Connect with Us

Gjykata e lartë “rrëzon” SPAK-un/ Nuk lejon kthimin në qeli të mjekut Edvin Prifti

Aktualitet

Gjykata e lartë “rrëzon” SPAK-un/ Nuk lejon kthimin në qeli të mjekut Edvin Prifti

Publikuar

-

cna lajme aktualitet

Gjykata e Lartë ka hedhur poshtë ankimin e SPAK për rikthimin në qeli të mjekut Edvin Prifti.

SPAK kërkonte që kardiokirurgut, Edvin Prifti të rikthehej në qeli.

Nga ana tjetër Gjykata e Lartë ka hedhur poshtë edhe kërkesën  e Priftit për shuarjen e akuzës dhe heqjen e masës detyrim paraqitje.

Kërkesa u shqyrtua nga trupa e përbërë nga Sandër Simoni, Klodian Kurushi dhe Albana Boksi./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Ish-ministri denoncon megavjedhjen shtetërore/ Mesazhi i fortë për SPAK

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, i cili ka mbajtur dy poste ministrore, atë të Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, dhe të Shëndetësisë në qeverinë “Berisha 2”, ka reaguar në lidhje me paralajmërimin e kryeministrit për krizën energjitike.

Në një postim në rrjetet sociale, Vasili shkruan se nuk ka krizë energjitike, por sipas tij kjo është megavjedhje shtetërore.

Po ashtu, Vasili i ka drejtuar edhe një mesazh të fortë SPAK, të cilit i kërkon të veprojë, dhe të mos fshihet.

SPAK vepro, boll u fshehe, s’ka krizë energjitike, por megavjedhje shtetërore!!!

Faktet ulërijnë!!!

S’ka krizë energjitike, por korrupsion të tmerrshem dhe maskarellëk të qeverisë.

Qeveria do të rrisë çmimet e energjisë, për të mbuluar vjedhjen dhe plaçkitjen, qe i ka bërë arkës së shtetit, qe është bosh!

Qytetarët nga varfëria e tyre u dashka të paguajne hajdutërinë e qeverisë.

Gjendja energjitike këtë vit ka qënë nga më të mirat.

Prodhimi vendas i energjisë i bollshem si asnjëherë.LEXO EDHE:  Ish-kryebashkiaja e LSI në hetim nga SPAK, kërcënon Ballën/ Do të tregoj makinën që ikën në Maqedoni

LEXO EDHE:  Ish-kryebashkiaja e LSI në hetim nga SPAK, kërcënon Ballën/ Do të tregoj makinën që ikën në Maqedoni

Fierza ka qënë në nivele nga më të lartat në gusht.

Qeveria në vend të blente energjine, qe prodhohet në vend dhe ka çmim mjaft të lirë, blinte dhe blen energji nga jashtë shume herë më të shtrenjtë, qe te vidhte dhjtera milione euro me tenderat e energjise.

SPAK faktet kanë dale sheshit i dinë të gjithë!

SPAK duhet të ishe qe dje ne zyrat e OSHE dhe te KESH!

SPAK boll u fshehe!

SPAK boll mbylle sytë!

SPAK duhet të kuptosh se po rendon shume poziten tende me mosveprimet ndaj qeverise!

SPAK që nuk vepron po kthehesh në bashkëfajtor me Ramën dhe qeverinë dhe është vendosur kundër qytetareve në krah të hajduterisë qeveritare!

SPAK po punon vetëm për të ruajtur pandëshkueshmërinë e qeverisë!”-shkruan Petrit Vasili./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Basha pret ambasadorin holandez/ Për çfarë diskutuan

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Kreu i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me ambasadorin holandez, Reinout Vos.

Basha ka treguar se gjatë takimit me ambasadorin kanë diskutuar për sfidat e Shqipërisë në procesin e integrimit në BE.Gjithashtu kreu i PD, ka ndarë shqetësimin e tij për shkeljet e zgjedhjeve ne Shqipëri, për lidhjet e politikës me krimin dhe trafiqet.

LEXO EDHE:  Gara për kreun e SPAK/ Zbulohet kandidatura e dytë

Mirëprita ambasadorin hollandez Reinout Vos. Diskutuam mbi sfidat e Shqipërisë në procesin e integrimit. Ndava shqetësimin për shkeljen e çdo standardi për zgjedhjet në Shqipëri siç dëshmon dhe raporti i ODHIR, për korrupsionin, lidhjet e politikës me krimin dhe trafiqet. Të angazhuar për të bashkëpunuar për realizimin e standardeve që përmirësojnë jetët e shqiptarëve”, shkruan Basha në Twitter./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Pasi u shpall në kërkim ndërkombëtar/ Bëhet “i gjallë” Adriatik Llalla

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Një ditë pasi u shpall në kërkim ndërkombëtar ish-prokurori i Përgjithshëm i Republikës së Shqipërisë Adriatik Llalla vihet në lëvizje.

Gazetarja Klodiana Lala raportoi për “BalkanWeb” se Llalla kërkon pezullim ekzekutimi të vendimit që e ka dënuar me dy vite burgim për fshehje pasurie.Çështja është hedhur në short ditën e djeshme dhe pritet të shqyrtohet nga Gjykata e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit.

LEXO TE PLOTE