Connect with Us

Horoskopi i ditës, 8 shtator 2021

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 8 shtator 2021

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Duhet ta keni qartë që nëse dorëzoheni para problemeve të vogla këtë javë tani që jemi pothuajse në mes të saj, do ju duhet të dorëzoheni edhe përballë problemeve më të rëndësishme më vonë. Duhet t’i bini tavolinës dhe të refuzoni kompromiset.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Nuk duhet t’i lejoni të tjerët t’ju tërheqin poshtë në nivelin e tyre. Fakti se të tjerët kanë një qëndrim negativ ndaj ngjarjeve që ju rrethojnë, nuk do të thotë që edhe ju të keni të njëjtin qëndrim.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Nëse dikush nis t’ju tregojë diçka interesante dhe më pas përpiqet të ndryshojë subjektin, kjo është një shenjë se ju duhet të zbuloni ç’po ndodh. Mund të jetë duke ju ngacmuar, por ju mund ta keni informacionin që ju duhet.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Fakti se u gëzoheni sfidave, nuk do të thotë se duhet t’i kërkoni ato. Përkundrazi, planetët thonë se nëse i merrni gjërat lehtë, të tjerëve do u duhet të merren me pjesët e vështira. Pse i bëni duart pis kot atëherë kur nuk keni pse?

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Përpiquni të mos e shqetësoni veten me shqetësimet e të tjerëve, pasi pjesa më e madhe e tyre nuk do të kenë pasoja. Sa më shumë që ata shqetësohen se bota po shkatërrohet, aq më pak ju duhet të qetësoheni. Edhe nëse ata kanë të drejtë, shqetësimi nuk do ju ndihmojë.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Do të keni qëndrim pozitiv të mërkurë 8, veçanërisht nëse jeni ai lloj njeriu që shikon gjysmën plot të gotës. Kjo është një prej periudhave më të mira të vitit për ju, kështu që bëni një përpjekje për ta shijuar.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 9 dhjetor 2017

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Mund ta keni të vështirë të përktheni në fjalë ndjenjat tuaja në ditët në vazhdim, por nuk ka asnjë problem. Ata që ju njohin mirë janë të vetëdijshëm se nganjëherë bllokoheni. Kjo periudhë nuk do të zgjasë shumë.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Momenti që dikush, kushdo, përpiqet të fusë hundët në marrëdhëniet tuaja, duhet t’ua bëni të qartë se nuk janë të mirëpritur. U thoni se duhet të mbajnë frymën derisa ju t’u kërkoni ndihmë, gjë të cilën ju sigurisht nuk do ta bëni kurrë.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Mund të mos përparoni aq shumë sa doni me një detyrë këtë javë, por të paktën duhet t’ia nisni. Ku i dihet, megjithëse e vogël, hapi i parë mund të kthehet në themel për ato që ndërtoni më vonë gjatë vitit.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Mund të jeni racional nga natyra, por jo të gjithë e ndajnë aftësinë tuaj për t’i parë ngjarjet në të njëjtën mënyrë. Mos u surprizoni nëse një koment i juaji përballet me mosmiratim.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Duket se e keni përfshirë veten në një mosmarrëveshje mes dy personave të tjerë, nga e cila duhet të dilni sa më parë para se të zhyteni më thellë. Nëse mundeni, silluni keq me të dy dhe asnjëri prej tyre nuk do ju kërkojë më.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Mos harxhoni kohë duke shikuar pas dhe duke uruar që gjërat të kishin qenë ndryshe, pasi fakti i thjeshtë është se jeni aty ku jeni dhe asgjë nuk do të ndryshojë. E djeshmja është e vdekur, por ajo që mund të bëni ditën që vjen mund të ngjallë të mërkurën.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 7 tetor 2021

Publikuar

-

Nga

cna horoskop

Dashi

Do të ndiheni energjikë, pavarësisht presioneve ndaj jush. Ka gjasa të përballeni me probleme financiare, por me mirëkuptimin dhe mençurinë tuaj, mund ta ktheni humbjen në fitim. Të qenit i sjellshëm dhe i dashur do ta bëjë këtë një ditë të qetë dhe të kënaqshme.

Demi

Shmangni përfshirjen në ndonjë marrëveshje të dyshimtë. Një ndryshim mendimi mund të shfaqet mes jush dhe të dashurit/dashurës suaj. Do të keni vështirësi në përpjekjen për ta bërë partnerin/partneren tuaj të shohë këndvështrimin tuaj. Një udhëtim i papritur mund të rezultojë i lodhshëm dhe stresues.

Binjakët

Disa personave të kësaj shenje që kanë borxhe të mëdha, mund t’u kërkohet t’i shlyejnë ato. Ndryshimi i papritur në situatën tuaj financiare mund të çojë në probleme të përkohshme. Partneri/partnerja juaj mund të sillen me kokëfortësi dhe t’jua u bëjnë jetën të vështirë.

Gaforrja

Do të jetë një ditë kur do të jeni në gjendje të relaksoheni. Një masazh me vajra esencialë do të jetë një përvojë shumë relaksuese. Një miku juaj mund t’ju kërkojë një hua ose favor të madh sot. Ndihma ndaj tyre mund t’ju vërë në pozitë të vështirë.

Luani

Gjaknxehtësia mund t’ju fusë në telashe. Mund të ketë një humbje të mundshme parash sot, jini vigjilentë gjatë kryerjes se transaksioneve financiare ose nënshkrimit të dokumenteve të rëndësishme. Ka gjasa të shqetësoheni për shkak të rritjes së presionit në punë. Mund të merrni një lajm të keq nga dikush që jeton jashtë vendit.

Virgjëresha

Mos e mbingarkoni veten me punë shtesë. Relaksohuni dhe riplanifikoni takimet për një ditë tjetër. Jeta juaj në çift do të jetë e paqtë dhe e adhurueshme. Shëndeti i një anëtari të familjes mund të sjellë shqetësime në jetën tuaj.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 28 shtator 2020

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 25 maj 2018Peshorja

Mos jini dominues në qëndrimin me anëtarët e familjes. Punoni në bashkëpunim të ngushte me ta për të marrë pjesë në uljet dhe ngritjet e jetës. Ndryshimi në qëndrimin tuaj do t’u sjelle atyre shumë gëzim. Romanca do t’ju dominojë zemrën.

Akrepi

Mbështetja e njerëzve përreth jush do t’ju sjellë kënaqësi. Mund ta çoni biznesin tuaj në lartësi të reja sot. Kjo është dita perfekte për të tërhequr vëmendjen e të tjerëve pa bërë shumë nga ana juaj. Nuk është dita me fat për çështjet e zemrës, veçanërisht nëse kërkoni dashuri të vërtetë.

Shigjetari

Një përmirësim në financat tuaja do t’ju ndihmojë të blini artikuj thelbësorë. Sigurohuni që të keni miratimin e të gjithëve para se të bëni ndryshime në shtëpinë tuaj. Do të jetë një ditë emocionuese, pasi mund të merrni një dhuratë të këndshme nga i/e dashura juaj.

Bricjapi

Do të harroni problemet tuaja dhe do të kaloni kohë të mirë me anëtarët e familjes. Do të kaloni një ditë mjaft të këndshme me partnerin/partneren tuaj, duke i shprehur pa hezituar ndjenjat njëri-tjetrit. Sa i përket aspektit profesional, ka gjasa të keni zhvillime të reja.

Ujori

Ka gjasa të përfshiheni në aktivitete që përmirësojnë aftësinë tuaj fizike. Punoni në koordinim të ngushtë për të sjellë harmoni në shtëpi. Kjo do të jetë një ditë për dashuri të devotshme dhe të pastër. Mësoni të përdorni kohen tuaj të lirë në mënyrë efektive.

Peshqit

Përkushtimi dhe puna juaj e palodhur do të vihen re dhe do te sjellin disa shpërblime financiare për ju sot. Gjeni zgjidhjet për problemet që keni në jetë, pasi të tjerët mund t’ju japin vetëm këshilla dhe sugjerime.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Mënyra si duhet ta shprehni dashurinë bazuar në shenja e horoskopit që ka partneri juaj

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

DASHI

Dashi është një prej shenjave më pasionante dhe dëshiron që edhe partneri të jetë i tillë. Takimet spontane, aventurat e shkurtra dhe çdo gjë tjetër që ju surprizon dhe ju bën të ndiheni e veçante është rruga drejt zemrës suaj.

DEMI

Demi është një shenjë toke dhe si e tille është praktike. Gjitjhësesi kjo nuk do të thotë që s’ka vend për romancë në jetën e një demi. Gjëja që vlerëson më së shumti shenja e demit janë dhuratat. Mjafton që të kujtoheni për të duke të blerë diçka të vogel si kujtim.

