Connect with Us

Pse nuk po debuton ende Sergio Ramos me PSG-në?

Sport

Pse nuk po debuton ende Sergio Ramos me PSG-në?

Publikuar

-

Serxho Ramos u bashkua me PSG-në këtë verë pas 15 sezone te Real Madrid ku fitoi gjithçka me madrilenët.

Por dhe pse prej kohësh pjesë e grupit të parisienëve, Ramos nuk ka debutuar ende me fanellën e PSG-së. Arsyeja është një dëmtim që pësoi ish-kapiteni i Spanjës në fund të korrikut ku ende nuk ka mundur të rikuperohet.

Edhe pse u përfol se debutimi i tij do të bëhej këtë fundjavë pas kthimit nga kombëtaret, kjo nuk ka gjasa të ndodhë. Sipas mediave parisienë problemi i tij shëndetësor nuk është zgjidhur ende dhe kjo ka bërë që tifozët të fillojnë të dyshojnë pasi me shumë mundësi diçka fshihet pas.

Ende nuk ka asgjë zyrtare sa i përket kësaj çështje, por Ramos njihet për natyrën e tij ekspresive dhe ndonjë mosmarrëveshje mund të mbajë peng debutimin e tij me fanellën e PSG-së.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Seria A

VIDEO/ “Paqe” në derbin Inter-Juventus, VAR-i nderon bardhezinjtë

Publikuar

-

Nga

Interi dhe Juventusi kanë ndarë pikët në Guiseppe Meazza në kauadër të javës së nëntë të Serie A.

Vendasit e nisën më mirë ndeshjen ku arritën të zhbllokonin rezultatin në minutën e 17 me Edin Dzeko. Boshnjaku shfrytëzoi një top i cili përfundoi në këmbët e tij pas një goditje të Calhanaglu që fillimisht preku shtyllën.

Pjesa e parë do të mbyllej me avantazhin minimal të vendasve, me të dytën që nis me një Juventus pak me insistues për të gjetur golin.

Në minutat e fundit kur Interi po bëhej gati të festonte një fitore të rëndësishme, VAR i akordon një penallti “bardhezinjve” e cila kthehet në gol nga  Dybala.Ky vendim irritoi trajnerin e Inzaghi i cili u ndëshkua me karton të kuq.

Pas këtij barazimi, Interi mbetet në vendin e 3 me 18 pikë, ndërsa Juventusi në vendin e 6 me 15 pikë.

LEXO TE PLOTE

Sport

Derbi i kryeqytetit, Shehi: Ndaj Partizanit vetëm për fitore, luhet sikur është java e parë

Publikuar

-

Nga

Trajneri i Tiranës, Orges Shehi ka folur para mediave, në prag të derbit të kryeqytetit ndaj Partizanit, sfidë kjo e cila do të luhet ditën e nesërme në “Air Albania”. Tekniku i bardhebluve u shpreh se është një ndeshje e rëndësishme dhe skuadra e tij do të futet në fushë vetëm për fitore. Më tej ai tha se në një derbi si ky nuk ndikon as klasifikimi dhe as pikët, pasi zërohet gjithçka dhe shtoi se kjo është një sfidë sikur të luhej në javën e parë.

“Dihet rëndësia që ka derbi, sigurisht është një ndeshje që ka impakt te të gjithë, sidomos te tifozët dhe lojtarët. Është një ndeshje e rëndësishme por që vlen tre pikë dhe është vetëm fillimi i kampionatit. Skuadra vjen e plotë, kemi rikuperuar lojtarë që nuk ishin javën e kaluar dhe jemi të plotë për sfidën e nesërme.

Dihet rëndësia që kanë tifozët për skuadrën tonë, jo vetëm për këtë ndeshje, por edhe në të tjerat kanë qenë të shumtë dhe i falënderoj. Jam i sigurt që nesër kemi një ndeshje ku do të bëjmë maksimumin për t’i kënaqur.

Mendoj se nuk ka sfida personale, janë kolektive. Luajnë dy skuadra që i japin tonin kampionatit tonë, janë ato më me rivalitet dhe histori. Ju i mbani statistikat, ne do të mundohemi nesër të marrim fitoren dhe vetëm për këtë do futemi në fushë për të vazhduar rrugëtimin tonë.Të gjithë derbit që mbaj mend unë dhe ka shumë vite që i mbaj mend, nuk ka pasur ndikim klasifikimi, zerohet gjithçka, zerohen pozicionet dhe për një ndeshje duket sikur luhet java e parë e kampionatit pa pasur rëndësi pozicioni.

Dita para derbit ka qenë ditë entuziaste, sepse vinim pas një periudhe të vështirë, duke parë çfarë kaluam, vinim pas një fitoreje shumë të rëndësishme ndaj kampionëve. U kam thënë lojtarëve të jemi të qetë, të mundohemi të kontrollojmë emocionet se të dëmtojnë. Kam marrë përgjigje nga skuadra jo me fjalë, por vepra në stërvitje. Skuadra vazhdon të jetë e motivuar dhe përqendruar pavarësisht kundërshtarit që kemi përballë.

Nuk janë sfida personale dhe skuadrat nuk përbëhen nga individë, ka lojtarë kualitativë por jam më shumë i interesuar te skuadra ime dhe shpresoj të bëjmë mirë punën tonë. Po të bëjmë mirë atë që besoj se mund të bëjmë, besoj se do të dalim fitimtarë”, u shpreh Shehi.

LEXO TE PLOTE

Sport

Lëvizje surprizë te Laçi, emëron trajner Mirel Josën

Publikuar

-

Nga

Pas dorëheqjes së Vukiçeviç për shkak të rezultateve të dobta, klubi i Laçit ka zyrtarizuar trajnerin e ri.

Stoli nga tani e në vazhdim do t’i besohet trajnerit të njohur, Mirel Josa.

Josa është një trajnerët me më eksperiencë në kampionatin shqiptar, gjithashtu edhe shumë i suksesshshëm.Njoftimi i plotë:

Klubi ynë ka arritur marrëveshjen me Mirel Josën.
Eksperienca e tij besojmë se do të ndihmojë skuadrën tonë për të përmbushur objektivat sezonalë.
Mirësevjen ne familjen bardh e zi Profesor Mireli. 

LEXO TE PLOTE