Connect with Us

E pabesueshme/ CNA.al letër urgjente Kuvendit të Shqipërisë

Satire Politike

E pabesueshme/ CNA.al letër urgjente Kuvendit të Shqipërisë

Publikuar

-

/
cna lajme politike

Sot në mesditë, duke parë seriozitetin e situatës në lidhje me Kuvendin dhe atë çfarë presin qytetarët, CNA.al ka vendosur të çojë publikisht këtë letër.

Të nderuar drejtues aktual të Kuvendit, zyrës së Protokollot, Sekretarit të Përgjithshëm, Kryetarit në detyrë, zotit Gramoz Ruçi.

Pra, të gjithë funksionarëve që po merren me përgatitjen, e nesërme.

Pra, sesionin e 10, në datën 10, në orën 10. Ku parlamenti pret me ankth a do hyjë apo nuk do hyjë Doktori, çfarë do të ndodhë nesër.

Se Luli ka gati nja 10 ditë që nuk flet. Është mbyllur në zyrë dhe rri vetëm me Gaz Bardhin.

Por, CNA.al për të kaluar këtë situatë, ka një kërkesë.

Ju lutemi që nesër himnin në Kuvend të mos e vini me regjistrim, siç bëni zakonisht. Pra, të shtypni një kasetë, të ngriheni në këmbë dhe të betoheni për “mëmëdhenë”.

LEXO EDHE:  Kulluri “kryqëzon” Bashën dhe Ramën/ Ja çfarë do të thotë të jesh Perëndimor

Kërkesa jonë është shumë e thjeshtë.

Duke qënë se Luli po kthehet në parlament dhe ka dy vite që ka ikur rrugëve, ka mësuar dhe të këndojë himnin. Ju lutemi, a mundet ta këndojë Luli himnin?

Të vendoset që himni të këndohet nga kryetari i partisë më të madhe opozitare në vend. Gjithashtu të ndryshohet rregullojra me një pikë shtesë.

Ne jemi të sigurt se këngetari do jetë i njëti edhe për 12 vitet e ardhshme.

Ka për t’iu kënduar një himn, që do ta qajë me lot.

Lërëni Berishën, lërini punët e tjera. Por, ju lutemi a mundet ta këndojë himnin Luli?

Kjo do të ishte një fitore e madhe për të dhe për demokracinë në Shqipëri, pas 30 vitesh tranzicion./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Satire Politike

Zbardhet biseda sekrete/ Kunati i ankohet Lyl Vulës per Gaz.B: Ai b*thq*ri po na merr në qafë..

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Kunati: Alo, ku je!

Lyl Vula: Alo, sa u zgjova. Po ha mëngjes. Çfarë ka?

Kunati: Si çfarë ka mor legen, edhe tani që po na rrëshket toka nga këmbët zgjohesh në oren 11:00. A ke pak sedër?- Çohu vishu dhe shko në zyrë se ata idiotët që ke nga pas po na vën flakën.

Lyl Vula: Çfarë ka ndodhur se nuk po kuptoj?- Sapo fola me Gazin dhe nuk më tha ndonjë gjë për tu shqetësuar kaq shumë.

Kunati: Ai Gaz b.q po n a prish punë. I ka thënë njerëzve dhe kryetarëve injorant që ke ti vërdallë që të premtojnë vende punë por njerëzit e kanë kuptuar mashtrimin tonë dhe po na dalin kundër. Po shkojnë tek foltorja Plakut.

Lyl Vula: E rregulloj unë këtë punë. Do i them Gazit që të thërrasim kryetarët në mbledhje.

Kunati: Thirri dhe premtoi që do i bëjmë drejtora, zv/ministra. premtoi diçka kupton se po na ikën partia. premtoi, mashtroji që ta hanë sa të kalojmë këtë situatë, kupton?

LEXO EDHE:  Basha: Qëndresë deri në fitore/ Me zgjedhjet e lira do humbas Rama

LEXO EDHE:  Kulluri “kryqëzon” Bashën dhe Ramën/ Ja çfarë do të thotë të jesh PerëndimorLyl Vula: Ik pa merak, po i marr në kafe tek e tek dhe po i thëm që do bëni lek dhe po i fus ndonjë mashtrim. Ik se e rregulloj unë. Po i them ju do beheni drejtora kurse delegatët do marrin nga 2 mijë euro që mos të shkojnë tek foltorja.

Kunati: Vari lesht demokratëve, jepi nga 500 euro dhe zgjidhe këtë muhabet. leviz sa më shpejt se po na ikën partia. Kupton o trap!

Lyl Vula: Plaku është i fortë, e duan njerëzit por në do bëjmë punën tonë.

Kunati: O idiot, leviz sa më shpejtë se po humbëm partinë gjej vend dhe futu. ok?

Lyl Vula: Ok, se po nisem direkt për në zyrë. Do futem nga dera mbrapa që mos të më shoh njeri. Ciao! Dhe mbyll telefonin.

/Rubrika Satirike: Qesh dhe Ngjesh/

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Fotot/ Bashës i bien flokët, ç’po ndodh me kreun e PD

Publikuar

-

Nga

Give Luli Basha’s brother-in-law the sugar factory in Maliq

Situata politike në PD, duket se po i shkakton probleme të mëdha Lulzim Bashës.

Vetëm pak ditë më parë, CNA.al publikoi disa foto të Lulzim Bashës në emisionin “Open” në Top Channel, ku dukej se pagjumësia i ka  shkaktuar rënie të flokëve.

Por, situata qenka edhe më e rëndë sesa dukej. CNA.al sjell sot një tjeter foto, ku nuk kemi më një Lulzim Bashë me flokët që i shkëlqejnë nga brilantina.

Ashtu sikurse duket edhe në foton më poshtë, Bashës vazhdojnë t’i bien flokët.

LEXO EDHE:  Monitorimi-E enjtja e betejës televizive/ Rama mund fuqishëm Bashën

LEXO EDHE:  Video-"Ky është vetëm hapi i parë"/ Çfarë paralajmëron Basha

Kujtojmë këtu se sot Basha ishte në Durrës, ku pretendohej se do të zhvillonte një takim me kryesinë e degës së PD në këtë qytet, por e lanë me “gisht në gojë”, pasi në takim nuk i shkuan më shumë se pesë veta.Ndoshta braktisja e demokratëve dhe “Foltorja” e Berishës i kanë shkaktuar pagjumësi Lulzim Bashës dhe për pasojë po i bien edhe flokët./CNA.al

FOTO- Lulit i bien flokët nga stresi

Video-Durrësi braktis Bashën/ Kreu i PD mbetet me “gisht në gojë”

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

“Mirë se erdhe o Isë, në Ballkanin e Hapur”/ Shpërthen humori në rrjet, fotot më pikante

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Politikanët shqiptarë janë bërë objekt humori, në rrjetet sociale, edhe me rastin e 28 Nëntorit, dita e Pavarësisë së Shqipërisë.

Nisur dhe nga situate politike në vend, faqet e humorit kanë ironizuar nëpërmjet memeve.Objekt humori janë bërë presidenti Meta, kryeministri Rama, të cilët janë shfaqur sot në Vlorë, në krah të njëri-tjetrit, por edhe personazhe të tjera të politikës nuk kanë shpëtuar nga ironia e rrjetet sociale.

LEXO EDHE:  Ekskluzive/ Basha takon deputetin e përjashtuar të PS-së

LEXO EDHE:  Kulluri “kryqëzon” Bashën dhe Ramën/ Ja çfarë do të thotë të jesh Perëndimor

Më poshtë disa nga memet më picante në rrjet:/CNA.al

LEXO TE PLOTE