Connect with Us

Skandal/ ‘Fiks Fare’ zbulon skemën e mashtrimit, laboratorë dhe agjensi falsifikojnë tamponët e Covid

Denoncim

Skandal/ ‘Fiks Fare’ zbulon skemën e mashtrimit, laboratorë dhe agjensi falsifikojnë tamponët e Covid

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Fiks fare startoi sezonin e ri me një investigim kryer mbi falsifikimin e tamponëve të Covid-19. Forcimi i rregullave për kalimin e kufirit për shkak të shtimit të numrit të të infektuarve me Covid-19 duket se po i shtyn agjencitë e udhëtimeve dhe laboratorët mjekësorë të kryejnë falsifikime të tamponave pa u shqetësuar nga askush.

Edhe pse Ministria e Shendetësisë ka çertifikuar vetëm 10 laboratore për kryerjen e këtij lloj testi, mesa duket për shumë laboratorë të tjerë nuk qenka e vështirë të “vetëlicensohen” për të  dhenë tampon të falsifikuar.

Dy agjenci të ndryshme udhëtimi pranë portit të Durrësit, Kristal Travel dhe Ida Agjenci, kryejnë rolin e ndërmjetësit për të nxjerrë përgjgije false të tamponit të covid 19.

Ishin gazetarët e Fiks Fare ata që arritën të dokumentonin me zë dhe figurë mënyrën e falsifikimit të tamponit  si edhe siguruan dokumentin me përgjigje ‘Negative’ pa kryer testin. Punonjësja e agjencisë Kristal Travel në momentin që gazetari i Fiksit është interesuar për një biletë udhëtitmi bashkë me çmimin e biletës i ka ofruar edhe përgjigjen ‘Negative’  të tamponit Covid-19. Kjo kundrejt një pagese ekstra prej 25 eurosh për një udhëtim drejt Italisë.

Punonjësja në fjalë është shprehur se tamponi negativ do të sigurohej nga ana e agjencisë pa qenë e nejvojshme paraqitja pranë laboratorit apo marrja e materialit për analizë. Pas pagesës së kryer nga ana e gazetarëve punonjësja ditën e parë i dha biletën dhe të nesërmen u pajisën edhe me përgjigjen e tamponit ‘Negativ’. Punonjësja e agjencisë Kristal Travel i ka dhënë gazetarëve fletëanalizën e siguruar nga Medical Lab me rezultat  ‘Negativ’ Rapid Antigent Test Covid-19.

Skandali  thellohet edhe më shumë ku agjencia Ida Agjenci, e cila në bashkëpunim me laboratorin Medical  Care Lami u jepnin klientëve tampon Covid-19 pa qene pacienti prezent. Ka qenë punonjësja e kësaj agjencie e cila i ka ofruar gazetares një çmim “ofertë” nga 25-30 euro në 25 mijë lekë të vjetra. Kjo sipas saj për arsye se agjencia ka lidhje me laboratorin për favorizimin e klientëve të saj. Fillimisht gazetarja i ka kërkuar punonjëses së agjencisëë që të siguronte tamponin pa e kryer atë pasi kishte fobi. Menjëherë punonjësja u tregua e gatshme për të bashkëpunuar dhe shoqëroi gazetaren për tek laboratori Medical Care Lami dhe pas një bisede me laborantin  e kanë lënë gazetarën e Fiksit në pritje për përgjigjen e tamponit që nuk bëri. Laboranti  i Medical  Care Lami  i mori vetëm të dhënat gazetares së Fiksit  dhe më pas i tha të largohej. Sipas tij përgjigja do të merrej nga agjencia e udhëtimit. Sapo punonjësja e agjencisë bashkë me gazetaren dolën nga laboratori, punonjësja i ka treguar gazetares se e kishte marrë përgjigjen.Në momentin e dorëzimit të lekëve në agjenci, gazetarja i ka kërkuar asaj që t’i gjente një tampon për bashkëshortin e saj i cili ishte në udhëtim. Pa hezituar punonjësja ka pranuar duke kërkuar vetëm kartën e identitetit dhe menjëherë është ngritur duke shkuar po tek i njëjti  për të siguruar një përgjigje tjetër negative të “Rapid Antigent Test Covid-19”. Pas marrjes së testit u bë sërisht pagesa për përgjigjen fiktive të tamponit në zyrën e saj, ndërsa i ka kërkuar të mos e bisedonte përmes telefonit me askënd. Po kështu i ka kërkuar gazetares që për familjarët e saj që do të udhëtonin me të për në Itali, mjaftonte vetëm t’i dërgonte në ËhatsApp foton e pasaportës. Duke i siguruar çdo lloj dokumenti tjetër të nevojshëm për kalimin sa më të sigurt të kufirit, pa qenë askush prezent.

Agjensia Kristal Travel: “Tampon negativ?Të japim sa të duash”

Punonjësja e agjencisë – Po më thuaj?

Fiksi – Një pyetje kam, për të nxjerr kartat për jashtë, ça janë këto …

Punonjësja e agjencisë – Tamponin?

Fiksi – Tamponin e nxjerr dhe sa kushton ta di unë?

Punonjësja e agjencisë –Tamponi është 25 euro ose 30 mijë lekë ( të vjetra)

Fiksi – E marrë në çast besoj?

Punonjësja e agjencisë – Po e merr për 10 minuta, pa e bër ti fare.Për tamponin, kurse për vaksinën nëse gjen njeri  që i bën, na thuaj edhe neve.

Fiksi – Po të paktën me këtë iket, pa problem besoj?

LEXO EDHE:  Shtimi i infektimeve në vend/ Manastirliu: "Gati spitali Covid 3"

Punonjësja e agjencisë –Po, po më ketë pa problem ikën jashtë, tampon është i vlefshëm. Kur e ke udhëtimin?

Fiksi – Unë në plan e kam për nesër

Punonjësja e agjencisë –Nesër nga dreka?

Fiksi – Po

Punonjësja e agjencisë – Po mirë nuk është problem

Takimi i dytë, prerja e biletës

Punonjësja e agjencisë – Atëherë kishim Durrës – Bari datën 3.Do presësh vetëm një biletë?

Fiksi – Do pres një, m’i bëj të gjitha sa bëjnë me gjithë tampon?

Punonjësja e agjencisë –60 euro e ke

Fiksi – Po tamoni?

Punonjësja e agjencisë –25 euro

Fiksi – Sa shkojnë me lekët tona?

Punonjësja e agjencisë –I don shqiptare?

Fiksi – Shqip, shqip. Sa bëjnë?

Punonjësja e agjencisë –60 + 25 euro që ke tamponin 85 euro. 105 mijë lekë( të vjetra). Shiko do  vish nesër në drekë prap që të marrësh çekinin.Do marrësh edhe çekinin edhe tamponin.

Fiksi – Me një fjalë nesër marrë edhe çekinin edhe tamponin?

Punonjësja e agjencisë – Merr çekinin, tamponin dhe je direkt për hyrje.

Marrja e përgjigjes negative të tamponit e falsifikuar

Punonjësja e agjencisë – I ke gati.Çekinin dhe tamponin i ke gati.

Fiksi – Rrofsh

Punonjesja e agjencisë – Asnjë gjë, rrugë të mbarë.

Ida Agjenci: “Bëj sikur hap gojën, tamponin negativ e kam në xhep”

Fiksi – Dua të nisem sot për Itali.

Punonjësja e agjencisë – Duan analiza e tampon

Fiksi – Shkova diku këtu sepse e kam  fobi tamponin

Punonjesja e agjencisë – 25 euro ose 30 mijë lekë ( të vjetra) e bëjnë tamponin.Po neve të agjencisë 25 mijë  lekë ( të vjetra) jua bëjmë klientëve tanë.

Fiksi – S’e kam problem, thjesht nuk dua ta bëj fare.

Punonjësja e agjencisë –Hajde të ikim bashkë.

Laboranti – Hape pak gojën të lutem? Mbylle gojën. Në rregull?

Laburanti – Emër mbiemër, të lutem?

Fiksi – …..

Laburanti – Mirë për 15 minuta të vjen përgjigjja.Mos prisni e merr zonja përgjigjen mos prit ti. Mirë?

Punonjësja e agjencisë – Unë e mora përgjigjen. Tani unë po iki, ti rri nja pesë minuta e hajde atje.

Fiksi – Ti tek zyra do jesh?

