Connect with Us

Momente tmerri në ajër/ Avioni i kombëtares gjermane bën ulje të detyruar

Sport

Momente tmerri në ajër/ Avioni i kombëtares gjermane bën ulje të detyruar

Publikuar

-

Momente tmerri në ajër, për futbollistët e kombëtares gjermane, pas triumfit 0-4 ndaj Islandës, në transfertë mbrëmjen e djeshme. Avioni ku ndodheshin futbollistët e stafi i Gjermanisë, është përballur me vështirësi gjatë fluturimit kur ishte në afro 9 mijë metra lartësi dhe u detyrua të bënte një ulje emergjentë në Edinburg të Skocisë.

Për fat të mirë, gjithçka shkoi mirë dhe nuk pati të lënduar, ndërsa shkaqet që shkaktuan momentin kaotik, janë ende të paqarta. “Panzerat” qëndruan afro 6 orë në  Edinburg.

Stafi u përpoq të qetësonte familjarët dhe fansat, nëpërmjet postimeve të vazhdueshme në “Twitter”, duke raportuar se situata paraqitet e qetë dhe gjithçka është nën kontroll. Më pas u përdor një avion zëvendësues, për të fluturuar drejt Frankfurtit dhe Mynihut.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sport

Renditja e Superiores/ Tirana merr kryesimin, Laçi e Skënderbeu zhyten në fund

Publikuar

-

Nga

Dy ndeshjet e luajtura ditën e sotme kanë sjellë risi në renditjen e “Kategorise Superiore’’ ku Tirana ka marrë arratinë nga rivalët e tjerë. Fitorja me Teutën, i ngjit bardheblutë në vendin e parë në kuotën e 11 pikëve, 3 më shumë se Kukëso.

Kështu Tirana mbetet në vend të parë për këtë javë, pasi si do të shkojë sfida e nesërme ndërmjet Vllaznisë dhe Dinamos nuk do t’i cenonte kreun kryeqytetasve. Skuadra e Orges Shehit do të shkojë kryesuese në derbin me Partizanin që do të luhet javën tjetër.

Teuta dhe Egnatia që ndodhen në kuotën e 8 pikëve. Ndërkohë Partizani mbetet në vendin e 7-të me vetëm 4 pikë në 5 ndeshje, ndërsa sfida e nesërme Vllaznia-Dinamo do të ndryshonte sërish renditjen në rast se do të kishte një fitues.

REZULTATET

DJE

Laçi-Egnatia 0-1

Kastrioti-Skënderbeu 2-0SOT

Partizani-Kukësi 1-1

Tirana-Teuta 3-2

NESËR

Vllaznia-Dinamo 19:45

RENDITJA

LEXO TE PLOTE

Sport

Video/ Gola dhe spektakël në “Elbasan Arena”, Tirana e Shehit mposht Teutën dhe merr kreun e vetme

Publikuar

-

Nga

Përballjen direkte mes kryesuesve e fiton Tirana, që mposht 3-2 Teutën në “Elbasan Arena” dhe shkëputet e vetme në krye të renditjes, në kuotën e 11 pikëve, tre më tepër se durrsakët dhe Kukësi që e ndjekin.

Bardheblutë ia dalin të marrin tre pikë në një sfidë mjaft të komplikuar, pasi trajneri Shehi e nisi ndeshjen pa disa prej titullarëve, që ishin rikuperuar rishtazi nga koronavirusi, megjithatë ata që zbritën në fushë, justifikuan besimin.

Xhixha hapi festivalin e golave dhe madje mund të kishte shënuar shumë më tepër se një gol, nëse do të ishte treguar më gjak-ftohtë para portës, ndërsa Teuta rigjen baraspeshën me Ivanovic,pas një goditjeje standarde, të cilat durrsakët i kanë specialitet.

Në pjesën e dytë bëri gjithçka Tirana, që fillimisht shënoi në portën e saj me Najdovskin dhe më pas dy herë në atë të Pano Qirkos, me anë të Totre dhe Vesel Limajt, i cili nxori nga repertori një nga golat më spektakolarë, për t’u dhënë tre pikë bardhebluve.

FT: TEUTA-TIRANA 2-3
16′ Ivanoviç, 49′ (ag) Najdovski / 1’ Xhixha, 51′ Totre, 64′ Limaj

64’ Supergol i LImajt me goditje dënimi, Tirana përsëri në avantazh.

51’ Barazohet shpejt dueli. Këtë herë është Totre i cili çon sferën në rrjetë pas një përgjumje të mbrojtjes dhe pasimit të artë të Seferit.49’ Teuta në avantazh. Këtë herë është një autogol i Najdovskit pas një pasimi në qendër të Akuah.

 

16’ Rikthehet barazia në fushë. Pas një goditje dënimi të Kallakut, Ivanoviç me kokë çon sferën në rrjetë.

5’ Tjetër mundësi e Tiranës me Xhixhën i cili fiton një duel me Qirkon, por është Selmani i cili në momentin e fundit ndërhyn për t’i hequr topin pa rrezikuar golin e dytë.

1’ Xhixha tund rrjetën me një aksion të shpejtë të Tiranës që gjen durrsakët të përgjumur. Sulmuesi humb një duel me Qirkon fillimisht, por më pas, kur portieri grushton nëj gjuajtje të Najdovskit, ai është aty për të shtyrë sferën në rrjetë. 0-1.


1’ Nis ndeshja në Elbasan.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Shënohet gol i çuditshëm në ndeshjen Juventus-Roma (VIDEO)

Publikuar

-

Nga

Juventus-Roma eshte sfida permbyllese e javes se 8 ne Serine A. Ndeshjapo zhvillohet në Allianz Stadium dhe ka marrë vëmendje maksimale jo për faktin se në fushë do të jenë dy skuadra të mëdha, por Zhoze Murinjo eshte përballë atyre që ka shkaktuar aq shumë polemika sa herë është përballur.

Takimi pritet mjaft interesant, dhe për bardhezinjtë do të ishte jetike një fitore, pasi Roma ndodhet vetëm 4 pikë larg, dhe në rast disfatë do të shkëputej ndjeshëm që në start. Sa i përket formacioneve, Alegri do të hedhë në fushë një 4-4-2 ku majën e sulmin e formon Kieza-Ken ndërsa Murinjo i është kundërpërgjigjur me 4-2-3-1 me Abraham si pykë.

LIVE/ JUVE-ROMA 1-0Ken 16′

LEXO TE PLOTE