BINJAKËT

Binjakët nuk mbajnë interes shumë gjatë tëk dikush që nuk I surprizon ata në çdo moment. Ata duan që partneri të përshtatet më stilin e tij të jetesës. Bëni sa më shumë qejf me partnerin tuaj binjak, aq me më shumë do e “siguroni” atë.

GAFORRJA

Kur vjen puna tek dashuria, ju ose jepeni 100% në lidhje, ose s’jeni fare aty. Kur gjeni dikë të cilit i besoni, mund të bëni gjithçka që ata të ndihen të sigurt dhe rehat.  Nata perfekte për një Gaforre është të dy përballë televizorit, të përqafuar duke parë një film. Ty të duhet dikush me të cilin mund të komunikosh lehtësisht.

LUANI

Ti vdes për vëmendje! Sa herë që partneri juaj do t’ua bëjë me dije se ju jeni qendra e tij/saj e botës së saj, aq herë do ta doni më shumë. Le ta pranojmë. Ti do gjithçka, që për dikë mund të jetë e tepërt. Gjithsesi personi i duhur do ta kuptojë që ja vlen.

VIRGJËRESHA

Për ju veprat flasin më shumë se fjalët. “Faleminderit për gjithçka bën”, për një Virgjëreshë është më shumë se “Të dua’’.PESHORJA

Dikush që i pëlqen të kalojë shumë kohë me ty, është parteri ideal. Kur ai është me ty, ti e ndjen që të do. Për ty është gjithashtu shumë kur ai/ajo vlerëson pavarësinë dhe të inkurajon vazhdimisht.

AKREPI

Kur ti lë dikë të futet në jetën tënde, kjo do të thotë se është serioze Akrep. E vlerësoni transparencën nga partneri juaj, por ju duhet shumë kohë që ta vërtetoni këtë. Partneri juaj duhet të jetë i duruar pasi që ju të përfshiheni duhet kohë. Kur e bëni këtë, jeni njeriu më pasionant dhe jepni gjithçka nga vetja.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 29 korrik 2019

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 4 gusht 2020

SHIGJETARI

Doni shumë liri në një lidhje dhe përfshirja ju tremb. Doni dikë që t’ju lejojë të vazhdoni me aventurat tuaja dhe të respektojë kohën e lirë. Ju duhet një partner praktik që mbështet ëndrrat tuaja dhe ju ndihmon të arrini objektivat.

BRICJAPI

Shenja juaj nuk është për ta bërë për vete. Prezantimi serioz që i bëni vetes, duket sikur i distancon njerëzit. Por ai që arrin të tërheqë vëmendjen tuaj do ta kuptojë menjëherë që mund të jeni shumë i zjarrtë. Një lidhje sipërfaqësore nuk bën për ju. I merrni gjërat seriozisht që në fillim dhe s’doni të investoni aty ku s’ju vlerësojnë.

UJORI

Ti nuk i bën lidhjet të funksionojnë gjithë kohës Ujor. Natyra juaj i intimidon të tjerët, por për ju kjo është ok. Dikush që beson tek dashuria me shikim të parë  dhe që kërkon gjithë kohës të jetë me ty, nuk bën për ju. Të jeni shokë të ngushtë fillimisht është elementi kryesor. Nëse kjo shoqëri zhvillohet në mënyrë organike, ti do ta lejosh intimitetin.

PESHQIT

Ju e dini se jeni shenja më emocionale nga gjithë të tjerat apo jo? Humori juaj mund të ndryshojë menjëherë në ekstremet e tij. Ju duhet dikush që t’ju pranojë siç jeni. Ëndërroni përrallën në një dashuri  dhe besoni në romancë. Keni shumë dashuri për të dhuruar. Nëse bini në dashuri, kjo do të jetë diçka e veçantë dhe personi tjetër duhet ta dijë që këto ndjenja janë ndaj jush janë më shumë se gjithçka që keni ndjerë më parë për këdo tjetër. Ju duhet dikush që t’ju lejojë të jeni të lirë dhe të merreni me gjërat tuaja, por të jetë aty sa herë ktheheni në shtëpi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 6 tetor 2021  

Publikuar

-

Nga

cna horoskopi

Dashi

Do të jeni mirë me shëndet, pavarësisht se do të jetë një ditë e vrullshme. Mos shpenzoni shumë vetëm për t’u bërë përshtypje të tjerëve! Mos i lini fëmijët të përfitojnë nga sjellja juaj bujare!