Punonjesja e agjencisë – Po. Tani po ti jap aty edhe kartën edhe ato (përgjigjen e tamponit).

Fiksi – Kuj ti jap lekët, ati atje, apo ty këtu?

Punonjesja e agjencisë –Njësoj është, tani mbaj t’i këto.

Fiksi –  Edhe një kartë indentiteti ma sollën.

Punonjësja e agjencisë – Prandaj ja sqarova atij çunit është kështu kështu muhabeti.Prandaj e shkruajti tamponin.

Fiksi – Shkruajti tamoninin ë?

Punonjësja e agjencisë –Shkruajti tamponin sikur e bëre tamponin. Dhe mos flasni nëpër telefona se marrim përgjigje…

Fiksi kërkon një tampon të dytë pa praninë e personit.

Fiksi – Jo unë erdha këtu. Sot me mua nisen

Punonjësja e agjencisë – A nisen me ty? Rri këtu.

Fiksi –  Unë po rri këtu ma sill ti këtu sepse të mos shofin mua atje a ndonjë gjë a më kupton?

Punonjësja e agjencisë – Më ke nis një foto?

Fiksi –  Karta e indetitetit të burrit.

Punonjësja e agjencisë –Po pra një është

Fiksi – Një është për momentin, kur të vijnë të tjerat.

Punonjësja e agjencisë –E mora.Për atë tjetër pastaj do vish atje.Do vish tek zyra ime?

Fiksi – Po

Punonjësja e agjencisë – Hajde, merre këtë e mbaje në dorë. Ti ik tek shtëpia më ço mua pasaportat dhe vij e bëj unë ( tamponin), në orën 17.00 e mbyll.

Fiksi – Vij e i marrë para se të nisem.

Punonjesja e agjencisë – Unë atij i thashë se janë njerëz të besueshëm se kanë frikë me ba.

Fiksi – Tani lekët e laboratorit të asaj ja jep ti ë?

Punonjesja e agjencisë – Po, po s’ke punë ti, ti merr përgjigjen e ik, unë i kam ja e shkruaj këtu unë.

Fiksi – Ok në rregull. Ja ku i ke edhe 25000 lekë ( të vjetra) për të dyten (tampon).

Domethën këto dalin negative, që s’ke?

Punonjësja e agjencisë – Po qe positive nuk shkon.Negative është mirë.

 

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Skandal në qendër të Korçës/ IMT dhe Bashkia bëjnë sehir për ankesat e qytetarëve

Publikuar

-

Nga

Një denoncim ka mbërritur në redaksinë e CNA.al, kundrejt Inspektoriatit të Mbrojtjes së Teritorit në Bashkinë e Korçës.

Në qendër të qytetit të Korçës, është dhënë leje për ndërtim në shkelje totale të ligjit.

Sipas denoncuesit, Bashkia e Korçës ka dhënë një leje ndërtimi jashtë çdo kriteri për E. Xhafa që në  dt. 10-6 -2021 dhe konkretisht për  “Riparim tarrace dhe vendosje tende metalike”.

Me dhënien e kësaj leje ndërtimi  është krijuar një shqetësim i madh që për pasojë prodhon një konflikt të madh.

Ne e kuptuam që diçka po bëhej vetëm kur pamë pronën tonë të rrethuar, gati për të filluar punimet.

Ne jemi pronarë të katit të parë dhe bashkëpronarë të katit të katërt të kësaj godine 4 katërshe.Xhafa është pronar në katin e 2-3, pra jo në katin e 4. Theksojmë, se për këtë pronë ai është në proces gjyqësor. Gjithashtu ndaj pronës së z. Xhafa është dhënë edhe masa e sigurisë nga ana e Gjykatës.

Si mundet t’i jepet e drejta për ndërtimin e çatisë pa rënë dakord me bashkëpronarët e tjerë? Pse duhet të rregullojë çatinë pronari i katit të tretë, kur ne bashkëpronarët e ndërtesës dhe pronarët e katit të katërt, tani për tani nuk e shohim te domosdoshme? Çatia nuk pikon dhe është në gjendje të mirë”, thuhet në denoncimin e mbërritur në redaksinë CNA.al.

Më tej në denoncim thuhet se është njoftuar IMT në Bashkinë e Korçës, por kjo e fundit nuk ka reaguar dhe nuk ka ndërmarrë asnjë veprim për ndalimin e punimeve.

