Connect with Us

‘Bëj si them unë, mos bëj si bëj unë’/ 101 deputetë që do futen në Kuvend nuk janë vaksinuar

Politikë

‘Bëj si them unë, mos bëj si bëj unë’/ 101 deputetë që do futen në Kuvend nuk janë vaksinuar

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Gazetari Bledi Mane, ka publikuar një shkrim në rrjetet sociale, ku thekson se nga 140 deputetët që do futen në Kuvend në datën 10 shtator, vetëm 39 janë të vaksinuar.

Më tej ai shton se 101 të tjerët nuk janë vaksinuar dhe po gënjejnë.

Mane kërkon që para se të hyjnë në Kuvend ata të tregojnë certifikatën e vaksinimit.

LEXO EDHE:  Fahri Balliu fillon sulmet ndaj Lulzim Bashës

“Nuk duhet ti lejojmë të futen në Parlamentin e Republikës. Nga 140 deputetë të sapozgjedhur, vetëm 39 prej tyre janë vaksinuar, 101 të tjerë po i bëjnë bisht vaksinimit.

Lerini justifikimet, vaksinohuni publikisht, na tregoni certifikatën e vaksinimit, hyni në Kuvend të imunizuar dhe pastaj na detyroni ne qytetarëve të tjerë të vaksinohemi…”/CNA.al

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

“Rinumërimi’/ KQZ  do të hapë 10% të kutive, të 25 Prillit

Publikuar

-

Nga

cna lajme aktualitet

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve ka vendosur në mbledhjen e sotme që të hapë 520 kuti të zgjedhjeve të 25 Prillit.

Sipas Kodit Zgjedhor rishqyrtimi i 520 kutive bëhet për të verifikuar rregullsinë dhe saktësinë e veprimtarisë së administratës zgjedhore përgjatë zgjedhjeve.

“Këqyrja lejohet të bëhet vetëm pasi të jetë shpallur rezultati përfundimtar, të jenë përmbyllur procedurat ankimore dhe zgjedhjet të kenë përfunduar. Ky rregull nuk vlen për këqyrjen që bëhet në kuadër të procesit ankimor, si mjet për sigurimin e provës” thuhet në nenin 167/2 të Kodit Zgjedhor që përcakton edhe rregullat sesi duhet kryer rinumërimi.LEXO EDHE:  Nga Bledi Mane/ Më fusni edhe mua në burg, në një qeli me zogun!

LEXO EDHE:  Dështimi për të zgjedhur presidentin e vendit/ Rinis seanca në Kosovë

Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi ka thënë se se javën tjetër nis rinumërimi i 10% të fletëve të votimit.

Nëse do të konstatohen mospërputhje e të dhënave atëherë materialet do të referohen në Prokurori./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Foto-Basha në gjendje të mjeruar/ Deputeti socialist e kap mat fshehurazi

Publikuar

-

Nga

Lulzim Basha është shfaqur në gjendje të mjeruar sot në Kuvend.

Të paktën ashtu duket në foto e shkrepura nga deputeti socialist Erion Braçe.

Ky i fundit, duket se i ka bërë  foto fshehurazi në Kuvend, portretit të Bashës dhe më pas, duke I shtuar një shënim i ka shpërndarë në rrjete sociale.

18 minuta urrejtje..Shau, fyeu, gënjeu, mallkoi, por një gjë se bëri, një tjetër së dinte:

Nuk bëri asnjë sekondë, asnjë minitë, thirrjen për të bërë vaksinën, për t’u vaksinuar.LEXO EDHE:  Nga Bledi Mane/ Më fusni edhe mua në burg, në një qeli me zogun!

LEXO EDHE:  Nga Bledi Mane/ Më fusni edhe mua në burg, në një qeli me zogun!

Nuk e di, nuk e mësoi kurrë se taksa e qarkullimit është 27 lekë, jo 240 lekë, pra as 24 lekë.

Tani i besohet “propozimeve”  të një njeriu që nuk di as kaq?”, shkruan Braçe./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Sfida kryesore është uria”/ Tomorr Alizoti: Opozita duhet të protestojë

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Deputeti i PD, Tomor Alizoti në një deklaratë për media ka komentuar rritjen e çmimeve dhe qëndrimin e Qeverisë ndaj këtij fakti
Gjithshtu ai është ndalur edhe tek protesta e qytetarëve.

Sipas tij çdo fatkeqësi që prek shqiptarët është kthyer në fenomen dhe qytetarët duhet të reagojnë.

“Fatkeqësitë e këtij vendi janë kthyer në shfaqje. Kjo është thjesht shfaqje e radhës. Rama është një njeri pa moral që bën moral. Shqipëria nuk duhet të reshtë se protestuari. Nëse jashtë sfidat kryesore janë mjedidi dhe teknologjia, në Shqipëri është uria. Shqipëria nuk duhet të reshtë së protestuari”, është shprehur Alizoti

LEXO EDHE:  Zbardhet mbledhja e Konferencës së Kryetarëve/ Si do të zhvillohet seanca e 16 prillit

LEXO EDHE:  “Shihemi në gjyq”, 4 deputetë para gjykatës  Ndërsa pyetjes nëse opozita duhet të jetë pjesë e protestës, ai i është përgjigjur:

“Opozita duhet të bëjë protestë sepse është rezultat i një proteste. Nuk duhet të ndalim së protestuari”./CNA.al

LEXO TE PLOTE