Connect with Us

Horoskopi për ditën e sotme, 7 shtator 2021

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 7 shtator 2021

Publikuar

-

cna lajme horoskop

Dashi

Do të jeni mirë me shëndet. Investimet në shtëpinë tuaj, do të rezultojë fitimprurëse më vonë. Dëshira për më shumë dije do t’ju ndihmojë të bëni miq të rinj. Tensionet në punë do të dominojnë mendimet tuaja, duke ju tërhequr vëmendjen nga çështjet që lidhen me familjen.

Demi

Një problem i vogël shëndetësor mund të dëmtojë planet tuaja gjatë ditës. Punët në shtëpi do t’ju marrin pak nga koha juaj. Një mesazh i keq komunikuar mund t’ua prishë ditën.

Binjakët

Ekziston mundësia që sot të keni probleme me stomakun ose dhëmbët. Duhet të kaloni më shumë kohë me fëmijët dhe t’i mësoni ata për vlerat e mira dhe sjelljen e përgjegjshme. Ka gjasa të kaloni një ditë mjaft të këndshme romantike.

Gaforrja

Investimet e reja duhet të shmangen sot. Fëmijët do t’ju ndihmojnë të përfundoni disa punë të lodhshme në shtëpi. I dashuri/ e dashura juaj do të duket pak i irrituar, gjë që do të shtojë shqetësimet në mendjen tuaj.

Luani

Mos u shqetësoni nëse përballeni sot me situata të ndërlikuara. Merrni pjesë në aktivitete shoqërore për ta mbajtur veten në humor pozitiv. Nuk rekomandohet të investoni në sipërmarrje të përbashkëta.

Virgjëresha

Mundohuni të dilni nga zyra herët dhe të bëni gjëra që ju pëlqejnë vërtet. Mendoni dy herë para se të ndani informacione konfidenciale me një prej miqve tuaj të besuar. Ndoshta kjo duhet shmangur sot, pasi ata mund t’i zbulojnë pa dashur dikujt tjetër. Romanca do të dominojë mendimet tuaja.

Peshorja

Kushtojini vëmendje asaj që hani dhe mos anashkaloni vaktet, veçanërisht nëse jeni të prirur ndaj migrenës. Dikush me të cilin jetoni do të mërzitet nëse nuk keni përmbushur përgjegjësitë tuaja. Planifikoni diçka të veçantë për mbrëmjen dhe përpiquni ta bëni sa më romantike të jetë e mundur.

LEXO EDHE:  Horoskopi e hene 19 dhjetor

Akrepi

Do të jetë një ditë shumë e mirë nga pikëpamja shëndetësore. Gjendja shpirtërore e gëzuar do t’ju përmbushë dhe do t’ju mbajë në humor të mirë. Një përmirësim në financat tuaja do t’ju lejojë të shlyeni disa detyrime që ju mundojnë prej kohësh.

Shigjetari

Ka gjasa të shpëtoni nga një sëmundje që ju mundon prej kohësh. Bini kujdes me ato që thoni, pasi mund të përfundoni duke lënduar një prej të afërmve tuaj. Sot do të keni vështirësi në përpjekjen për ta bërë partnerin/partneren të shohë këndvështrimin tuaj.

Bricjapi

Disa ndryshime në shtëpi do t’ju bëjnë shumë sentimental. Qëndroni të lidhur me punën tuaj dhe mos u mbështetni vetëm tek të tjerët. Muzika, ushqimi, pija e mirë do të jenë pjesë e mbrëmjes me bashkëshortin tuaj/bashkëshorten tuaj.

Ujori

Njerëzit me të cilët jetoni aktualisht mund të mos jenë shumë të lumtur me ju, pavarësisht se çfarë bëni për t’i kënaqur ata. Sa i përket aspektit profesional, mund të çliroheni nga tensionet e fundit. Partneri/partnerja juaj mund të ketë një kërkesë mjaft të veçantë ndaj jush sot.

