Connect with Us

Rrahu bashkëshorten, ish-mbrojtësi i Bayernit rrezikon 5 vite burg

Sport

Rrahu bashkëshorten, ish-mbrojtësi i Bayernit rrezikon 5 vite burg

Publikuar

-

Jerome Boateng, i cili iu bashkua Lyoni këtë verë, doli në gjyq të enjten në mëngjes. Ish-mbrojtësi i Gjermanisë paraqitet në një gjykatë të Mynihut i akuzuar për sulm ndaj nënës së dy fëmijëve të tij dhe mund të dënohet me pesë vjet burg nëse shpallet fajtor.

Jerome Boateng akuzohet se i ka shkaktuar lëndime të rrezikshme trupore, Sherin Senler, marrë nga Daily Mail.

Nëse shpallet fajtor, ai mund të dënohet deri në pesë vjet burg. Çifti filloi lidhjen në 2007 dhe u fejuan në 2014, por që atëherë janë ndarë. Senler dhe Boateng kanë vajza binjake.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Seria A

Kërcet muzika shqiptare në dhomat e zhveshjes të Napolit

Publikuar

-

Nga

Napoli po kalon një moment fantastik në Serie A. Skuadra e drejtuar nga Spalleti ka marrë 8 fitore në 8 ndeshjet e para dhe kryesojnë me 24 pikë kampionatin italian. Atmosfera te lojtarët është shumë e mirë dhe në dhomat e zhveshjes së Napolit nuk mungon as muzika shqiptare.

Amir Rrahmani ka postuar një video me lojtarin tjetër me origjinë shqiptare, Elif Elmas me këtë të fundit që kërcen nën ritmet e një muzike shqiptare. “I lindur për dasma”, shkruan Rrahmani në postimin e tij. Ish mbrojtësi i Partizanit është kthyer në një titullar fiks te Napoli, ndërsa deri më tani ka shënnuar edhe dy gola.

LEXO TE PLOTE

Sport

Dosti këshillon Partizanin të ndryshojë trajner: Daja kishte gjithë dorën e lirë, bleu e shiti kë deshi

Publikuar

-

Nga

Edmond Dosti ishte i ftuar në “Zona Zero” atje ku ka diskutuar mbi situatën e Partizanit. Të kuqtë nuk e kanë marrë ende fitoren e parë në këtë kampionat, megjithëse kanë kaluar 5 javët e para. Figura e njohur e të kuqëve ka thënë se Ilir Daja duhet të largohet me mungesën e rezultateve, duke vendosur në pah edhe dorën e lirë që ka pasur te klubi kryeqytetas.

“Statusi im nuk kishte të bënte me Dajën, por me të ardhmen e Partizanit. Ilir Daja ka pasur dorën e lirë te Partizani, si nga presidenti dhe nga drejtori. Ka blerë dhe marrë lojtarët që dëshironte, pa asnjë ndërhyrje nga askush, jam shumë i sigurt. Të gjitha i ka pasur në dorë Daja dhe Partizani nuk po jep rezultate. Po e shohim që nga porta, mbrojtje, mesfushë dhe sulm që nuk po funksionon.Si një ish-lojtar i Partizanit unë po jap mendimin tim dhe gjithmonë kur kam parashikuar situata të caktuara, gjithmonë kanë dalë. Kështu si po vazhdon, e pamundur që Partizani të dali kampion. Ose Daja duhet të dali dhe të thotë se ekipi im nuk është për kampion, që ta dimë. Unë sygjeroj Duron për Partizanin pasi e kam parë në stërvitje sesi përgatiste Laçin. Bëri një ekip me pak buxhet dhe gëzoi gjithë shqiptarët në Europë”, tha Dosti.

LEXO TE PLOTE

Sport

Derbi me Partizanin, Tirana i bën kërkesë FSHF-së të hapë plotësisht stadiumin

Publikuar

-

Nga

Klubi Tirana ka bërë një kërkesë zyrtare në FSHF për hapjen e stadiumit “Air Albania” në 100 për qind të kapacitetit të tij. Skuadra bardheblu, duke marrë shkas nga ndeshja e Shqipërisë me Poloninë dhe uljen e rasteve të COVID-it, i ka kërkuar FSHF-së që të negociojë hapjen e stadiumit.

Në fakt, kërkesa është legjitime, sepse FSHF është organizatorja e garës dhe duhet të marrë leje tek instancat më të larta të shtetit. Nga ana tjetër, është e kotë që të ketë kritika dhe ndalesa kur jepet leje për një stadium të mbushur plot vetëm dy javë më parë. Është e drejtë legjitime e klubeve që të luajnë ndeshjen më të madhe të Superiores me tifozë dhe të marrin disa të ardhura më shumë.Është e kotë dhe e pakuptimtë që COVID-i të përdoret si shkak që stadiumi të mbyllë dyert dhe skuadrat të jenë me 30 për qind të kapacitetit. Nëse ndodh një gjë e tillë, atëherë Tiranës, Partizanit dhe çdo skuadre i bëhet një padrejtësi e madhe, duke i diskriminuar, sepse nuk kanë fuqi politike.

LEXO TE PLOTE