Connect with Us

Entuziaste/ Erion Braçe kërkon vendin e Bashës

Satire Politike

Entuziaste/ Erion Braçe kërkon vendin e Bashës

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Pas largimit nga detyra, shkarkimit apo dorëheqjes sikur u raportua, zv.kryeministri Erion Braçe duket se s’po gjen dot rehati. Inati nuk e lë. Ndoshta ka menduar se ka lindur për zv.kryeministër. Pretendon se është një burrë i ndershëm.

Në fakt vështirë se është i tillë. Duket njësoj si Luli.

Edhe për paratë apo ortakëritë me drejtorë, biznese, tek kolaudime matësash, pazare me subjekte pesticidesh kineze e të tjera si këto, histori urbane të këtyre viteve janë.

Por, gjuha politike që po flet është vërtet spektakolare.

Braçe ka disa ditë që flet sikur do t’i zërë vendin Lulzim Bashës.

Luli fundja me Ramën është, atij i shërben. Por, pse mos ta bëjë Erioni punën e Lulit?

Këto kohë ka qënë më i “ëmbël”, më “i bukur” dhe më “i dashur” me Edi Ramën, sesa Lulzim Basha.

Postimet e tij kanë qënë të veçanta. Që flasin për oligarkë, për ministra bankomatë, apo flasin për punë të mëdha. E të tjera si këto. Luli s’bën asgjë, merr vetëm lekët.

Pse mos e zëvëndësojë Erioni Lulin, edhe merr ndonjë lek, edhe merr edhe opozitën, edhe nuk ngelet pa punë.

Se kështu na gjeti belaja. Kryeministri duhet të japë lek edhe të mbajë Lulzim Bashën në krye të opozitës, edhe Erionin ta lërë të bëjë opozitë në rrjetet sociale.

Kështu edhe Erioni bën një punë, edhe lekët i merr, edhe Edi Rama shpëton se “hall i madh”, ky. Do Edi Rama që Erion Braçe të rrijë kot. Por, jo mund të bëjë një punë.

LEXO EDHE:  Instituti izraelit: Kryeministri Rama favorizoi kompaninë e naftës në pronësi të Soros

Mund të jetë në vend të Lulzim Bashës.

Kështu dhe demokratët mund të nderohen, se Erioni është disi më agresiv, më i fo

Rama Brace

rtë se Lulzim Basha, si “qëndrestar”.

Me këtë rast edhe shpëtojnë edhe amerikanët nga halli, “do shkojë a s’do shkojë Berisha në parlament”, dreqi e mori.

Këtë punë Braçe e bën, është e sigurtë.

Pritet në ditët në vijim të ketë një mbledhje masive firmash publike që ti kërkohet Lulzim Bashës që të emërojë Erion Braçen në PD dhe vetë të japë dorëheqjen.

Kjo do të jetë një zgjidhje spektakolare, edhe për demokratët, edhe për socialistët e vjetër, që mund t’i bashkohen PD-së pastaj për të sjellë fitoren që do të rrëzojë Edi Ramën.

Ka shumë skenarë të tillë, por këto do t’i themi në shkrimet në vijim.

Mund të marrë po të dojë edhe ndonjë tjetër aty, se ka plot që mund të bëjnë këtë rolin që bën Erion Braçe me Qeverinë. Edhe ndonjë që mund të ngrejë ndonjë dron me banderola. Edhe ndonjë tjetër që nuk zgjidhet dot në Kryesi.

Të tërë këta pas Erionit to shkojnë, në vend të Lulzim Bashës, Edi Rama nuk i gëzon dot më 48 orë kryeministër./CNA.al

Lulzim Basha, si ministër i Marrëdhënieve me Opozitën, në qeverinë “Rama 3”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Satire Politike

Zbardhet biseda sekrete/ Kunati i ankohet Lyl Vulës per Gaz.B: Ai b*thq*ri po na merr në qafë..

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Kunati: Alo, ku je!

Lyl Vula: Alo, sa u zgjova. Po ha mëngjes. Çfarë ka?

Kunati: Si çfarë ka mor legen, edhe tani që po na rrëshket toka nga këmbët zgjohesh në oren 11:00. A ke pak sedër?- Çohu vishu dhe shko në zyrë se ata idiotët që ke nga pas po na vën flakën.

Lyl Vula: Çfarë ka ndodhur se nuk po kuptoj?- Sapo fola me Gazin dhe nuk më tha ndonjë gjë për tu shqetësuar kaq shumë.

Kunati: Ai Gaz b.q po n a prish punë. I ka thënë njerëzve dhe kryetarëve injorant që ke ti vërdallë që të premtojnë vende punë por njerëzit e kanë kuptuar mashtrimin tonë dhe po na dalin kundër. Po shkojnë tek foltorja Plakut.

Lyl Vula: E rregulloj unë këtë punë. Do i them Gazit që të thërrasim kryetarët në mbledhje.

Kunati: Thirri dhe premtoi që do i bëjmë drejtora, zv/ministra. premtoi diçka kupton se po na ikën partia. premtoi, mashtroji që ta hanë sa të kalojmë këtë situatë, kupton?

LEXO EDHE:  Basha nis sulmet ndaj qeverisë/Investoni për libra, jo për fasada ministrash

LEXO EDHE:  Drejtori socialist “sulmon” kryeministrin për JuvenLyl Vula: Ik pa merak, po i marr në kafe tek e tek dhe po i thëm që do bëni lek dhe po i fus ndonjë mashtrim. Ik se e rregulloj unë. Po i them ju do beheni drejtora kurse delegatët do marrin nga 2 mijë euro që mos të shkojnë tek foltorja.

Kunati: Vari lesht demokratëve, jepi nga 500 euro dhe zgjidhe këtë muhabet. leviz sa më shpejt se po na ikën partia. Kupton o trap!

Lyl Vula: Plaku është i fortë, e duan njerëzit por në do bëjmë punën tonë.

Kunati: O idiot, leviz sa më shpejtë se po humbëm partinë gjej vend dhe futu. ok?

Lyl Vula: Ok, se po nisem direkt për në zyrë. Do futem nga dera mbrapa që mos të më shoh njeri. Ciao! Dhe mbyll telefonin.

/Rubrika Satirike: Qesh dhe Ngjesh/

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Fotot/ Bashës i bien flokët, ç’po ndodh me kreun e PD

Publikuar

-

Nga

Give Luli Basha’s brother-in-law the sugar factory in Maliq

Situata politike në PD, duket se po i shkakton probleme të mëdha Lulzim Bashës.

Vetëm pak ditë më parë, CNA.al publikoi disa foto të Lulzim Bashës në emisionin “Open” në Top Channel, ku dukej se pagjumësia i ka  shkaktuar rënie të flokëve.

Por, situata qenka edhe më e rëndë sesa dukej. CNA.al sjell sot një tjeter foto, ku nuk kemi më një Lulzim Bashë me flokët që i shkëlqejnë nga brilantina.

Ashtu sikurse duket edhe në foton më poshtë, Bashës vazhdojnë t’i bien flokët.

LEXO EDHE:  Nard Ndoka lëshon gojën/ Quan “palla” Ramën dhe Lleshajn

LEXO EDHE:  Të zhgënjyer nga marrëveshja Rama-Basha/Vjen reagimi i parë nga PDIU

Kujtojmë këtu se sot Basha ishte në Durrës, ku pretendohej se do të zhvillonte një takim me kryesinë e degës së PD në këtë qytet, por e lanë me “gisht në gojë”, pasi në takim nuk i shkuan më shumë se pesë veta.Ndoshta braktisja e demokratëve dhe “Foltorja” e Berishës i kanë shkaktuar pagjumësi Lulzim Bashës dhe për pasojë po i bien edhe flokët./CNA.al

FOTO- Lulit i bien flokët nga stresi

Video-Durrësi braktis Bashën/ Kreu i PD mbetet me “gisht në gojë”

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

“Mirë se erdhe o Isë, në Ballkanin e Hapur”/ Shpërthen humori në rrjet, fotot më pikante

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Politikanët shqiptarë janë bërë objekt humori, në rrjetet sociale, edhe me rastin e 28 Nëntorit, dita e Pavarësisë së Shqipërisë.

Nisur dhe nga situate politike në vend, faqet e humorit kanë ironizuar nëpërmjet memeve.Objekt humori janë bërë presidenti Meta, kryeministri Rama, të cilët janë shfaqur sot në Vlorë, në krah të njëri-tjetrit, por edhe personazhe të tjera të politikës nuk kanë shpëtuar nga ironia e rrjetet sociale.

LEXO EDHE:  Të zhgënjyer nga marrëveshja Rama-Basha/Vjen reagimi i parë nga PDIU

LEXO EDHE:  Drejtori socialist “sulmon” kryeministrin për Juven

Më poshtë disa nga memet më picante në rrjet:/CNA.al

LEXO TE PLOTE