Peshqit

Mbani nën kontroll emocionet tuaja, pasi shumë lumturi mund të çojë në probleme të papritura. Dikush pranë jush mund t’ju krijojë probleme në jetën personale. Mos u hezitoni kur ju pyesin për mendimin tuaj, pasi do të vlerësoheni shumë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 9 Tetor 2021

Publikuar

-

Nga

cna, lajme, lifestyle

Dashi

Kushtojini vëmendje ushqimit dhe mos anashkaloni vaktet, veçanërisht nëse jeni të prirur ndaj migrenës. Sot, një vëlla ose motër mund t’ju kërkojë ndihmë financiare, por ndihma ndaj tyre mund t’ju shtojë problemet financiare. Sidoqoftë, së shpejti do të kapërceni çdo problem që rezulton nga kjo situatë.

 

Demi

Motivoni veten për të qenë më optimistë. Kjo do të rrisë besimin dhe përshtatshmërinë tuaj, në të njëjtën kohë bëni një përpjekje për të shmangur emocionet negative si frika, urrejtja, xhelozia dhe hakmarrja. Investimet e bëra sot do të rrisin prosperitetin dhe sigurinë tuaj financiare.

 

Binjakët

Do të pushtoheni nga dashuria në lidhjen tuaj në çift. Mund të humbni kohë duke u përfshirë në një argument të panevojshëm, i cili do të përfundojë duke ju mërzitur. Sa i përket aspektit profesional, nuk parashikohen zhvillime të rëndësishme.

 

Gaforrja

Miqtë apo partneri/partnerja mund të sillen me kokëfortësi dhe ta bëjnë jetën të vështirë për ju. Aferat sekrete mund të prishin reputacionin tuaj. Në aspektin profesional, do të duhet të përballeni vetë me gjithçka sot.

 

Luani

Mund të ketë shumë përgjegjësi mbi ju dhe qartësia në mendime do të jetë e rëndësishme për ju që të arrini në vendimet e duhura. Fëmijët mund t’ju zhgënjejnë, pasi nuk po veprojnë sipas pritshmërive tuaja.

 

Virgjëresha

Mund të keni fitime monetare sot, nëse do të jeni të gatshëm të realizoni një punë të vështirë që ju kërkohet prej kohësh. Dita mund të fillojë me një lajm të mirë nga një mik apo i afërm i ngushtë. Sa i përket marrëdhënies në çift, parashikohet një ditë mjaft e këndshme.

 Peshorja

Do të jeni plot shpresë dhe dëshirë. Në fillim të ditës mund të pësoni një humbje financiare, çfarë do të rikuperohet shumë shpejt. Sjellja në një mënyrë diktatoriale me anëtarët e familjes do të çojë vetëm në grindje dhe pakënaqësi.

LEXO EDHE:  Horoskopi, e enjte, 15 Gusht 2019

LEXO EDHE:  Horoskopi për ditën e sotme, 14 shtator 2021  

 

Akrepi

Hidhini një vështrim më të thellë çdo ideje të re për fitimin e parave. Sot do të keni kohë të lirë për t’u çlodhur dhe për të kryer aktivitete interesante. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj do t’ju thotë diçka të bukur sot, duke përshkruar vlerën tuaj në jetën e tij/saj.

 

Shigjetari

Punët krijuese dhe motivimi i vetes për t’u përqendruar në çështje të rëndësishme do t’ju bëjnë të ndiheni më pak të lodhur. Një mosmarrëveshje ka gjasa të ndodhë mes anëtarëve të familjes në lidhje me çështjet e parave. Ju duhet të këshilloni të gjithë anëtarët e familjes që të jenë të qartë në marrëdhëniet e tyre financiare.

 

Bricjapi

Kjo do të jetë një ditë e mirë dhe do të merrni gjithë vëmendjen që dëshironi. Do të keni shumë gjëra përpara dhe do ta keni të vështirë se cilat të ndiqni. Sot duhet të tregoheni të matur në marrëdhënien në çift.

 

Ujori

Dikush mund të shfaqet në familje dhe kjo do të çojë në një ngjarje apo festë të lumtur. Jini origjinal në pamje dhe sjellje kur dilni me të dashurin/dashurën tuaj. Sipërmarrjet e përbashkëta sot do të jenë mjaft të dobishme, por do të përballeni me disa kundërshtime të mëdha nga partnerët.

