Connect with Us

Përjashtoi Berishën nga PD/ Leskaj ironizon keq Bashën: Nuk flas se nuk na jep leje kryetari

Politikë

Përjashtoi Berishën nga PD/ Leskaj ironizon keq Bashën: Nuk flas se nuk na jep leje kryetari

Publikuar

-

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike në qarkun e Vlorës Bujar Leskaj, ka ironizuar vendimin e Bashës për të përjashtuar Berishën nga PD.

Pas përfudimit të mbledhjes së Kryesisë, teksa është pyetur nga mediat, Leskaj nuk ka pranuar të komentojë, duke u përgjigjur shkurt me ironi.

“Nuk flas, se nuk na jep leje kryetari”, mësohet të ketë thënë ai. /CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Plani për përballimin e krizës energjetike/ Tabaku: Rama do të dalë si hero me paketa gjysmake

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Nënkryetarja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka komentuar planin me tre pika për përballimin e krizës energjetike, i cili u prezantua pasditen e sotme nga kryeministri Edi Rama.

E ftuar në News 24, Tabaku ka deklaruar se me planin e prezantuar, kryeministri kërkon të dalë si hero para shqiptarëve.

Ajo ka deklaruar se paketat e prezantuara, i sheh si gjysmake dhe si masa korrigjuese të situatës, në të cilën ndodhet vendi.“Mendoj se kryeministri do të dalë si hero, është në diskutim fakti që kemi krizë dhe ky do shpëtoj Ballkianin, Shqipërinë. 8 vite më parë u rrit çmimi i energjisë elektrike. 38.mijë shqiptarë përfunduan në burg.Unë i shoh të dyja paketat si gjysmake dhe masa korrigjuese të situatës. Jemi duke vuajtur krizat e 8 viteve të shkuara. Nuk është etalon i së vërtetës Edi Rama. Energjia u rrit me 25% nga viti 2013.

Rritja e çmimit të naftës nga viti 2013 dhe energjia, tregojnë se shqiptarët e kanë kaluar këtë krizë pa e kaluar e gjithë bota. Këtë krizë, e kemi paralajmëruar para 6 vitesh, jemi me të njëjtat burime hidrore si në 2013”, deklaroi ajo./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

‘Po fsheh vjedhjen duke e justifikuar me ‘krizë’/ Basha reagon pas 3 pikave të Ramës

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar menjëherë pas publikimit të 3 pikave të kryeministrit Rama për përballimin e krizës energjitike.

Në një reagim në rrjetet sociale, ai shkruan se fsheh vjedhjen e radhës përmes OSHEE duke e justifikuar me “krizë”.“Krizë” për të fshehur vjedhjen: Thjesht po fsheh vjedhjen e radhës përmes OSHEE duke e justifikuar me “krizë”. Njësoj siç bëri me tenderat sekretë gjatë pandemisë. Njësoj siç bëri me tenderat e ushqimeve për familjet e goditura nga tërmeti.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zbardhen 3 masat e qeverisë për përballimin e krizës energjetike

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Kryeministri Edi Rama në konferencën e jashtëzakonshme, ka prezantuar planin e posaçëm për përballimin e krizës energjetike.

Gjatë fjalës së tij, Rama zbardhi 3 pikat për përballimin e krizës në vend.

“Ka tre pika. E para garantimin pa ndërprerje të energjisë elektrike. E dyta, mbrojtja e familjes dhe bizneseve të vogla nga rritja e çimit të energjisë. E treta garantimin e fondit të nevojshëm likuid për ndërveprimin me tregun”, tha Rama.

LEXO EDHE:  Zbardhen qëndrimet e PD për Zgjedhoren/ Tryeza të drejtohet edhe nga një përfaqësues ndërkombëtar

LEXO EDHE:  Video-Sondazhi/ Zbulohet pasuesi i Bashës në krye të PD-sëKryeministri shtoi se stuhia e rritjes së çmimeve, parashikohet ta ketë fazën e saj deri pranverën e arshshme.

“Një krizë mund të jetë më sfiduese se pandemia, nëse nuk reagojmë me të gjitha forcat. Plani ynë nuk parashikon rritje për buxhtetin familjar dhe biznesin e vogël. Stuhia parashikohet ta ketë fazën deri në pranverën e ardhshme. Ne kemi nevojë të dëgjojmë njëri-tjetrin”, theksoi Rama./ CNA.al

LEXO TE PLOTE