Demi

Do të jetë një ditë e mirë për të ringjallur kontaktet dhe marrëdhëniet e vjetra. Mund të ketë energji të re në jetën tuaj të dashurisë. Sot për të shfrytëzuar mirë kohën e lirë, mund të planifikoni të takoheni me miqtë e vjetër. Jeta juaj martesore do të kalojë sot në një fazë të mrekullueshme.

Binjakët

Edhe pse të ardhurat tuaja do të jenë të qëndrueshme sot, një rritje e shpenzimeve nuk do t’ju japë mundësinë të kurseni. Edhe pse fëmijët tuaj do të jenë kërkues, ata gjithashtu do të sjellin shumë lumturi mes jush. Mund ta gjeni veten duke ëndërruar për jetën tuaj të dashurisë.

Gaforrja

Shëndeti juaj do jetë perfekt sot. Edhe pse askujt nuk i pëlqen të japë hua, sot do të ndiheni ndryshe, është një përvojë e kënaqshme. Bëni diçka që do të sjellë energji dhe pozitivitet në shtëpinë tuaj.

Luani

Një mik i vjetër mund t’ju japë këshilla biznesi ose të bëjë sugjerime se si mund të fitoni më shumë para përmes aktiviteteve të ndryshme. Ndjekja e këshillave të tyre ka gjasa t’ju sjellë rezultate të mira. Marrëdhëniet personale në jetën tuaj do të duken të jenë të ndjeshme sot.

Virgjëresha

Vetëm ju e dini se çfarë është më e mira për ju, kështu që jini të fortë dhe të vendosur. Ka gjasa për një përmirësim në financat tuaja. Bëhuni një ndriçues dhe perfeksionist në qasjen tuaj ndaj jetës dhe punës.Peshorja

Sot biznesmenët e kësaj shenje të zodiakut duhet të shmangin njerëzit që kërkojnë ndihmë financiare, por që më vonë nuk arrijnë të kthejnë paratë. Ndarja e problemeve me anëtarët e familjes do të lehtësojë përgjegjësinë tuaj. Sidoqoftë, krenaria ndonjëherë ju pengon të ndani shqetësimet, gjë që nuk është rruga e duhur për të ecur përpara.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 26 dhjetor 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 25 maj 2018

Akrepi

Inkurajoni veten të jeni pranues ndaj emocioneve pozitive si dashuria, shpresa, besimi, optimizmi dhe besnikëria. Pasi të përfitoni këto emocione, mendja automatikisht i përgjigjet pozitivisht çdo situate. Eksploroni mundësi të reja investimi që ju vijnë sot, por angazhohuni vetëm pasi të keni studiuar qëndrueshmërinë e këtyre projekteve.

Shigjetari

Krijimi i panevojshëm i problemeve në shtëpi do të shqetësojë anëtarët e tjerë të familjes dhe nuk do të arrini asgjë. Me fat janë ata që përdorin intelektin e tyre për të kontrolluar zemërimin. Eventet shoqërore do të jenë argëtuese, por shmangni ndarjen e shumë çështjeve personale me të tjerët.

Bricjapi

Ndani problemet familjare me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj. Kaloni ca kohë me njëri-tjetrin për të rizbuluar dhe riafirmuar veten si çift. Fëmijët gjithashtu do të marrin këtë ndjenjë gëzimi, harmoni, paqe në shtëpi. Kjo atmosferë do të krijojë një mjedis më të shëndetshëm për të gjithë përreth jush.

Ujori

Nivelet tuaja të energjisë do të jenë të larta. Gjetja e fajit te të tjerët pa nevojë mund t’ju bëjë objekt kritike. Përfshirja në gjëra të tilla është vetëm humbje kohe dhe energjie. Çrregullimet emocionale mund t’ju shqetësojnë.

Peshqit

Sot nuk do të jeni në gjendje të përmbushni asnjë nga premtimet tuaja, çfarë mund të zemërojë të dashurin/dashurën tuaj. Sa i përket aspektit profesional, do të jetë një ditë e mbarë. Një ndryshim mendimi mund t’ju çojë në debat me një prej familjarëve.

LEXO TE PLOTE