 

Peshqit

Njerëzit përreth jush do të jenë shumë kërkues, mos premtoni më shumë sesa mund të jepni dhe mos e stresoni veten deri në lodhje, vetëm për të kënaqur të tjerët. Pozicioni juaj financiar do të përmirësohet përmes fitimeve të papritura. Mos e impononi opinionin tuaj ndaj të tjerëve, pasi kjo do të çojë vetëm në argumente të panevojshme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 8 tetor 2021

Publikuar

-

Nga

cna lajme horoskop

Dashi

Sot pushimi do të jetë i rëndësishëm, pasi jeni përballur me shumë presion kohët e fundit. Argëtimi do t’ju ndihmojnë të relaksoheni. Përpjekjet tuaja për të kursyer para mund të dështojnë sot. Sidoqoftë, nuk duhet të shqetësoheni për këtë, pasi situata së shpejti do të përmirësohet.

Demi

Do të prekeni shumë emocionalisht, prandaj qëndroni larg situatave në të cilat ka gjasa të lëndoheni. Do të fitoni para sot, që do të zgjidhin shumë nga problemet tuaja të menjëhershme financiare. Grindjet me një fqinj mund të t’ju prishin humorin.

Binjakët

Shfaqni guxim dhe forcë përballë çdo sfide që hasni. Një qëndrim optimist, pozitiv do t’ju lejojë të arrini sukses. Ju mund të merrni një dhuratë të papritur nga një mik apo i afërm.

Gaforrja

Beni kujdes teksa ngisni makinën. Një mbrëmje me miqtë do të jetë argëtuese dhe e mirë për të bërë plane të reja për pushime ose udhëtime. Shmangni ngritjen e çështjeve të diskutueshme, nëse jeni sot në një takim.

Luani

Nuk do të keni nivelin e duhur të energjisë gjatë ditës së sotme. Sot do të zotëroni një shumë të mirë parash, gjë që do t’ju falë paqe mendore. Mos lejoni që miqtë tuaj të përfitojnë nga sjellja juaj bujare.

Virgjëresha

Niseni ditën me joga dhe meditim. Kjo do t’ju ndihmojë të ndiheni plot energji. Do të gjeni ngushëllim në krahët e partnerit/partneres suaj, pas përballjes me një problem në aspektin profesional. Gjithashtu, ndërhyrja në kohë e një miku/mikes do t’ju ndihmojë të shpëtoni nga telashet e mëdha.

LEXO EDHE:  Ja kush dashurohet me ju sipas shenjës së horoskopit!

LEXO EDHE:  Burrat e këtyre shenjave, tundohen  pa e marrë vesh as vetëPeshorja

Mundohuni të relaksoheni dhe shmangni netët e vona. Çështjet e parave mund të shkaktojnë mosmarrëveshje në familje sot. Disa ndryshime në shtëpi do t’ju bëjnë shumë të ndjeshëm.

Akrepi

Mos u shqetësoni se çfarë mendojnë njerëzit për ju. Do të preferoni të mos takoni askënd në kohën tuaj të lirë dhe thjesht të shijoni vetminë tuaj. Një takim romantik me partnerin/partneren tuaj në mbrëmje do të ishte ideale.

Shigjetari

Jeta juaj e dashurisë mund të marrë një kthesë magjike, duke ua bërë ditën mjaft të veçantë. Kolegët do t’ju ofrojnë mbështetje të madhe, çfarë do të ndikojë pozitivisht në vendin tuaj të punës.

Bricjapi

Vijoni të shijoni jetën në maksimum. Jeta juaj e dashurisë mund të jetë plot pasion të thellë. Një fqinj mund t’ju zbulojë një çështje personale për ju, për miqtë ose familjen tuaj. Për të arritur më shumë sukses në jetë, përfshini më shumë disiplinë dhe rregull në rutinën tuaj.

Ujori

Kaloni më shumë kohë me partnerin/partneren, pasi kjo do t’ju shtojë lumturinë. Dita juaj do të jetë kryesisht e mbushur me gëzim dhe lumturi. Përpjekjet tuaja për të përmirësuar jetën bashkëshortore do të japin rezultate më të mira nga sa pritej sot.

Peshqit

Shëndeti juaj do jetë perfekt sot. Ju do të diskutoni çështje financiare me bashkëshortin/bashkëshorten dhe do të bëni plane për të ardhmen. Do të jetë një ditë e mrekullueshme në panin e dashurisë.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 7 tetor 2021

Publikuar

-

Nga

cna horoskop

Dashi

Do të ndiheni energjikë, pavarësisht presioneve ndaj jush. Ka gjasa të përballeni me probleme financiare, por me mirëkuptimin dhe mençurinë tuaj, mund ta ktheni humbjen në fitim. Të qenit i sjellshëm dhe i dashur do ta bëjë këtë një ditë të qetë dhe të kënaqshme.

