Connect with Us

Big Brother “molla” e sherrit/ Si u prish “miqësia” e Arbana Osmanit dhe Luana Vjollcës

Showbizz

Big Brother “molla” e sherrit/ Si u prish “miqësia” e Arbana Osmanit dhe Luana Vjollcës

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Dikur ishin mike dhe rivale, ndërsa sot ndjekësit i konsiderojnë “armike” brenda natës. Fjala është për dy moderatoret e “Top Channel”, Arbana Osmanin dhe Luana Vjollcën, të cilat komentet komplimentuese për projektet e njëra-tjetrës, i kanë zëvendësuar me kunjat në distancë.

Molla e sherrit ishte pikërisht projekti “Big Brother VIP”, që në fillim iu besua Luanës, dhe më pas iu dha përfundimisht Arbanës, duke lënë Luanën me hatërmbetje, aq sa thuhet se mund të jetë larguar nga “Top Channel”.

Ndërkohë, ajo ka prezantuar projektin e saj më të ri. Gjatë festës së 30-vjetorit, Luana vendosi të improvizonte “Shiko kush luan” dhe para se të thoshte disa fjalë, me humor thirri edhe kapitenët.

Luana zbuloi se atë që e quan “projekti i jetës” dhe se do titullohet “Thuaje”, ku do të ketë histori të vërteta.

Ky është projekti i saj personal, teksa gjatë fjalimit bëri edhe një batutë duke thënë: “Në cilin televizion do e shohim këtë Luanën?”

Mos ndoshta nëpërmjet këtij fjalimi konfirmoi zërat që kanë qarkulluar për largimin nga “Top Channel”?

Ndërkohë që Arbana ka nisur lancimet e “Big Brother VIp”, duke njoftuar ndjekësit se tashmë është gati për rikthimin në tetor në ekran, me formatin që nisi 13 vite më parë.

Në lidhje me rivalitetin e tyre, ishte e para Luana që me anë të një postimi u dha përgjigje këtyre lajmeve. “Nuk ka konkurrencë. Je vetem ti përballë teje”, thuhet në postimin e shpërndarë nga moderatorja.

Ndërsa Arbana e rezervoi përgjigjen e saj nga Prishina, pasi ishte e ftuar në Festivalin e Filmit Ndërkombëtar në Kosovë, Prifest 2021, ku shoqëronte partnerin e saj regjisor, Eduard Grishajn.

Osmani u ndal që të jepte një intervistë të shkurtër për mediat në Kosovë, ku një pyetje ngacmuese e gazetarit të ATV ishte edhe rreth raportit të saj me moderatoren Luana Vjollca.

Arbana vendosi t’i përgjigjet pyetjes së gazetarit shkurt duke zgjedhur të mos bënte reagime rreth lajmeve të shkruara, duke thënë: “Nuk merrem me përgënjeshtrime portalesh dhe me pohime portalesh sepse kam shumë punë të tjera për të bërë”, duke lënë të kuptojmë se diçka të vërtetë ndoshta edhe mund të ketë.

E gjithë kjo vjen pasi që javë parë në portalet online u fol se midis dy moderatoreve kishte një krisje dhe ato thumbonin njëratjetrën në distancë. Në media u përfol se raporti mes tyre ishte përkeqësuar kur u tha se të dyja ishin pretendente për moderimin e “Big Brother VIP”.

Kujtojmë që disa ditë pasi drejtuesit e “Top Channel” i besuan Luana Vjollcës moderimin e “Big Brother VIP”, Arbana Osmani si në një lojë shahu bëri lëvizjen e momentit të fundit.

Ajo takoi trashëgimtaren Lori Hoxha, e cila do të jetë producentja, dhe rimori në duart e saj projektin e famshëm, që për herë të parë do të ketë protagonistë personazhe të famshëm.

