Connect with Us

Vrasja në Tropojë/ Dalin në dritë detaje nga konflikti: Viktima i shkoi në banesë dhe i dhunoi nënën

Kronika

Vrasja në Tropojë/ Dalin në dritë detaje nga konflikti: Viktima i shkoi në banesë dhe i dhunoi nënën

Publikuar

-

cna, lajme, kronike

Dalin në dritë detaje të reja rreth ngjarjes tronditëse në fshatin Çerem të Tropojës, ku Altin Ismajlisufi, ka vrarë me armë zjarrit bashkëfshatarin e tij Isat Goçin.

Sipas Ballkan Web viktima ka shkuar në banesën e tij ku fillimisht është përballur me nënën e tij, të cilën e ka shtyrë me dhunë në tentativë për të hyrë brenda banesës.

Pasi ka parë nënë e tij të shtrirë në tokë autori i ka kërkuar viktimës të largohet por ky i fundit nuk e ka dëgjuar duke krijuar konflikt.

LEXO EDHE:  SHBA-ja dhe India shifra të larta infeksionesh të reja me COVID-19

Në debat e sipër autori ka nxjerrë psitoletën dhe e ka qëlluar Goçin në këmbë, por fatkeqësisht nuk ka mundur të mbijetojë dhe ka ndërruar jetë rrugës për në spital.

Mësohet se autori është vetëdorëzuar ndërsa policia ka sekuestruar armën e krimit./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

E rëndë në Lushnje/ Zetori zë poshtë gjyshin, nipin dhe mbesën, 10 vjeçarja në gjendje kritike

Publikuar

-

Nga

Gjendet i pajetë një i moshuar në Elbasan

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në fshatin Çermë të Divjakës.

Mësohet se 3 persona, anëtarë të së njëjtës familje kanë mbetur të plagosur pas përmbysjes së zetorit.

Të plagosur kanë mbetur gjyshi, nipi dhe mbesa e tij, e cila është në gjendje më të rënduar shëndetësore.

Xhevahir Allkja, kishte shkuar për të punuar tokat bujqësore dhe në motomjetin e tij kishte marrë me vete mbesën 10 vjeçe dhe nipin 8 vjeç.Dy fëmijët ishin ulur në rimorkjon e vogël të mjetit, të cilin gjyshi nuk ka mundur ta mbajë drejt gjatë ecjes. Ai ka dashur të kaloje mbi argjinaturën e lumit, por nuk ka mundur të marrë kthesën duke sjellë që mjeti dhe tre personat qe ishin në të të bien nga lartësia tre metër.

LEXO EDHE:  Aksident tragjik në Shkodër/ Humb jetën 37-vjeçari

LEXO EDHE:  Covid-19 merr 236 jetë njerëzish/ Shkon 213,013 numri të infektuarve në Itali

Dy fëmijët e vegjël janë zënë poshtë nga mjeti bujqësor gjatë rrokullisjes.

Si pasojë e aksidentit dy prej të plagosurve kanë marrë plagë të lehta dhe janë jashtë rrezikut për jetën, ndërsa mbesa 10 vjeçare është rëndë.

Ajo pasi ka marrë ndihmën e parë mjekësore në spitalin e Lushnjës është nisur në Tiranë për mjekim të specializuar./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Humbën jetën në hotelin në Qerret/ Zbardhen detaje të reja nga tragjedia e familjes ruse

Publikuar

-

Nga

Furgoni përplas të moshurarin gjatë një manovre/ Humb jetën 80 vjeçari

Detaje të reja janë zbardhur nga vdekja e katër turistëve rusë në saunën e një hoteli në Qerret të Kavajës.

Sipas asaj që raportohet në media, dyshohet se 4 turistët para se të futeshin në saunën e hotelit, kanë konsumuar sasi të madhe alkooli.Po ashtu, sipas burimeve është konstatuar se ata kishin kaluar në overdoze droge. Paraprakisht dyshohet të ketë qenë kokainë.

LEXO EDHE:  Tragjike/ Autobuzi me mësues bie nga ura, të paktën 10 viktima, mbi 20 të plagosur

LEXO EDHE:  Konflikt me armë të ftohta/ Plagoset një person

Kujtojmë se 4 turistët, kishin lidhje familjare, pasi ishin çifti i bashkëshorteve, Nataliia Burenkova, 58 vjeçe dhe Sergei Burenkov, 60 vjeç si dhe vajza e tyre Ekaterina Burenkova, 31 vjeçe dhe burri i saj, Nikita Belousov, 37 vjeç./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Plagosje në Tropojë/ I riu përfundon në spital

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Sot në Tropojë ka ndodhur një plagosje, ku një 53 vjeçar ka goditur me mjet të mprehtë një 27 vjeçar, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Në qytetin e Bajram Currit, ky shtetas dyshohet se pas një konflikti të çastit për motive të dobëta, ka plagosur me mjet të mprehtë shtetasin P. M., 27 vjeç,  banues në fshatin Gri,  i cili ndodhet në Spitalin e Tropojës nën kujdesin e personelit mjekësor, jashtë rrezikut për jetën”, njofton policia.

LEXO EDHE:  Tragjike/ Autobuzi me mësues bie nga ura, të paktën 10 viktima, mbi 20 të plagosur

LEXO EDHE:  SHBA-ja dhe India shifra të larta infeksionesh të reja me COVID-19Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tropojë, për veprat penale ” Plagosja e rëndë me dashje”,  dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE