Connect with Us

Hapja e tunelit të pestë në ish-sheshin Shqiponja/ Gazetari publikon foton: Një tmerr i madh

Politikë

Hapja e tunelit të pestë në ish-sheshin Shqiponja/ Gazetari publikon foton: Një tmerr i madh

Publikuar

-

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku ka njoftuar një ditë më parë se është hapur qarkullimi për automjetet në tunelin numër 5 duke.

Në këtë mënyrë do të lehtësohet qarkullimi i automjeteve në hyrje të Tiranës.

Ndërkohë gazetari i njohur Klodian Tomorri, ka publikuar një foto ku tregon trafikun e rënduar në këtë zonë.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Tomorri shkruan se trafiku është një tmerr, e aq më keq kush merr rrugën për në Astir.

LEXO EDHE:  Vijon trafiku i drogës drejt Greqisë/ 3 shqiptarë në pranga

Hap tunele dhe shto trafikun. Se lëshuan tellallin dje, hapet tuneli i pestë. Merr fund gangrena e trafikut tek Shqiponja.

Një orë nga hyrja e tunelit deri tek dalja e tunelit. Pastaj kush merr rrugën e Astirit e ka ngrënë. Një tmerr i madh”, shkruan gazetari. / CNA.al

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Yuri Kim bën lëvizjen e radhës/ Thirrja e fortë e ambasadores

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar një takim me ministren e Financave Delina Ibrahimaj.

Kim ka bërë thirrje për forcimin e masave kundër pastrimit të parave dhe luftës kundër korrupsionit.

Përmes një statusi në Twitter Kim shkruan se SHBA mbështet fiskalizimin dhe dixhitalizimin e procedurave për të përmirësuar taksimin, transparencën dhe llogaridhënien.Dje patëm një takim me ministren e re të Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj për ta uruar për emërimin. SHBA i bën thirrje Shqipërisë për forcimin e masave kundër pastrimit të parave dhe për luftën kundër korrupsionit.

SHBA mbështet fiskalizimin dhe digjitalizimin e procedurave për të përmirësuar taksimin, transparencën dhe llogaridhënien. Rregulla të qarta, procese efikase dhe gjykata të pastra do të tërheqin investimet amerikane, si dhe mbrojnë nga aktorët e këqij. Kjo është lidhja mes demokracisë, mbrojtjes dhe biznesit”, shkruan Kim./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Luli trim me gratë, “lepur” me burrat

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u shfaq dje në seancën parlamentare të Kuvendit të Shqipërisë, si një “trim” i vërtetë përballë zonjave të Kuvendit.

Nga foltorja e Kuvendit, Basha sulmoi, madje duke shkuar edhe deri në fyerje, dy gra të Kuvendit. Bëhet fjalë për ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu dhe kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikolla.

Basha dje me një gjuhë që nuk i takon një kryetari Opozite, Basha ka fyer ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, të cilën e cilësoi si “skllave” si dhe kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikollën, të cilës iu drejtua duke thënë mos u bëj si Lenka Çuko.

Unë e kuptoj se je mësuar që të marrësh komanda me urdhra dhe butona, por kjo nuk është mbledhja e Asamblesë së PS, as mbledhje orligarësh që të bësh gjërat si ke dashur, por këtu është Kuvend. Këtu e para punës nuk kishte të drejtë që të çohej zonja me fletën e parapërgatitur që e kishte bërë regjisori. Askush si përmendi emrin. Këtu është me regji qendrore. Është ajo regji qendrore që e mban në këmbë këtë shtet mafioz. Se gjysma prej jush nuk do të ishte këtu. Se ku do isha unë e di unë mirë, se ta tregoj dhe unë ty. Të paktën zbato procedurën, mos u kthe në hije të Lenka Çukos.

Procedura s’të jep të drejtë që ta kthesh kuvendin në kotec. Por ndoshta ju keni hyrë për të tillë, por ne jo. Harroheni! Ndaj nëse s’do të ndash përgjegjësitë ti, përgjegjësi për shkatërrimin me gjithë pasoja të asaj që është themeli i Kuvendit, ku është e drejta e opozitës për të thënë fjalën përmes respektimit rigoroz. Nëse s’je aty si dicpecer i ministrave dhe të atij që të ka vënë aty, minimumi bëj atë që ke premtuar në media; respekto procedurën. Replika i takonte kryetarit të opozitës. Megjithatë, duke respektuar që të kesh reflektim, pasi pasojat bien mbi ty, pasi je skllavja morale e atij që të ka vënë. Se nuk të votuam ne, por thelbi është që të shmangeni nga reformat. Për të ndërtuar një burg në mendjen tuaj. Në vend që të mendoni se çfarë mendoj unë. Ju keni krijuar një burg në mendjen tuaj për të burgosur lajmet që i shisni dhe i blini sipas dëshirës suaj me akte korruptive. Lajm është ky që them unë, jo ato që doni ju”-deklaroi Basha.