LEXO EDHE:  Covid 19/ Gjermania mbyll dyert për Britaninë e Madhe

LEXO EDHE:  Denoncimi/ “5 eurodeputetët e Soros që do na zgjidhin krizën”

Në dokumentat e dorëzuara nga z. Xhafa duhej te ishte edhe një letër e firmosur nga bashkëpronarët, ku të viheshim në dijeni dhe të jepnim miratimin nga ana jonë, sepse  punimet po kryhen në çatinë e pronës sonë.

Si mund të lejohet ky person aq më tepër që është edhe në proces gjyqësor për pronesine e prones se tij te vendose tende metalike qe indirekt do të thotë zaptim prone, duke  na krijuar një konflikt të hapur midis pronarëve”, shprehet më tej denoncuesi në fjalë.

Në foton e mëposhtme duket qartë bllokimi i apartamenteve të bashkëpronarëve të tjerë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Një komisar policie në shërbim të krimit!

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Policia e Shtetit ka në strukturat e saj, njerëz të përfshirë në korrupsion, trafik droge dhe këto nuk janë më dyshime dhe hamendësime, por janë fakte, tashmë të ditura mediatikisht por edhe të hetuara nga vetë Prokuroria apo kolegët e uniformave blu.

Pak ditë më parë u raportua se si një polic i RENEA-s ishte kokë e trafikut të drogës. Pak kohë më parë kemi mësuar policë të përfshirë në trafik droge. Pak kohë më parë kemi dëgjuar raporte ndërkombëtare se si strukturat të caktuara të policisë janë të përfshira në krim dhe trafik droge apo janë pjesë e grupeve kriminale duke njoftuar ata gjatë hetimit.

Së fundi, le të shohim një rast specifik, se si policia i ‘hedh benzinë zjarrit’ në një ngjarje krimi.

Në Korçë u raportua dje në orët e mesditës se ka ndodhur një plagosje, ku gjatë një konflikti për motive pronësie shtetasi A. R., ka dëmtuar me mjet prerës shtetasin S. M.

Në pamje të parë gjithçka ishte në rregull. Pra duket sikur një person ka goditur një person për çështje pronësie, një ngjarje e rëndomtë krimi.

Por çfarë ndodhi!

Më pas mediat treguan një video ku dukeshin disa persona, dikush dhe me armë në dorë që e kërcënonte personin që është arrestuar sipas njoftimit të policisë.

Ndërkohë që polica kishte arrestuar shtetasin A.R., ky i fundit, përpara ngjarjes së ndodhur, pra para se të kryente një akt tjetër të pretenduar nga policia duket i kërcënuar në efektin e armëve.

Policia kërkoi që ta kalonte ngjarjen, por më e çuditshmja është fakti që megjithëse ka gjetur gëzhoja në vendngjarje, i ka quajtur ato si gëzhoja stërvitore. Nuk ka shkuar të kryej kontroll në ambiente, qoftë të personit të arrestuar, qoftë të personave të tjerë të përfshirë në ngjarje.

Minimalisht, pas një incidenti të tillë policia duhet të kontrollonte banesat e personave të përfshirë, por policia tentoi ta fshihte ngjarjen.

Njofotimi i djeshëm na dha një lajm për një incident, në fakt mediat treguan me video se kishte pasur armë dhe qe shkrehur armë.

Do të duhej ndërhyrja e medias që të zgjohej nga gjumi shefi i komisariatit Krenar Gjokutaj, i cili pa asnjë diskutim mund të quhet i përfshirë duke i hedhur ‘benzinë zjarrit’ për të nxitur një krim, apo për të fshehur një krim, rrethanat e të cilit janë mjaft të dyshimta.

Krenar Gjokutaj

Shohim më tej, pasi mediat nxorrën filmimet, nxorrën dhe personat që kërcënonin me armë personin e arrestuar A.R., i cili pretendohet se kishte goditur shtetasin S.M., në mbrëmje policia ka shkuar të sekuestrojë pamjet.

8 orë pasi ka ndodhur ngjarja policia shkon të sekuestrojë kamerat.

Një polici e paaftë totalisht, një polici që nuk heton një krim dhe nuk zbardh një ngjarje kriminale por i shërben njërës apo palës tjetër.