Arbana Osmani ishte në studiot e televizionit ku nisi bisedimet me vajzat e familjes Hoxha, që zotërojnë “Top Channelin” dhe u vendos që përfundimisht do të ishte ajo drejtuesja e “Big Brother Albania VIP”.

Reality shoë, “Big Brother Albania VIP”, pritet që të fillojë transmetimin. “Big Brother” do të rikthehet në ekranin e “Top Channel” pas 4 vitesh, e si kurrë më parë, këtë herë banorët do të jenë personazhe të njohur VIP.

LEXO EDHE:  FOTO-Arbana Osmani shfaqet për herë të parë pas lindjes/ Ja si e pritën Diellin në shtëpi

Disa ditë më parë televizioni njoftoi se do të nisë së shpejti “Big Brother”, por kësaj here vetëm me personazhe të njohura shqiptare, të cilat do të bashkëjetojnë për 100 ditë në kushte të zakonshme larg luksit.

“Në udhëtimin e tyre banorët do t’u nënshtrohen kushteve të pazakonta, brenda një shtëpie që askush s’e kishte imagjinuar larg komoditeteve të jetës së përditshme”, shkruhet në njoftimin e organizatorëve.

Në lidhje me drejtimin e formatit hyn shumë emra në lojë. Në fillim u përmend Ledion Liço si moderatori i “reality shoë”-t, por më pas u fol se një luftë e vërtetë është bërë brenda televizionit mes prezantueses legjendare Arbana Osmani dhe Luana Vjollcës. Sipas burimeve brenda televizionit, Luana ia kishte rrëmbyer fillimisht këtë program Arbanës, për ta drejtuar ajo sezonin e ardhshëm, shkruan Shkodra News.

Luana dhe trashëgimtarja e televizionit, Lori Hoxha, u takuan dhe postuan një foto ku kishin dalë bashkë si për të thënë se një projekt i ri po vinte.

Ndërsa direkt pas këtyre thashethemeve, ishte vetë Luana, e cila postoi një foto me tekstin “Luana Vjollca të vëzhgon”, duke konfirmuar kështu lajmet se do të ishte ajo prezantuesja, me moton e njohur të këtij “reality shoë”.

E pas kësaj situate nuk dihet çfarë ndodhi dhe ndërkohë që Luana fshiu foton ku jepte mesazh për “Big Brother VIP”, nga ana tjetër pranë Lorit po shihej Arbana. Vendimi ishte rishikuar dhe sapo ishte marrë vendimi i ri: “BBV” e merr në dorë Arbana!”

Le të shohim si do të jetë ky “Big Brother Vip” që nuk do të presë kësaj here “banorë të zakonshëm”, por personazhe publike, që ne i shohim shpesh në rrjetet sociale dhe televizion e të cilët do të sfidojnë veten dhe njëri-tjetrin, duke jetuar në izolim për 100 ditë.

Për vite me radhë “Big Brother” ka qenë ekskluzivitet i Arbanës, ndërkohë që shumë sukses pati Ledion Liço me drejtimin e atij formati. Mund të themi se që prej 2017-ës flitet që do të fillojë “Big Brother Vip”.

Në 2018-ën po ashtu u përfolën prezantues si Oriela Nebijaj, Luana Vjollca, Ledion Liço, Dojna Mema. etj. Pastaj u anulua e më pas u rikthye në 2019-ën, pastaj e përforcoi edhe Arbana faktin që s’ka gjasa të rikthehet në 2020-ën. Dhe një vit më vonë, sërish flitet për “Big Brother VIP”.

E përveç emrave të rinj dueli më i fortë u komentua ai mes Arbanës dhe Luanës. Vetë televizioni e publikoi spotin e këtij projekti para tre vitesh.

Ky spot zbuloi dhe filozofinë apo formulën e shoë-t, që pas një dekade eksperiencë me protagonistë njerëz të zakonshëm, për herë të parë do të ketë si banorë personazhe të famshëm të “shoëbiz”-it, që bëjnë karrierë në fusha të ndryshme.