LEXO EDHE:  Ekspertiza e prokurorisë: Mark Frroku i dha Tom Doshit fotografitë te lokali ‘Viva’

LEXO EDHE:  “E kam pritur këtë moment që 13 vjeç”/ Moderatorja bën ndërhyrjen estetike në trup

Për më tepër në seancën e djeshme, Basha në një moment është ngritur nga karrigia, dhe ka shkuar drejt foltores ku ishte Manastirliu. Por, në këtë moment kishte edhe një ndërhyrje të Gardës. ( Lexo ketu)

Por, gjatë seancës së djeshme, Rama nuk u kap me “tigrat” e Kuvendit. Dje trimërohej me zonjat.

Por, sot në një deklaratë për mediat i është kthyer edhe “tigrave”. Tani në distancë kuptohet. Se kur i ka përballë Basha është “trim “ vetëm më gratë, ndërsa me burrat bëhet “lepur”.“Taksat e qytetarëve i çojnë në parajsa fiskale. Vetëm ryshfeti i kushton shqiptarëve 500 milionë euro në vit. Korrupsioni 3 herë me i lartë se në 2103. Do ta përdorë këtë fatkeqësi për të mbushur gropat në buxhet me PPP-të. Ai do të vazhdojë e do të përpiqet që të fshehë të vërtetën. Ai është përgjegjësi i vetëm i gjendjes ekonomike të Shqipërisë. Nëse ai kreu masakrën zgjedhore me iluzionin se kështu do të mund t’i ikte krizës energjetike është detyra e jona, që të qendrojmë përballë kësaj fatkeqësie kombëtare, që quhet qeveria e Edi Ramës. Refuzon planin tonë racional, pasi ai ka planin e tij për të vjedhur dhe për të varfëruar Shqipërinë dhe shqiptarët. Jemi në Kuvend për këtë betejë, dhe do i kthejmë vendin legjitimitetin dhe demokracinë.”- tha ndër të tjera Basha./CNA.al

Foto-Manastirliu “prek në plagë” Bashën/ Revoltohet kreu i PD, ndalohet nga Garda

Luli Basha si “dhunues” i grave

Basha jashtë kontrollit/ Sulmon mediat me gjuhë rrugaçërore, fyen edhe Manastirliun

LEXO TE PLOTE

Politikë

Tabaku shënon “autogol”/ Konfirmon bashkëpunimin Rama-Basha

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Nënkryetarja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, me ose pa dashje, sot ka konfirmuar bashkëpunimin mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD-së, Lulzim Basha.

Ndërsa Lulzim Basha, Jorida Tabaku dhe Alfred Rushaj ishin në një konferencë për mediat, Qeveria publikoi planin e masave, për t’i  paraprirë “krizës energjitike”, që ka paralajmëruar vetë kryeministri Edi Rama.

Ndërkohë, plani i masave të Qeverisë është komentuar nga deputetja Tabaku, e cila konfirmoi atë që është thënë e denoncuar shpesh në media, bashkëpunimi Rama-Basha. Pra, Basha propozon dhe Rama miraton.

Sipas Tabakut, Qeveria ka kopjuar pikën pesë, të propozimeve që ka bërë Lulzim Basha, për menaxhimin e situatës.

Sapo doli plani i masave të qeverisë. Rama ka kopjuar pikën pesë të Opozitës. Atë bën ai, sulmon e sulmon pastaj kopjon.”-tha Tabaku, duke konfirmuar bashkëpunimin.

Por, nga ana tjetër mesa duket deputetët e Bashës, nuk dinë se çfarë thonë në deklaratat e tyre. Nënkryetarja e PD-së, me gojën e saj ka pranuar se pikat e propozuara nuk kanë asgjë për qytetarët. Asnjë masë që t’iu vijë në ndihmë qytetarëve.LEXO EDHE:  Vijon trafiku i drogës drejt Greqisë/ 3 shqiptarë në pranga

LEXO EDHE:  Playboy nuk do të publikojë më foto nudo, ja arsyeja

Por, ajo që vura re unë është se në gjashtë pika nuk ka asgjë për qytetarët, asnjë masë për qytetarët, vetëm vjedhje për të mbuluar korrupsionin.”-tha Tabaku.

Por, natyrshëm lind pyetja, po pika pesë që kopjuan nga plani i PD, as ajo nuk është për qytetarët?

Mos ndoshta Tabaku pa dashje ka pranuar se edhe “plani me shtatë pika”, i Lulzim Bashës ishte “më ka çu nana me la gojën”? Apo mos ndoshta ishte një plan që Rama dhe Basha të ndajnë pazare?

Sepse vetë Tabaku thotë se gjashtë pikat kanë vetëm vjedhje për të mbuluar korrupsionin, por një nga pikat ia kishin kopjuar Bashës.

Tani kur të kthjellohen Tabaku dhe Basha le të dalin edhe një herë e të sqarojnë qytetarët./CNA.al

LEXO TE PLOTE