Connect with Us

Ronaldo del nga karantina, takohet me Solskjaerin

Premier Liga

Ronaldo del nga karantina, takohet me Solskjaerin

Publikuar

-

Më në fund ka marrë fund pritja e tifozëve të Mançester Junajtid për të parë Kristiano Ronaldon në fushë. Kjo jo në një ndeshje zyrtare, por në stërvitje, të paktën për momentin.

Ylli portugez ka dalë nga karantina 5 ditore që pas kthimit nga Portugalia duke iu bashkua pjesës tjetër të skuadrës. Në rrjetet sociale janë postuar disa fotografi nga takimit i parë i Ronaldos me trajnerin Solskjaer dhe të dy duken mjaft të qeshur.

Dyshja ka luajtur bashkë në vitet e hershme të Ronaldos në Mançester teksa kanë një marrëdhënie të mirë midis tyre.

Debutimi i Ronaldos tani më mund të vijë në fundjavë në sfidën ndaj Njukastëllit duke hedhur poshtë aludimet se karantina për yllin portugez do të zgjaste deri ditën e enjte, që e cila e penalizonte të zbriste në fushë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Premier Liga

Trajneri i Southamptonit: Broja hyri se u dëmtua lojtari tjetër, por e “grabiti” shansin

Publikuar

-

Nga

Armando Broja arriti që të shënonte me Southampton për herë të parë dhe i dhuroi tre pikët ekipit të tij në ndeshjen kundër Leeds. Sulmuesi vinte pas formës fantastike me Shqipërinë, teksa i mjaftuan pak minuta për të treguar gjithë potencialin.

Qershia mbi tortë ishte goli i shënuar me Hungarinë, i cili nuk mjaftoi që Reja t’i hapte vendin e titullarit në finalen e madhe kundër Polonisë. Por ndryshe nga italiani, mjafton një gol fare i lehtë në dukje dhe Broja siguron vendin nga minuta e parë te Southampton. Trajneri Hasenhutl është shprehur se futbollisti shqiptar e ka “grabitur” mundësinë me të dyja duart pas golit me Leeds.“Broja hyri në fushë sepse u dëmtua Adams, tashmë e ka “grabitur” shansin e tij me të dyja duart. Kundër Leeds ne ishim më të rrezikshëm në sulm sesa në ndeshjet e shkuara, krijuam më shumëë raste. Armando Broja ishte një ndër arsyet”, u shpreh Hasenhutl.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Moti i keq në Angli/ Makina 300 mijë paund e Pogba-s i shpëton shkatërrimit për…

Publikuar

-

Nga

Paul Pogba duhet të konsiderohet më fat. Bashkëshortja e mesfushorit të Manchester United, Maria Zulay Salaues, ka postuar këtë të enjte një foto të makinës së shtrenjtë të francezit, një Rolls Royce që kushton 300 000 stërlina, që ka shpëtuar mirë.Manchesteri është prekur nga moti i keq, ndërsa dega e një peme ka përfunduar në sheshin e parkimit, vetëm pak centimetra larg makinës së lojtarit.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Chelsea mbetet pa sulmues, tifozët duan rikthimin e Armando Brojës

Publikuar

-

Nga

Chelsea fitoi në mbrëmjen e djeshme ndaj Malmo në shifrat 4-0, por londinezët kishin edhe dy humbje të mëdha. Werner dhe Lukaku janë dëmtuar që në pjesën e parë duke dalë nga fusha e blertë.

Sulmuesit do të mungojnë për disa ndeshje sipas Tuchel, ndërsa Chelsea ka mbetur pa një sulmues të mirfilltë. Tifozët e londinezëve kanë kërkuar kthimin e menjëhershëm të Brojës nga Southampton.Ky i fundit shkoi te klubi tjetër anglez dhe u huazua për një sezon. Mediat britanike tregojnë se me rregullat e Premier League, dëshira e tifozëve të Chelsea-t nuk mund të plotësohet. Londinezët mund ta kthejnë Brojën vetëm në janar dhe nëse gjejnë dakortësinë me Southampton.

LEXO TE PLOTE