Në spotin në fjalë kuptohej ideja e këtij formati nëpërmjet pyetjeve që ngrihen, e secila ka përfaqësuesin VIP që mbart një histori personale.

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show
Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

Përlotet Arjola Demiri/ Çfarë po e mundon aktoren brenda shtëpisë së Big Brother

Publikuar

-

Nga

cna lajme show

Aktorja shumë e dashur për shqiptarët, Arjola Demiri, është ndierë e trishtuar dhe është përlotur. Në një bisedë me Palomën, ka rrëfyer se e përlotur se e ndien shumë mungesën e tre fëmijëve të saj.

Ajo shprehet se edhe dy vjet do të rriten, do të bëhen të pavarur dhe i dhimbset që po e humb këtë fazë të rritjes së tyre.Edhe dy vjet ato do rriten, do bëhen indipendent, më dhimbset kjo fazë që po e humb. Sytë do më tradhtojnë shpesh këtu. Më mungojnë shumë këtu. Unë ndoshta jam më e qetë shpirtërisht pasi kam ca ju jap. Nuk jam më në atë stresin që o bobo do më shohë fëmija nga duart. Është një nga tre vendimet më të vështira që kam marrë në këto tetë vjet”, është shprehur Arjola./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Do ia rrok shishen kokës”/ Acarohet Fifi: Do bëj ndonjë skandal

Publikuar

-

Nga

cna lajme show

Dita e parë brenda shtëpisë së Big Brother Vip ka nisur me debate të forta.

Këngëtarja është zgjuar nga gjumi tepër e acaruar me banorët pasi është zgjuar nga britmat e tyre.Jam shumë e keqe ku çohem kështu. A ka mundësi mos me gërthit. Mos më shtini me bo naj skandal, me kap shishen me ia rrok kokës”, është shprehur Fifi ndër të tjera.

LEXO EDHE:  Luana kthehet brune?

LEXO EDHE:  “Ti je e para te Topi”/ Arbana Osmani reagon për largimin nga televizioni

Deri më tani, ajo ka treguar se është e fiksuar pas pastrimit dhe gatimit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Ajo Beniada është në gjumë gjithë kohën”/ Fifi nxehet keq me banorët për ushqimin

Publikuar

-

Nga

cna, lajme, showbiz

Fifi është një nga konkurrentet e Big Brother Vip. Gjatë këtyre ditëve, Fifi ka treguar disa anë të tjera të sajat që nuk i dinim.

Këngëtarja ka treguar se është e “fiksuar” pas pastërtisë dhe gatimit. Sot Fifi është nxehur shumë me dy prej banorëve pasi, nuk kanë pyetur përsa i përket ushqimeve.

Ajo shprehet e indinjuar ndaj Ilir Shaqirit dhe modeles Beniada Nishanit, pasi ka ushqime të cilat nuk i konsumon dhe për këtë arsye ajo shprehet se duhet të ishin mbledhur të gjithë dhe të bëhej një listë me ushqime për secilin.

LEXO EDHE:  Luana Vjollca nuk kursehet aspak kur bëhet fjalë për veshjet/ Shpenzon një “mal me para” për një fustan

LEXO EDHE:  “Ti je e para te Topi”/ Arbana Osmani reagon për largimin nga televizioni

Ajo ka ironizuar ndër të tjera modelen, Beniada Nishani duke thënë se lista nuk mund të bëhet nga një njeri që është tërë kohën në gjumë.

“Ky që çohet edhe bën listën e ushqimit pa qenë asnjë aty. Ku e di ai se çfarë më hahet mua. Ai dhe ajo Beniada është në gjumë tërë kohën”, ka thënë ndër të tjera Fifi./ CNA.al 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Big Brother Alb VIP Edition (@bigbrotheralb_vip)

LEXO TE PLOTE