Connect with Us

Kulluri: Mosveprim i Bashës ndaj ultimatumit të SHBA, do të sjellë pasoja

Politikë

Kulluri: Mosveprim i Bashës ndaj ultimatumit të SHBA, do të sjellë pasoja

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Anëtari i “Grupimit për PD-në”, Edvin Kulluri, u shpreh se Basha nuk guxon të mbledhë Këshillin Kombëtar për të diskutuar largimin e Berishës.

Sipas Kullurit, ky mosveprim i Bashës ndaj ultimatumit të SHBA, do të sjellë pasoja.

Nëse Basha guxon të mbledhë këshillin kombëtar për të përjashtuar Berishën se di si do dalë nga ajo sallë. Nëse se merr këtë vendim, atë do ta shohim cili do jetë fati i Bashës në raport me SHBA. Se kur dikush të paralajmëron diçka do ketë një pasojë. SHBA smund të rrezikojë autoritetin që ka sidomos në një popull më dashamirës ndaj SHBA.

 Kush e dëgjon më atë kryetar kur ish kryetari thotë se  unë e zhduk për 5 minuta nëse më heq nga grupi parlamentar pa fakte. Ça bën ai në atë zyrë. Basha është i virgjër nga pikëpamja demokratike. Ky ka hequr nga PD 28 mijë demokratë”, tha Kulluri në ‘Repolitix”./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Berisha “çon në këmbë” Elbasanin/ Foto nga “Foltorja” me demokratët

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha në kuadër të “Foltores” me demokratët, e cila ka si qëllim bashkimin e së djathtës dhe kthimin e PD-së, në vlerat e saj demokratike, pasditen e djeshme është ndalur në qytetin e Elbasanit.

Ashtu si dhe në takimet e djeshme, edhe në Elbasan, Berisha është pritur nga mijëra demokratë, të cilët e shohin ish-kryeministrin si shpresë për Opozitë, përballë Qeverisë së kryeministrit Edi Rama.

LEXO EDHE:  FBI po heton Berishën, pritet ekstradimi i tij/ Spartak Ngjela: Nëse Basha nuk shkëputet rrezikohet edhe ai

LEXO EDHE:  Luli në vilat e Papulit, një histori që nuk po ndalet

Demokratët e Elbasanit kanë pritur në mënyrë të jashtëzakonshme liderin historik të PD.Të gjithë janë ngirtur në këmbë duke duartrokitur liderin historik të PD dhe dëgjohen thirrjet “Berisha Berisha” të shoqëruara me brohorima.

Elbasani ishte ndalesa e shtatë e “Foltores” së Berishës, e cila nisi në Tiranë, më pas në Fier, në Vlorë, në Durrës, në Shkodër dhe në Gjirokastër./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kulluri: I vetmi investim i Ramës është holandezi Lulzim Basha

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një ditë më parë kryeministri Edi Rama, shpalli emergjencën për furnizimin me energji elektrike, ndërsa pritet që të prezantojë planin për të menaxhuar krizën që do të përfshijë qytetarët dhe bizneset.

Në lidhje me krizën, ish anëtari i Këshillit Kombëtar, Edvin Kulluri, është shprehur se vjen si pasojë e mos investimeve.I ftuar në emisionin “Spotlight” me Alban Dudushin, Kulluri thekson se i vetmi investim i huaj që Rama ka bërë në këto 8 vite, është ai holandez, Lulzim Basha.

LEXO EDHE:  FBI po heton Berishën, pritet ekstradimi i tij/ Spartak Ngjela: Nëse Basha nuk shkëputet rrezikohet edhe ai

LEXO EDHE:  U takua me ministrin e infektuar nga koronavirusi/ Vetëkarantinohet Ivanka Trump

Pra, dështimi në energji është për shkak të mos investimeve dhe pengesës që ka bërë qeveria shqiptare investimeve të huaja. I vetmi investim i huaj që ka bërë Edi Rama në këto 8-vite është ai hollandez, Lulzim Basha. Tjetër investim nuk ka. Dhe prandaj jemi në këtë pikë sot”, ka thënë Kulluri.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Pas shpalljes së emergjencës/ Rama prezanton sot planin për përballimin e krizës energjetike

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Pas shpalljes së emergjencës për furnizimin me energji elektrike, kryeministri Edi Rama pritet të prezantojë sot planin për përballimin e krizës, për të mbrojtur qytetarët nga rritja marramendëse e çmimeve.

Kryeministri theksoi se prioriteti i qeverisë është mbrojtja e konsumatorit por edhe e bizneseve të vogla.

Vendimi i marrë, parashikon ngritjen e një grupi ndërinstitucional për menaxhimin e emergjencës në furnizimin me energji elektrike.

LEXO EDHE:  U takua me ministrin e infektuar nga koronavirusi/ Vetëkarantinohet Ivanka Trump

LEXO EDHE:  BASHA: ME VOTË DO TA NDALIM TË KEQEN, ME VOTË DO T’I KTHEJMË VENDIT SHPRESËN NJERËZVE PUNËN DHE DINJITETINGjithashtu është kërkuar që të gjitha planet e investimeve të KESH-it, OST-së dhe të OSHEE-së,të pezullohen, përveç investimeve të domosdoshme për ushtrimin e veprimtarisë.

Këto shoqëri duhet të koordinojnë ushtrimin e aktivitetit që të mos ketë ndërprerje të energjisë elektrike./ CNA.al

LEXO TE PLOTE