Connect with Us

E TRISHTË/ Bota e futbollit në zi, ndahet nga jeta talenti i Juventusit

Seria A

E TRISHTË/ Bota e futbollit në zi, ndahet nga jeta talenti i Juventusit

Publikuar

-

Një lajm i zi për botën e futbollit teksa raportohet se është ndarë nga jeta lojtari i Juventus. Bëhet fjalë për Bryan Dodien, i cili ka humbur betejën e gjatë me tumorin. 17-vjeçari ishte një nga futbollistët premtues të të rinjve.

Sëmundja e rëndë e detyroi të linte futbollin në vitin 2015.

4 vite më vonë, ai u rikthye sërish në fushë duke kontribuar për skuadrën e Juventus. “Bryan, unë jam me ty”, pati thënë dikur Paul Pogba duke mbështetur lojtarin e ri.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Seria A

Një legjendë e Milanit mban rekordin, Ibra hyn në histori të Serisë A

Publikuar

-

Nga

Zlatan Ibrahimoviç është lojtari i katërt më i vjetër që ka gjetur rrjetën në Serie A, pasi sulmuesi i Milanit shënoi kundër Bolonjës në moshën 40 vjeç e 20 ditë.

Çuditërisht, ishte një ndeshje me shumë ndodhi në stadiumin ‘’Dall’Ara’’ për suedezin, sepse ai gjithashtu siguroi një asistim për Kalabrian dhe  shkaktoi një autogol duke dërguar në rrjetë një top nga goditja e këndit.Në minutat e fundit, ai vulosi fitoren 4-2 të kuqezinjve ndaj Bolonjës duke hyrë dhe në histori të Serisë A. Ibra është lojtari i katërt më i vjetër që shënon në Serie A, 40 vjeç e 20 ditë. Para suedezit qëndrojnë, Pietro Viershud  që ishte 40 vjeç e 47 ditë kur shënoi golin e fundit në Serinë A dhe Silvio Piola e gjeti rrjetën në 40 vjeç e 131 ditë.

Mbajtësi i rekordeve mbetet Alesandro ‘Billi’ Kostakurta, i cili ishte 41 vjeç e 25 ditë kur realizoi një penallti në humbjen 3-2 të Milanit në shtëpi ndaj Udineses. Ajo ndeshje më 19 maj 2007 ishte e fundit në karrierën e tij në Serie A para daljes në pension.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Futbolli europian “mban frymën”, e diela rezervon katër supersfida

Publikuar

-

Nga

Dita e sotme do të jetë vërtetë e zjarrtë në arenën europiane e cila rezervon plot 4 supersfida që nuk duhen humbur kurrsesi.

Në Serinë A, Interi pret në ‘’San Siro’’ rivalin historik te Juventusit. Milani dhe Napoli janë shkëputur ndjeshëm dhe kurrsesi asnjëra prej skuadra nuk mund të gabojë, duke e bërë fitoren detyrim.

Në Spanjë do të luhet ‘’El Clasico’’ ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit. Edhe pse mungojnë shumë yje të së shkuarës, klasikja mbetet klasike dhe në ‘’Kamp Nou’’ priten 90 mijë spektatorë të pranishëm.

Në Angli luhet derbi i zjarrtë, Mançester Junajtid-Liverpul. ‘’Djajtë’’ nuk kanë bërë mirë në kampionat ndeshjet e fundit dhe redsat janë rivali i duhur ndaj të cilëve do të kërkohet kthesa.

Ndërsa në Francë, PSG-ja do të luajë në transfetën e vështirë të Marsejës. Kjo ndeshje premton gjithashtu spektakël si të gjithë herët e tjera kur është luajtur.Supersfidat që luhen sot

Mançester Junajtid-Liverpul 17:30

Marsejë-PSG 20:45

Inter-Juventus 20:45

Barcelona-Real Madrid 16:15

LEXO TE PLOTE

Seria A

Milani bën me zemër tifozët, fiton me vështirësi ndaj Bolonjës

Publikuar

-

Nga

Milani ka marrë sot një fitore shumë të vuajtur me shifrat 4-2 përballë Bolonjës, në një sfidë të çuditshme ku me 2 lojtarë më shumë rrezikoi të linte pikë përballë ekipit të Mihajloviç.

Ekipi kuqezi udhëhiqte 0-2, por Bolonja barazoi rezultatin duke bere surprizen e madhe. Megjithatë, Milani ia doli me Benaser dhe Ibrahimovic te riktheje avantazhin dhe te marre 3 piket e radhes qe e ngjitin ne vendin e pare.BOLONJA-MILAN 2-4
49′ (ag) Ibrahimoviç, 52′ Barrou / 17′ Rafael Leao, 35′ Kalabria, 84′ Benaser, 90′ Ibrahimoviç

LEXO TE PLOTE