Connect with Us

Emigrantët “shpërthyen” derën e furgonit dhe u shpërndanë në qytet/ Policia kap 21 prej tyre

Aktualitet

Emigrantët “shpërthyen” derën e furgonit dhe u shpërndanë në qytet/ Policia kap 21 prej tyre

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Shërbimet e Policisë Kufitare, në bashkëpunim me strukturat e Sektorit për Hetimin e krimeve në Korçë kanë goditur një tjetër rast të aktivitetit kriminal.

Ata kanë arrestuar në flagrancë shtetasin Enrik Shyti, 35 vjeç, banues në Pogradec.

Ai është kapur nga policia në kufi teksa përpiqej të transportonte emigrantë në mënyrë të paligjshme.

Gjatë shoqërimit për në Komisariatin e Policisë, emigrantët e paligjshëm duke dashur të dilnin nga furgoni kanë hapur derën e tij me forcë dhe kanë mundur të largohen duke u shpërndarë nëpër qytet.

LEXO EDHE:  Skandal/ Policët braktisin punën për tu marrë me formularët e Xhafajt

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Pogradec, menjëherë u angazhuan për gjetjen e tyre, ku 21 emigrantë të paligjshëm aktualisht ndodhen në ambientet e Komisariatit për procedurat e mëtejshme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Kulluri: I vetmi investim i Ramës është holandezi Lulzim Basha

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një ditë më parë kryeministri Edi Rama, shpalli emergjencën për furnizimin me energji elektrike, ndërsa pritet që të prezantojë planin për të menaxhuar krizën që do të përfshijë qytetarët dhe bizneset.

Në lidhje me krizën, ish anëtari i Këshillit Kombëtar, Edvin Kulluri, është shprehur se vjen si pasojë e mos investimeve.I ftuar në emisionin “Spotlight” me Alban Dudushin, Kulluri thekson se i vetmi investim i huaj që Rama ka bërë në këto 8 vite, është ai holandez, Lulzim Basha.

LEXO EDHE:  E kishin kthyer shtëpinë në laborator droge/ Arrestohen katër persona në Tiranë

LEXO EDHE:  Vrasja e të riut në Bulqizë/ Policia jep detaje: Dyshohet se u qëllua aksidentalisht nga shoku i tij

Pra, dështimi në energji është për shkak të mos investimeve dhe pengesës që ka bërë qeveria shqiptare investimeve të huaja. I vetmi investim i huaj që ka bërë Edi Rama në këto 8-vite është ai hollandez, Lulzim Basha. Tjetër investim nuk ka. Dhe prandaj jemi në këtë pikë sot”, ka thënë Kulluri.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Pas shpalljes së emergjencës/ Rama prezanton sot planin për përballimin e krizës energjetike

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Pas shpalljes së emergjencës për furnizimin me energji elektrike, kryeministri Edi Rama pritet të prezantojë sot planin për përballimin e krizës, për të mbrojtur qytetarët nga rritja marramendëse e çmimeve.

Kryeministri theksoi se prioriteti i qeverisë është mbrojtja e konsumatorit por edhe e bizneseve të vogla.

Vendimi i marrë, parashikon ngritjen e një grupi ndërinstitucional për menaxhimin e emergjencës në furnizimin me energji elektrike.

LEXO EDHE:  Kthyen magazinën në laborator kanabisi/ Arrestohet 24-vjeçari, në kërkim një tjetër

LEXO EDHE:  Video-Skenë dramatike që vlen 400 mijë euro në ditë/ Policia i vërsulet qytetarit, i “merr kafshatën”Gjithashtu është kërkuar që të gjitha planet e investimeve të KESH-it, OST-së dhe të OSHEE-së,të pezullohen, përveç investimeve të domosdoshme për ushtrimin e veprimtarisë.

Këto shoqëri duhet të koordinojnë ushtrimin e aktivitetit që të mos ketë ndërprerje të energjisë elektrike./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Vranësira dhe shi/ Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Paraditja do të jetë me alternime kthjellmesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin reshje të pakta dhe të izoluara në zonat Jugore.

Ndërsa në vijim parashikohet rifuqizim i vranësirave në një pjesë të mirë të vendit, duke sjelle reshje të përkohëshme shiu në territorin Shqiptar. Në majat e maleve do të ketë reshje dëbore.

LEXO EDHE:  E kishin kthyer shtëpinë në laborator droge/ Arrestohen katër persona në Tiranë

LEXO EDHE:  Makina përplas rëndë 60-vjeçaren në Vlorë/ Transportohet me urgjencë në spitalSipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 23°C.

Era do të fryjë e e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verilindor duke sjelle në brigjet e detare dallgëzim 3 ballë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE