Connect with Us

VIDEO/ Reja i surprizon të gjithë, shikoni çfarë bën pas ndeshjes me San Marinon

Kombëtare

VIDEO/ Reja i surprizon të gjithë, shikoni çfarë bën pas ndeshjes me San Marinon

Publikuar

-

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja, u shfaq tepër i lumtur, pas triumfit 5-0 ndaj San Marinos. Tekniku i Kombëtares, u kap nga kamera, teksa festoi i entuziazmuar me mesfushorin Keidi Bare.

Italiani më pas shkoi për të “ngacuar” paksa Trashit, i cili u zëvendësua në pjesën e dytë për shkak të një dëmtimi. Ndërkohë që Ramdani dhe Qazim Laçi ishin dy futbollistët e radhës që u përgëzuan nga trajneri Reja, por më special padyshim ishte përqafimi special me Baren. Për më tepër shikoni videon e shkëputur nga fundi i ndeshjes.

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kombëtare

Babai i Myrto Uzunit: Edhe nëse vdes nesër, do jem i lumtur që të pashë me Shqipërinë

Publikuar

-

Nga

Babai i Myrto Uzunit, Artan Uzuni, i ka shkruar një dedikim djalit të tij. Me lumturinë e madhe teksa sheh sukseset e njëpasnjëshme që vijnë nga futbollisti i Uznovës, ëndrra më e madhe që është plotësuar deri në këto momente është prezantimi në fushën e lojës me fanellën e Shqipërisë. Gjithashtu Artani tregon se Myrto nuk është bërë nga paratë e familjes, por vetëm nga sakrifica e madhe e tij.

“Unë jam krenar dhe mëse i lumtur, me arritjet e tua. I ke kaluar të gjitha parashikimet, e të gjithëve. Edhe të atyre që deri dje nuk besonin te ty. Edhe nëse v.des nesër, jam i kënaqur pasi mi ke plotësuar të gjitha ëndërrat që kisha për ty, veçanërisht që të pash me fanellën kuqezi, se edhe ti e kishe ëndërr atë fanellë.Ti nuk dole nga akademitë e Europës, por nga rruga e Uznovës. Ti nuk u stërvite në fushat e tapetet e qilima, por në rrugicat me gur dhe baltat e fushave. Ti nuk u bërë nga paratë e babit, por nga vaujtjet dhe sakrifica”, shkruan Uzuni.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Do ndeshet para 70 mijë tifozëve, Florian Marku bën reagimin special para duelit të shumëpritur

Publikuar

-

Nga

Duket se Florian Marku, ia ka dalë mbanë të ulë peshën e tij dhe do të jetë gati për duelin e ditës së nesërme ndaj ukrainasit Maksim Prodan.

Luftëtari shqiptar ka postuar së fundmi një video speciale në faqen e tij zyrtare në “Facebook”, teksa shkruan:“Kam enderruar per ndeshje dhe stadiume te tilla gjithe jeten. Neser eshte ndeshja, nje ndeshje ku te gjitha endrrat e mia do fillojne te behen realitet.Vec Zoti e di Sa kam punuar per kto dit neser esht fillimi dhe titulli i par per mua ne Box”, shkruan Florian Marku.

Vlen të theksohet se ceremonia e ndeshjeve fillon në orën 20:00 teksa duelet do të zhvillohen në stadiumin e Totenhemit.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Realizoi 2 supergola, Çekiçi zgjidhet në formacionin e javës përkrah Balotelit

Publikuar

-

Nga

Mesfushori i Kombëtares, Endri Çekiçi, i magjepsi të gjithë ditën e djeshme, teksa realizoi 2 supergola në përballjen Koniaspor-Trabzonspor, që përfundoi në barazim 2-2.

Talenti pogradecar është duke kaluar një moment të shkëlqyer te skuadra e tij, duke u shndërruar në një lider së bashku me Sokol Cikalleshin. 24-vjeçari është përzgjedhur dhe në formacionin e javës, teksa përkrah tij qëndron edhe një emër i madh i futbollit italian, si Mario Baloteli, i realizoi gol si dhe asistoi në ndeshje e Superligës turke ndaj Beshiktashit.Për sa i përket talentit pogradecar, ai në 6 ndeshje ka arritur të realizojë 3 gola me fanellën e Koniasporit, që renditet në vendin e 6-të me 12 pikë, 2 më pak se kryesuesit e Beshiktashit.

LEXO TE PLOTE