Çfarë ndodh! Si mundet të ndodhë një ngjarje, policia të ketë përballë me dhjetra kamera dhe të mos ti marrë ato, por të kujtohet pas 8 orësh pasi shkruajtën mediat!?

Nga ana tjetër policia e udhëheq sikur është një konflikt pronësie! Në fakt duket që një qytetar është sulmuar në pronën e tij, më tej ka pasur konflikt që duket nuk është thjesht një çështje pronësie.

Shtetasi A.R është në pronën e tij dhe jo një qytetar nga Tirana rastësisht në Moravë.

Personi i arrestuar është kërcenuar me armë në derën e pronës së tij.

Sot policia na thotë që ka arrestuar një qytetar tjetër, dhe në mënyrë të turpshme në njoftim thuhet “mjet në dukje si armë zjarri”.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Korçë, bënë arrestimin në flagrancë për veprat penale “Kanosja” dhe “Armëmbajtja pa leje” të djalit të tij shtetasit E. M., 33 vjeç, banues në Korçë.

Nga deklarimet e marra dhe nga këqyrja e pamjeve filmike rezulton se, shtetasi E. M., gjatë një konflikti për motive të dobëta me shtetasin A. R., 26 vjeç, banues në Tiranë, e ka kanosur këtë të fundit me një send, në dukje si armë zjarri tip pistoletë. Shtetasi A. R., më pas ka plagosur me sende të mprehta e të forta, babain e 33-vjeçarit, shtetasin S. M., i cili ka qenë i pranishëm në vendngjarje dhe aktualisht ndodhet në Spitalin e Korçës, në gjendje të rëndë shëndetësore. Gjatë këtij konflikti ka marrë dëmtime të lehta edhe shtetasi E. M., i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.”

Po si mund të thotë Policia e Shtetit mjet i mundur pistoletë! A shkuan të kontrollojnë në banesë? A i gjetën armët?  Nga kamerat mësuam se i sekuestruan në mbrëmje pas daljes në media.

LEXO EDHE:  Shtimi i infektimeve në vend/ Manastirliu: “Gati spitali Covid 3”

LEXO EDHE:  Covid 19/ Gjermania mbyll dyert për Britaninë e MadhePo pse policia nuk shkon të bëjë dhe kontrolle banesash, ose në ambjete të dyshuara ku mund të ishin personat e përfshirë në ngjarje të cilët ose mund te ishin kapur në flagrancë ose çështja mund të qe hetuar dhe zbardhur në detaje.

Ndërsa dje në mesditë na tha se kishte një plagosje me mjete të mprehta, pasdite mediat na treguan që kishte krisur arma, në mbrëmje policia sekuestroi kamerat, ndërsa sot na tha një armë e mundshme.

Policia në dy njoftimet e saj  është munduar të fshehë ngjarjen e vërtetë dhe përpiqet ta manipulojë.

“Një plagosje është raportuar mesditën e sotme në Moravë të Korçës.  Rreth orës 12:15, në afërsi të një resorti në Malin Moravë, Korçë, gjatë një konflikti për motive pronësie shtetasi A. R., dyshohet se ka dëmtuar me mjet prerës shtetasin S. M., banues në Korçë, i cili u transportua për mjekim në Spitalin e Korçës.

Shërbimet e policisë, bënë të mundur kapjen e autorit të dyshuar dhe shoqërimin e tij në ambientet e Komisariatit për veprime të mëtejshme.”, ishte ky njoftimi i parë i policisë”

Më poshtë shikoni videon për të treguar se çfarë po ndodh në Policinë e Korçës dhe krimin që zaptuar policinë, që nga shefi komisariatit Krenar Gjokutaj dhe struktuarat e tjera të përfshira direkt apo indirekt, sepse policia dhe në shumë raste të tjera, duke mbajtur anësi të njerëzve, vetëm nxit krim, nuk zgjidh dhe nuk parandalon konflikt.

Pamjet na tregojnë persona me armë, policia na thotë se u goditën me thikë dhe është një armë e mundshme. Ndërkohë një ngjarje ka ndodh, një person ndodhet në qeli, një tjetër në spital, policia duhet të hetojë se cili për aktin që ka kryer në shkelje të ligjit duhet të mbajë përgjegjësi ligjore dhe kjo nuk diskutohet.

Vëllai i personit të shoqëruar nga policia u kanos në derën e policisë dhe Krenar Gjokutaj dhe policët e tij derdhnin gotat me raki pas festës se zbuluan ngjarjen duke lënë një krim pa zbardhur.

Krenar Gjokutaj

Por a mund ta kalojë policia duke luajtur rolin e banditit! Në këtë rast policia po bën një krim.

Ndryshe tha dje, ndryshe thotë sot, ndryshe ka për të thënë dhe nesër me fakte dhe detaje të reja që po i dalin nga mediat, nga kamerat apo nga fotografi dhe prova të tjera që ‘kryqëzojnë’ drejtuesit lokal të policisë, shefin e komisariatit, drejtuesit të krimit të cilët minimalisht janë të paaftë, maksimalisht janë të korruptuar dhe pjesë e segmentëve të caktuara kriminale deri tek përfshirja në rrjetet e trafikut të droges./CNA.al

Përplasja me armë në Moravë/ ‘Zgjohet’ Policia e Korçës, sekuestron pamjet filmike

Video-ekskluzive/ Si ndodhi përplasja me armë në Moravë?

Komisariati i Policisë Korçë i lidhur me krimin

Kriminale/ Qytetari kërcënohet në derën e komisariatit, policia hesht

 

 

 

 

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Shqipëria nën “pushtetin” e krimit/ Detajet tronditëse, kush po e përgjak vendin

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike

Ish-kryeministri Sali Berisha ndërsa ka reaguar në lidhje me atentatin ndaj biznesmenit në Lushnje mbrëmjen e djeshme, ka hedhur akuza të forta ndaj qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama.

Në një postim në rrjetet sociale, Berisha shkruan se mafia e lidhur me kryeministrin, po përgjak Lushnjen.

Sipas Berishës, banda Hakmarrja per Drejtesi është e lidhur ngushtë me Edi Ramën. Mbi këtë bandë, thekson ai, rëndojnë akuzta aktit terrorist te autobombes ne qender te Tiranes me 6 viktima edhe 27 vrasje dhe grabitje te dhunshme me arme.

Sipas Berishës, qytetarët e Lushnjen ndodhen nen sundimin e bandave me agresive te vendit te lidhura direkt me Kreun e Meduzes, sikurse i drejtohet ai kryeministrit.

Mafia e lidhur me Kreun e Meduzes pergjak Lushnjen!

Miq, dje ne darke u ekzekutua me bresheri kallashi pronari i lokalit “Pedonalja” Bledar Muça, burri i mbeses se Roland Shytit, njerit prej krereve me kryesor te bandes terroriste Hakmarrja per Drejtesi te lidhur ngushte me Edvin Ramen, mbi te cilen perveç aktit terrorist te autobombes ne qender te Tiranes me 6 viktima edhe 27 vrasje dhe grabitje te dhunshme me arme.LEXO EDHE:  Shtimi i infektimeve në vend/ Manastirliu: "Gati spitali Covid 3"

LEXO EDHE:  Akuzat ndaj Dakos/ Zbulohet kush ka shkuar në Bashkinë e Durrësit për ta mbrojtur

Nga keto bresheri mbeten te plagosur Judin Velo, i cili sipas qytetarit dixhital eshte djali i motres se Roland Shytit dhe kater qytetare te tjere.

Bledar Muço sipas qytetarit dixhital ka bere burg ne Rogozhine per tentative vrasje.

Autoret si zakonisht u larguan ne drejtim te paditur. Pas largimit te tyre narkopolicia vendosi postblloqe per ti kapur….

Miq, Lushnja, qytetaret e saj te mire, punetor dhe te ndershem keto vite ndodhen nen sundimin e bandave me agresive te vendit te lidhura direkt me Kreun e Meduzes. Por defacto sot Shqiperia eshte narkoshteti i vetem ne Europe pra nje protektorat i mirefillte i krimit ne pushtet.

Duke denuar me ashpersine me te madhe kete gjendje dramatike ne Lushnje dhe mbare vendin ju bej thirrje qytetareve te ngrihemi fuqishem per permbysjen sa me pare te pushtetit te droges, dhunes, vrasjeve dhe vjedhjeve.”-shkruan Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE