Connect with Us

Berisha zbulon bisedën me Bashën pak para se ta përjashtonte

Politikë

Berisha zbulon bisedën me Bashën pak para se ta përjashtonte

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish kryeministri Sali Berisha i ftuar në studion e Opinion ka zbuluar bisedën me Luzlim Bashën gjysmë ore para deklaratës për përjashtimin e tij nga grupi parlamentar i PD.

Berisha tha se PD është shndërruar në një parti e cila i është dorëzuar e tëra lobimit të kryeministrit Edi Rama dhe Soros.

Zoti Basha më ka marrë në telefon gjysmë ore para se të bënte deklaratën.  I thashë pikërisht këto fjalë.

Unë e kuptoj që ka qenë në presion të madh, pavarësisht nga presionet që ka marrë, keto jane vendime që njeriu nuk pranon ti marrë kurrë. Jep njëherë dorëheqjen para se ti marrë. PD është shndërruar një një parti, e cila po i dorëzohet e tëra lobimit të Ramës dhe Soros”, u shpreh Berisha./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

“Na hapi derën në momentin më të vështirë”/ Rama pret në takim “mikun e Shqipërisë”

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Drejtori Ekzekutiv i Kompanisë Pfizer Albert Bourla ndodhet për një vizitë në Tiranë, ku së bashku me kryeministrin  Edi Rama paraditen e sotme kanë qënë të pranishëm në “Air Albania”.

Rama e ka falenderuar publikisht, Albert Bourlan, të cilin e cilësoi si një mik të Shqipërisë dhe tha se u gjend në një moment të vështirë.Sot është një ditë e veçantë për procesin e vaksinimit sepse kemi nderin dhe kënaqësinë të mikpresim shefin e madh të Pfizer-it i cili mund ta them me bindje është bërë një mik i yni, një mik i Shqipërisë. Na hapi derën në momentin më të vështirë kur ne shkuam në Neë York për të trokitur në derën e Pfizer në kushtet kur nuk kishim asnjë perspektivë të qartë. Folëm gjatë në Neë York dhe edhe pse nuk na premtoi aty për aty që çështja do të zgjidhej na dha fjalën që do bënte gjithçka për ta zgjidhur. Falë angazhimit të z. Bourla mundëm t’i merrnim vaksinat më parë se të tjerët. Dua t’ia shpreh në sy të tij dhe të opinionit publik, mirënjohje pafund për këtë ndihmë në mbrojtje të jetës së qytetarëve”, tha Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ish-presidenti akuza të forta Ramës/ Po furnizon me “barut” shqiptarofobët

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish-presidenti Bujar Nishani vijon të jetë një zë i fortë kritik, kundër kryeministrit Edi Rama.

Së fundi në një postim në rrjetet sociale, Nishani akuzon Ramën se i shërben shqiptarofobëve duke i furnizuar me “barut” për të qëlluar po mbi shqiptarët.

Ndërsa komenton një deklaratë të Rusisë, ku ndër të tjera thuhej se “Rusia dënoi marrëveshjen e arritur në Tiranë për shkrirjen e Kosovës dhe Shqipërisë në sektorë të ndryshëm”, Nishani shkruan se “Kryeministri i Shqipërisë nuk ka kurrfarë nevoje të konsumohet me retorikë folklorike pa asnjë produkt”.

Edi Rama edhe kur tenton të luajë rolin e “patriotit” përsëri i shërben shqiptarofobëve duke i furnizuar me “barut” për të qëlluar po mbi shqiptarët.

Kryeministri i Shqipërisë nuk ka kurrfarë nevoje të konsumohet me retorikë folklorike pa asnjë produkt.Çdo qeveri në Shqipëri mjafton veç të punojë në shërbim të Interesit Kombëtar !

Kaq ! Punë, punë, punë .

Ka ardhur koha që politika shqiptare të shpëtojë njëherë e mirë nga politikanët dërguar si “pako postale”, i investimit antishqiptar prej Beogradit, në çdo qoshe të politikës qofshin ata.

Eshtë koha që përgjegjësia t’ju rikthehet patriotëve, të ndershmëve, guximtarëve.”-shkruan Bujar Nishani./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Mazhoranca “lëshon pe”/ Pranon dy kërkesa të PD, Balla sqaron qëndrimin për “Bechettin”

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Partia Socialiste ka refuzuar kërkesën e Partisë Demokratike, për të ngritur një komision hetimor për çështjen Bechetti, por duket se do të “lëshojë pe”, në lidhje me dy komisionet e tjera, atë për inceneratorët dhe “masakrën zgjedhore”.

Në një deklaratë për mediat, kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla sqaroi qëndrimin kundër ngritjes së një komisioni hetimor për çështjen “Bechetti”.

Balla tha se në këtë moment që ndodhet procesi gjyqësor nuk mund të ngrihet një komision hetimor parlamentar, pasi sipas tij do të ishte në dëm të interesave të Shqipërisë.

Arsyeja e refuzimit është se bie në kundërshtim me interesat e Shqipërisë në raport me disa procese gjyqësore.

Në këtë fazë të proceseve gjyqësore, interesi më i madh që duhet të prevalojë është ai i Shqipërisë.

Shqipëria duhet të vazhdojë të mbrojë interesat e saj. Ky ka qënë sugjerim i Avokatit të Shtetit. Sapo Shqipëria të ketë ecur në procesin juridik apo ligjor, komisioni mund të ngrihet në një moment të dytë”-tha Balla.Sa i takon kërkesës së PD për dy komisionet e tjera hetimor, Balla tha se do të votohet pro, por do të kërkohet të riformulohet objekti i hetimit.

Në radhë të parë duhet të respektojë parimet e  prezumimit të pafajësisë. Për shembull nëse PD thotë është masakër zgjedhore, kjo nuk do të thotë se këtë duhet ta pranoj dhe unë.

Ti nuk mund të më kërkosh mua të votoj diçka që nuk është e vërtetë.

Duhet të shkojmë drejt formulimit, që respektohet parimi i prezumimit të pafajësisë dhe të hetohen pretendimet.

Unë besoj se formulimi i mesëm që kënaq të gjitha palët ekziston”-deklaroi Taulant Balla./CNA.al

LEXO TE PLOTE