Connect with Us

Me shpejtësi “skëterrë” dhe manovra në rrugë/ Policia gjobit qindra shoferë

Kronika

Me shpejtësi “skëterrë” dhe manovra në rrugë/ Policia gjobit qindra shoferë

Publikuar

-

cna lajme kronike

Nisur nga fluksi i madh i automjeteve përgjatë sezonit turistik e në vijimësi, Policia Rrugore e Kavajës, ka vijuar kontrollet intensive në rrugën interurbane Kavajë-Rrogozhinë e Kavajë-Durrës, përgjatë dy muajve të fundit.

Si rezultat, gjatë kontrollit në të dyja kahet e lëvizjes, gjatë sezonit turistik janë konstatuar shpejtësi deri në 167 km/h në kulmin e fluksit shumë të shtuar.

Si rezulatat i kontrollleve  intensive vetëm javën e fundit  janë  pezulluar  25 leje drejtimi për shpejtësi tej normave të lejuara që varonin nga 129 km/h deri në 152 km/h.

LEXO EDHE:  “Kjo është një dramë e madhe”/ Alibeaj takon banorët në zonën e Fierit: T’i japim fund pushtetit të gjobave

Gjithashtu janë vendosur 102  masa administrative për shpejtësi dhe manovra në rrugë po pa sanksionin plotësues , si dhe janë vendosur 8 masa administrative maksimale me vlerë 40.000 lekë të rinj pasi drejtuesit e mjeteve ishin shtetas të huaj./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Makinat bëhen ‘copë’ në Xibrakë/ Humb jetën 54 vjeçarja, plagoset një tjetër

Publikuar

-

Nga

Policia ka dhënë informacion zyrtarë për aksidentin që u regjistrua mbrëmjen e sotme në aksin Elbasan-Librazhd, në fshatin Xibrakë.

Një kamion me drejtues shtetasin me inicialet V.J., nga Maqedonia e Veriut ,është përplasur me mjetin tip “Cintron.

Për pasojë mësohet se humbur jetën shtetasja me inicielt F.G., rreth 54 vjeçe dhe është plagosur shtetasja G.M., rreth 37 vjeçe, pasagjere në mjetit tip “Cintron”.

Elbasan/ Informacion paraprakMë datë 09.10.2021, rreth orës 18:33, në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, në fshatin Xibrakë, mjeti tip kamion me drejtues shtetasin V.J., nga Maqedonia e Veriut ,është përplasur me mjetin tip “Cintron “, me drejtues shtetasin E.M., banues në Tiranë.

LEXO EDHE:  Kur do përgjigjet Edmond Haxhinasto dhe LSI për skandalin e rrugës Tiranë-Elbasan?

LEXO EDHE:  Dhunoi motrën/ Arrestohet 23 vjeçari

Si pasojë e aksidentit ka ndëruar jetë shtetasja F.G., rreth 54 vjeçe dhe është plagosur shtetasja G.M., rreth 37 vjeçe, jashtë rrezikut për jetën, pasagjere në mjetit tip “Cintron “.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Video-Aksident i rëndë në Librazhd/ Plagosen dy persona

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një aksident i rëndë është shënuar pasditen e sotme në aksin Elbasan-Librazhd. Sipas burimeve të CNA.al, dy automjete janë përplasur me njëra-tjetrën.

Për pasojë dy persona kanë mbetur të plagosur rëndë dhe janë transportuar me urgjencë në spital.

Policia ndodhet në vendngjarje për hetimin e mëtejshëm të rrethanave dhe shkaqeve të aksidentit.LEXO EDHE:  Vrasja në Kavajë/ Ish-bashkëshorti i Marsidës zbardh masakrën

LEXO EDHE:  Vrasja në Kavajë/ Ish-bashkëshorti i Marsidës zbardh masakrën

Ndërkohë për shkak të aksidentit është bllokur edhe lëvizja e qarkullimit të mjeteve për rreth një orë./ CNA.al


 

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Sherr me sende të forta në Korçë/ Plagoset një person

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një konflikt i çastit ka ndodhur midis disa personave në zonën e quajtur “Dritat e Verdha” në Korçë.

Sipas policisë, gjatë konfliktit eshtë dëmtuar me mjete të forta shtetasi E. Sh., i cili ndodhet në Spitalin e Korçës, jashtë rrezikut për jetën.

Korçë/ Informacion paraprak

Më datë 09.10.2021, rreth orës 17:20, në lagjen nr. 17, Korçë, në rrugën “Muzakajt”, gjatë një konflikti të çastit midis disa shtetasve, është dëmtuar me mjete të forta shtetasi E. Sh., i cili ndodhet në Spitalin e Korçës, jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  Plagosi me thikë 17-vjeçarin/ Arrestohet autori i mitur

LEXO EDHE:  Kur do përgjigjet Edmond Haxhinasto dhe LSI për skandalin e rrugës Tiranë-Elbasan?Shtetasit e tjerë të përfshirë në këtë konflikt, aktualisht ndodhen të shoqëruar në ambientet e Komisariatit të Policisë Korçë, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor po punon për të sqaruar rrethanat e ngjarjes.

 

LEXO TE PLOTE