Connect with Us

Zbuloni se çfarë tregon forma e mjekrës për karakterin tuaj

Life Style

Zbuloni se çfarë tregon forma e mjekrës për karakterin tuaj

Publikuar

-

cna lajme lifestyle

E sigurt që keni dëgjuar tashmë për atë që tregojnë duart ose thonjtë për ju, por a e dini se edhe mjekra mund t’ju ndihmojë të njihni më mirë veten veten?

Pasi të shikoni format e ndryshme në foto, do të zbuloni edhe atë çfarë thuhet për karakterin tuaj.

Katrore

Njerëzit me mjekër katrore janë agresivë, të drejtpërdrejtë dhe kokëfortë. Ata nuk dinë të shprehin emocionet e tyre. Janë shumë krenarë dhe shpesh ofendojnë të tjerët.

E shkurtër ose e ngushtë

Njerëzit me mjekër të tillë janë të zgjuar dhe mendjemprehtë. Ata mendojnë vetëm për veten e tyre dhe kanë një natyrë kritike dhe neurotike. Vetë-analiza nuk është e mirë për ta.

LEXO EDHE:  Shtrëngohen masat në Gjermani/ Test i detyrueshëm për udhëtarët që kthehen nga zona me rrezik

E gjatë

Njerëzit me mjekër të gjatë janë besnikë, të qetë dhe miqësorë. Zakonisht ata kanë një familje të madhe.

E rrumbullakosur

Njerëzit me mjekër të rrumbullakët janë pozitivë dhe shumë emocionalë. Ata duhet të punojnë shumë herët në jetë për të shijuar lumturinë më vonë.

E dalë përpara

Njerëzit me mjekër të dalë përpara janë plot vetëbesim. Ata punojnë vazhdimisht dhe nuk dinë të gjejnë balancën mes jetës profesionale dhe asaj private.

E drejtë dhe e mprehtë

Njerëzit me këtë mjekër janë të njohur dhe fitojnë para lehtë. Fatkeqësisht, shumë janë të pavendosur./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

Dafina Zeqiri shuan kuriozitetin e fansave/ Publikon fotot nga fëmijëria

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Dafina Zeqiri është një nga këngëtaret më të pëlqyera të momentit. Ajo është komentuar shpesh në media për stilin dhe pamjen e saj.

Së fundi Dafina ka vendosur të shuajë kuriozitetin e të gjithëve, duke treguar disa foto nga fëmijëria, duke zbuluar se si ka qenë në klasën e dytë dhe të gjashtë.

LEXO EDHE:  Ekspertët: Ja pse humori dhe e qeshura të zgjatin jetën

LEXO EDHE:  Krijohet testi universal për kancerin, jep rezultate brenda 10 minutave

Duket se Dafina ka ruajtur të njëtën buzëqeshje si nga fëmijëria.Kujtojmë se këngëtarja po shijon sukseset e hiteve të njëpasnjëshme nga Albumi, “Dafinë Mo”j, në të cilin ka përfshirë edhe bashkëpunime me shumë artistë të njohur shqiptarë.

Por më i veçanti është dueti që ka bërë me nënën e saj./ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Life Style

A do të guxonit edhe ju si Bella Hadid?/ Modelja sjell trendin më të ri të modelit të flokëve

Publikuar

-

Nga

Bella Hadid është një nga modelet më të famshme në botë, e cila ka qenë imazh e një sërë kompanish mode.

Ajo gjithnjë evdientohet për stilin e saj unik, nga veshja deri tek make up apo edhe modeli i flokëve.

Së fundi modelja i ka befasuar të gjithë teksa shfaqet me flokët e prera shkurt, me baluke tejet të shkrutrat dhe të ngjyrosura me të verdhë në majat e tyre.

LEXO EDHE:  Jeni duke kërkuar për një test COVID19?/ OBSH jep disa këshilla

LEXO EDHE:  Krijohet testi universal për kancerin, jep rezultate brenda 10 minutavePërveç kësaj makeup, apo stili i veshjes së saj na kthyer shumë vite pas.

Në fakt ndryshimet duken të bukura tek Bella, po ju a do të guxonit të “përqafonit” një trend të tillë?/ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTO-WOW-Me flokët e prera shkurt/ Xhensila Myrtezaj mahnit me pamjen e re

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Xhensila Myrtezaj është një nga këngëtaret më të dashura dhe të njohura të showbizit shqiptar.

Pas hitit me reperin Lumi B, duket se këngëtarja ka përgatitur një tjetër surprizë për fansat e saj.

Së fundi ajo ka publikuar disa foto në rrjetet sociale, ku ka mahnitur të gjithë ndjekësit me pamjen e re.

LEXO EDHE:  Jeni duke kërkuar për një test COVID19?/ OBSH jep disa këshilla

LEXO EDHE:  Berlusconi testohet për herë të dytë/ Del sërish pozitiv me Covid-19E mbuluar me gurë të shëndritshëm në pjesën e sipërme, me flokët e prera shkurt, Xhensila duket shumë ndryshe nga sa jemi mësuar ta shohim.

“Durim”, shkruan ajo krahas fotos, duke nënkuptuar se një projekt është rrugës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE