Connect with Us

Shqipëri-San Marino, këto janë koefiçentet e basteve

Kombëtare

Shqipëri-San Marino, këto janë koefiçentet e basteve

Publikuar

-

Sfida ndaj San Marinos është një ndeshje e vlefshme vetëm për ata që presin “blofin”. Kjo, pasi sipas kompanive të basteve, koeficienti për fitoren e kuqezinjve është 1.04.

Ndërsa për ata që presin ndalesën, “blofin” ose rezultatin surprizë, një triumf i miqve kuotohet me koeficientin 45.15 është koeficienti për ata që duan të parashikojnë një barazim në këtë 90-minutësh, ku në dukje, kundërshtari ynë është inekzistent.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kombëtare

Publikohen formacionet zyrtare/ Reja surprizon me titullarët

Publikuar

-

Nga

Janë bërë publike formacionet e ndeshjes Shqipëri-Poloni.

Kombëtarja drejtuar nga Edy Reja ka disa mungesa kryesore për këtë ndeshje pasi Gjasula e Cikalleshi janë infektuar me covid-19, Gjimshiti i dëmtuar, ndërsa Çekici i pezulluar me kartona.Tekniku italian i Kombëtares ka vendosur t’i besojë Roshit, Veselit dhe Manajt nga minuta e parë, ndërsa Broja sërish në stol.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Bilanci/ Shqipëri-Poloni, UEFA nuk njeh të vetmen fitore të kuqezinjve

Publikuar

-

Nga

Shqipëria dhe Polonia janë përballur plot 11 herë me njëra-tjetrën sipas statistikave të UEFA-s dhe bilanci flet dukshëm në favor të miqve, që kanë fituar 8 ndeshje dhe kanë barazuar 3 prej tyre, e padyshim edhe golavarazhi flet në favor të polakëve, që kanë shënuar 18 gola, kundrejt 6 të shënuar nga kuqezinjtë.

Vlen të përmendet se Shqipëria në fakt e ka arritur një sukses ndaj polakëve, pasi ka triumfuar me shifrat 2-0 më 29 nëntor të 1953-shit, falë golave të Loro Boriçit dhe Refik Resmjes, megjithatë kjo miqësore nuk është njohur nga UEFA.Gjithsesi edhe ndaj Hungarisë kishim një bilanc tejet negativ, të cilin e rregulluam me dy fitore në harkun e një muaji, ndaj shpresojmë që djemtë kuqezi të bëjnë të njëjtën gjë edhe ndaj Polonisë sonte.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Mesazhi i Gjasulës pas infektimit me COVID-19: Ende nuk e besoj…

Publikuar

-

Nga

Një tjetër futbollist do t’i mungojë Kombëtares shqiptare në sfidën vendimtare ndaj Polonisë, që luhet këtë të martë në stadiumin “Air Albania” të Tiranës.

Departamenti i Komunikimit në FSHF bën me dije se mesfushori Klaus Gjasula nuk do të jetë në dispozicion të skuadrës, pasi rezultoi pozitiv me Covid-19.Ky ishte një lajm mjaft i keq për Kombëtaren dhe trajnerin Edoardo Reja-s që do t’i duhet të bëjë pa titullarin e mesfushën në ‘’finalen’’ ndaj polakëve. Por 31-vjeçari ka reaguar duke postuar një foto të tijën në rrjetet sociale.

Gjasula e ka shoqëruar me një frazë foton duke shkruar: ‘’Jemi të gjithë me ju. Nuk e besoj akoma që sot nuk jam prej Covid-it me çunat në fushë’’.Një mesazh mbështetës ky për Kombëtaren nga ana e mesfushorit i cili siduket e ka përjetuar keq lajmin e paradites duke humbur sfidën më të rëndësishme të karrierës.

LEXO TE PLOTE