh para jush, të ju falanderoj për këtë pritje të jashtëzakonshme të cilën ju i rezervoni kësaj foltoreje, që në një kohë të shkurtër, demokratët e Shqipërisë e shëndërruan në dritë shprese për PD, shoqërinë e kombin shqiptarë.

Vij sot në këtë foltore, më i motivuar se kurrë për tu dëshmuar shqiptarëve se sot jemi më të vendosur se kurrë në mbrojtjen e tyre dhe vendosjen e tyre në piedestalin që meritojnë.Duhet të ngrihemi, të bashkohemi, të hapemi, në mënyrë që ti japim përgjigjen më të merituar kësaj situate dramatike nga vendosja në Shqipëri të një regjimi banditesk./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Demokratët e “zjarrtë” ngrihen në këmbë për Berishën

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Demokratët e Elbasanit kanë pritur në mënyrë të jashtëzakonshme ish kryeministrin Sali Berisha.Të gjithë janë ngirtur në këmbë duke duartrokitur liderin historik të PD dhe dëgjohen thirrjet “Berisha Berisha” të shoqëruara me brohorima./ CNA.al

LEXO TE PLOTE