Connect with Us

Spanja shumë e fortë për Kosovën, “Dardanët” thyen në “Fadil Vokrri”

Kombëtare

Spanja shumë e fortë për Kosovën, “Dardanët” thyen në “Fadil Vokrri”

Publikuar

-

Kosova ka pësuar një disfatë 0-2 përballë Spanjës duke dështuar në misionin e saj për të ndalur iberikët.

Spanja u tregua mjaft cinike duke shfrytëzuar rastet e vetme që pati, ku golat u shënuan nga Fornals në minutën e 32-të të takimit, dhe Ferran Torres në minutën e 90-të të takimit.

Kosova shpërdoroi shumë në këtë ndeshje, me një rast të Rashicës, dy raste të Muriqit dhe disa tentativa të Elbasan Rashanit.

Një lojë mjaft e mirë e dardanëve, por këtë ndeshje e fitoi eksperienca pasi për hir të vërtetës pas Kosova bëri një ndeshje mjaft të mirë, duke luajtur si e barabartë me Spanjën.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kombëtare

Reja me “dhimbje koke”, mesfushori i Kombëtares një muaj jashtë

Publikuar

-

Nga

Është bërë zyrtare ditën e djeshme shkalla e dëmtimit për futbollistin e Espanjolit dhe Kombëtares sonë Keidi Bare. Mesfushori ka lënë fushën e lojës në minutën e 74-rt të takimit pasi ka ndjerë shqetësime në kofshën e djathtë. 24-vjeçari do të ngelet jashtë fushave për një muaj.

Bare, i cili është një nga lojtarët më të besuar të Rejës dhe nën drejtimin e tij ai është kthyer në një titullar të padiskutueshëm. Shifrat e tregojnë këtë gjë ku në 20 ndeshjet e fundit të Kombëtares Bare ka nisur 15 ndeshje nga minuta e parë dhe 5 ndeshjet e tjera nuk ka qenë në formacionin startues për shkak dëmtimi ose pezullimi nga kartonët.

Ky është një fakt që tregon se mesfushori është zgjedhja e parë e teknikut italian dhe organizimi i lojës në mesfushë kalon nga Bare. Ky ishte një lajm jo i mirë për ekipin përfaqësues i cili duhet të bëjë pa fierakun në dy ndeshjet e tetorit.ABRASHI-LAÇI-RAMADANI- Tre emra për një vend bosh në mesfushë. Abrashi vuante nga një dëmtim që dyshohej se do t’i humbiste dy sfidat e radhës, por ai ka surprizuar ditën e enjte ku është aktivizuar në pjesën e dytë me Grashopersin dhe tregon që do të jetë i gatshëm për Kombëtaren.

Qazim Laçi po zhvillon një sezon të mirë në Francë te Ajaçio ku ka luajtur rregullisht në 9 javët e para dhe madje ka shënuar edhe dy gola.

Gjithashtu, edhe Ylber Ramadani po kalon një formë të mirë në Hungari ku këtë javë bënte pjesë në formacionin më të mirë, por Reja nuk e preferon mesfushorin ku në 5 ndeshjet e fundit ka luajtur vetëm 20 minuta ndaj San Marinos.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Babai i Myrto Uzunit: Edhe nëse vdes nesër, do jem i lumtur që të pashë me Shqipërinë

Publikuar

-

Nga

Babai i Myrto Uzunit, Artan Uzuni, i ka shkruar një dedikim djalit të tij. Me lumturinë e madhe teksa sheh sukseset e njëpasnjëshme që vijnë nga futbollisti i Uznovës, ëndrra më e madhe që është plotësuar deri në këto momente është prezantimi në fushën e lojës me fanellën e Shqipërisë. Gjithashtu Artani tregon se Myrto nuk është bërë nga paratë e familjes, por vetëm nga sakrifica e madhe e tij.

“Unë jam krenar dhe mëse i lumtur, me arritjet e tua. I ke kaluar të gjitha parashikimet, e të gjithëve. Edhe të atyre që deri dje nuk besonin te ty. Edhe nëse v.des nesër, jam i kënaqur pasi mi ke plotësuar të gjitha ëndërrat që kisha për ty, veçanërisht që të pash me fanellën kuqezi, se edhe ti e kishe ëndërr atë fanellë.Ti nuk dole nga akademitë e Europës, por nga rruga e Uznovës. Ti nuk u stërvite në fushat e tapetet e qilima, por në rrugicat me gur dhe baltat e fushave. Ti nuk u bërë nga paratë e babit, por nga vaujtjet dhe sakrifica”, shkruan Uzuni.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Do ndeshet para 70 mijë tifozëve, Florian Marku bën reagimin special para duelit të shumëpritur

Publikuar

-

Nga

Duket se Florian Marku, ia ka dalë mbanë të ulë peshën e tij dhe do të jetë gati për duelin e ditës së nesërme ndaj ukrainasit Maksim Prodan.

Luftëtari shqiptar ka postuar së fundmi një video speciale në faqen e tij zyrtare në “Facebook”, teksa shkruan:“Kam enderruar per ndeshje dhe stadiume te tilla gjithe jeten. Neser eshte ndeshja, nje ndeshje ku te gjitha endrrat e mia do fillojne te behen realitet.Vec Zoti e di Sa kam punuar per kto dit neser esht fillimi dhe titulli i par per mua ne Box”, shkruan Florian Marku.

Vlen të theksohet se ceremonia e ndeshjeve fillon në orën 20:00 teksa duelet do të zhvillohen në stadiumin e Totenhemit.

LEXO TE PLOTE