Demi

Shmangni përfshirjen në ndonjë marrëveshje të dyshimtë. Një ndryshim mendimi mund të shfaqet mes jush dhe të dashurit/dashurës suaj. Do të keni vështirësi në përpjekjen për ta bërë partnerin/partneren tuaj të shohë këndvështrimin tuaj. Një udhëtim i papritur mund të rezultojë i lodhshëm dhe stresues.

Binjakët

Disa personave të kësaj shenje që kanë borxhe të mëdha, mund t’u kërkohet t’i shlyejnë ato. Ndryshimi i papritur në situatën tuaj financiare mund të çojë në probleme të përkohshme. Partneri/partnerja juaj mund të sillen me kokëfortësi dhe t’jua u bëjnë jetën të vështirë.

Gaforrja

Do të jetë një ditë kur do të jeni në gjendje të relaksoheni. Një masazh me vajra esencialë do të jetë një përvojë shumë relaksuese. Një miku juaj mund t’ju kërkojë një hua ose favor të madh sot. Ndihma ndaj tyre mund t’ju vërë në pozitë të vështirë.

Luani

Gjaknxehtësia mund t’ju fusë në telashe. Mund të ketë një humbje të mundshme parash sot, jini vigjilentë gjatë kryerjes se transaksioneve financiare ose nënshkrimit të dokumenteve të rëndësishme. Ka gjasa të shqetësoheni për shkak të rritjes së presionit në punë. Mund të merrni një lajm të keq nga dikush që jeton jashtë vendit.

Virgjëresha

Mos e mbingarkoni veten me punë shtesë. Relaksohuni dhe riplanifikoni takimet për një ditë tjetër. Jeta juaj në çift do të jetë e paqtë dhe e adhurueshme. Shëndeti i një anëtari të familjes mund të sjellë shqetësime në jetën tuaj.

LEXO EDHE:  Horoskopi për ditën e sotme, 14 shtator 2021  

LEXO EDHE:  Horoskopi për ditën e sotme, 14 shtator 2021  Peshorja

Mos jini dominues në qëndrimin me anëtarët e familjes. Punoni në bashkëpunim të ngushte me ta për të marrë pjesë në uljet dhe ngritjet e jetës. Ndryshimi në qëndrimin tuaj do t’u sjelle atyre shumë gëzim. Romanca do t’ju dominojë zemrën.

Akrepi

Mbështetja e njerëzve përreth jush do t’ju sjellë kënaqësi. Mund ta çoni biznesin tuaj në lartësi të reja sot. Kjo është dita perfekte për të tërhequr vëmendjen e të tjerëve pa bërë shumë nga ana juaj. Nuk është dita me fat për çështjet e zemrës, veçanërisht nëse kërkoni dashuri të vërtetë.

Shigjetari

Një përmirësim në financat tuaja do t’ju ndihmojë të blini artikuj thelbësorë. Sigurohuni që të keni miratimin e të gjithëve para se të bëni ndryshime në shtëpinë tuaj. Do të jetë një ditë emocionuese, pasi mund të merrni një dhuratë të këndshme nga i/e dashura juaj.

Bricjapi

Do të harroni problemet tuaja dhe do të kaloni kohë të mirë me anëtarët e familjes. Do të kaloni një ditë mjaft të këndshme me partnerin/partneren tuaj, duke i shprehur pa hezituar ndjenjat njëri-tjetrit. Sa i përket aspektit profesional, ka gjasa të keni zhvillime të reja.

Ujori

Ka gjasa të përfshiheni në aktivitete që përmirësojnë aftësinë tuaj fizike. Punoni në koordinim të ngushtë për të sjellë harmoni në shtëpi. Kjo do të jetë një ditë për dashuri të devotshme dhe të pastër. Mësoni të përdorni kohen tuaj të lirë në mënyrë efektive.

Peshqit

Përkushtimi dhe puna juaj e palodhur do të vihen re dhe do te sjellin disa shpërblime financiare për ju sot. Gjeni zgjidhjet për problemet që keni në jetë, pasi të tjerët mund t’ju japin vetëm këshilla dhe sugjerime.

LEXO TE PLOTE