Connect with Us

Ergys Kaçe ishte pranë Tiranës, por në fund firmosi me Partizanin

Sport

Ergys Kaçe ishte pranë Tiranës, por në fund firmosi me Partizanin

Publikuar

-

Ergys Kaçe ka qenë në kontakte me klubin e Tiranës që në fund të muajit maj përmes një menaxheri të njohur shqiptar në Greqi.

Mesfushori, që dy ditë më parë u prezantua te Partizani, ka pasur negociata të vazhdueshme me bardheblutë, madje u kishte dhënë një “gjysmë fjale” se në rast se nuk do të gjente ekip në Europë, atëherë do të vinte te bardheblutë.

Por, më pas ka marrë gjithçka një rrjedhë tjetër, sepse Partizani është futur fuqishëm në lojë dhe ka qenë vetë Olsi Rama që ka negociuar me lojtarin për disa ditë.

Kaçe e dribloi Tiranën për “demat e kuq” edhe duke e ditur se u largua nga mesfusha Jurgen Çelhaka dhe do të kishte praktikisht një vend titullari të sigurt.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Premier Liga

VIDEO/ “Boom boom” Broja, sulmuesi i Kombëtares gjen rrugën e rrjetës në Premier Ligë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Kombëtares, Armando Broja startoi nga minuta e parë për Sauthemptonin në sfidën ndaj Lidsit duke debutuar për herë të parë si titullar në Premier Ligë.

Në minutën e 34-ët, Broja u bë protagonist duke dribluar plot 3 futbollistë por gjuajtja e tij me të majtën u prit nga portieri i Lidsit.

Spektakël i dhuruar nga Broja që për pak sa nuk gjeti golin e parë në Premier Ligë. Sfida Sauthempton-Lids po luhet aktualisht dhe rezultati është 1-0  me gol të shënuar nga Broja në minutën e 53-të. 

LEXO TE PLOTE

Seria A

Seria A/ 32 minuta në fushë, Manaj i sjell fat Spezias

Publikuar

-

Nga

Spezia ia doli të merrtë një fitore të rëndësishme në shtëpi 2-1 ndaj Salernitanës. Vendasit u gjendën në disavantazh pas 40 minutash lojë, me golin e Simyt. Skuadra e Spezias barazoi në minutën e 50-të me Strelec.Në minutën e 68-të, Motta aktivizon Rei Manaj dhe largon nga fusha Strelec. Futja në lojë e shqiptarit i sjell fat skuadrës, pasi 15 minuta nga fundi, Kovalenko çon shifrat në 2-1. Spezia shkon në kuotën e 7 pikëve në vendin e 15-të, ndërsa miqtë nga Salernitana enden në vendet e fundit. Pasdite luhen takime të tjera të Serie A.

LEXO TE PLOTE

Sport

Humbja ndaj Kastriotit, trajneri Memelli befason me deklaraten

Publikuar

-

Nga

Trajneri Migen Memelli u shpreh se ishte mjaft i zhgënjyer nga humbja me Kastriotin duke thënë se në ndeshje të tilla detajet bëjnë diferencën. Më tej, trajneri i korçarëve u shpreh se Elvi Berisha bëri ndeshje jo të mirë duke thënë:

‘’Funksionuan disa gjëra, por elementaret jo. Topin e kishim në zotërim, bëmë mirë deri tek 1/3 e kundërshtarit, por nuk ishim konkret. Donim të fillonim nga poshtë me Rexhepin, por nuk funksionoi. Deri në momentin e golit të Kastriotit gjithçka ishte nën kontroll. Në ndeshje si këto skuadra që shënon e para ka avantazh, pati dhe ndalesa në lojë. Jam i kënaqur nga loja, por sido që të jetë humbim një ndeshje me detaje.Pa diskutim rreshtimi i linjës kërkon një hapësirë jo më shumë se dy metra, edhe pse u krijua një hendek, topi ngeli aty, më pas është çështje reagimi lojtarët duhet të largonin topin, ishte gol që mund të shmangej. Ishte rasti ku topi ngel në shpatull, pastaj pjesa për të reaguar është shumë e vogël. Mund ta evitonim faullin, por këto janë pjesë të lojës. Dhe Mensah e prishi pak rreshtimit, por do mundohemi t’i rregullojmë gabimet në javët në vazhdim.

Berisha-Mensah: Për mua është e vërtetë që duhet të ketë marrëdhënie të mirë, Elvi ishte inekzistent në lojën e tij sot, në të dyja fazat, dot ë bisedoj me të sot. Na ka ndihmuar shumë. Sulmi do shumë komunikim, Mensah bri mjaft mirë dhe Berisha keq, kampionati shqiptar kërkon vazhdimësi. Kërkojmë që forca e skuadrës të jetë grupi, nuk mendoj se është përgjegjësi e lojtarit, por e të gjithëve, duke vazhduar nga unë i pari. Janë gjëra që bëjnë diferencën’’, u shpreh Memelli.

LEXO TE PLOTE