Connect with Us

Atentat ndaj ish kreut të PS/ Zbardhet dëshmia e të plagosurit

Kronika

Atentat ndaj ish kreut të PS/ Zbardhet dëshmia e të plagosurit

Publikuar

-

cna lajme kronike

Nikolin Huba, ish kreu i PS në Vaun e Dejës, dhe aktualisht anëtar i Këshillit Bashkiak, ka rrëfyer për Policinë se nuk nuk ka pasur ndonjë konflikt që çoi në plagosjen e tij.

Sapo ka dalë nga salla e operacioni ai ka dhënë dëshminë për oficerët e policisë, ndërsa ka treguar edhe skemën se si ka ndodhur ngjarja.

Sapo kam dalë nga kafja dy persona me  motorr me skafandë në kokë janë afruar dhe më kanë qelluar. Nuk më kanë thënë asnjë fjalë. Unë nuk e di se kush janë, sepse nuk kam asnjë konflikt me askënd. Vetëm qëlluan dhe ikën, nuk kam asnjë ide përse më qëlluan”, mësohet të ketë thënë Huba.

Megjithatë Policia vendore e Shkodrës pistën kryesore ka atë të drogës.

LEXO EDHE:  Atentati në Shkodër-Gjykata le në burg autorin/ Habit avokati: Çojeni në…

Kohët e fundit ka patur disa aksione në zonën e Vau të Dejës, ku janë asgjësuar disa rrënjë canabis dhe janë arrestuar disa persona të ndryshëm.

Pista kryesore e policisë është se kultivuesit kanë dyshuar se Huba mund të ketë dhënë informacion për efektivët.

Kjo pista fillestare që ka policia ende e pabazuar në prova, ndërkohet që po hetohet edhe në pista të tjera.

Ndërkohë Huba është nisur për mjekim të specializuar drejt Tiranës./CNA.al

Kërcet arma mes socialistëve/ Detaje të reja nga ngjarja e rëndë në Shkodër

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

“Fara është blerë në Spanjë”/ Artan Hoxha zbulon plantacionin gjigant të kannabisit

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka zbuluar një plantacion kannabisi që ndodhet në Shqipëri.

I ftuar në emisionin Opinion, Hoxha zbulon se fara për këtë lloj të kanabissit është blerë në Spanjë.

Gazetari tregoi se ky lloj kannabisi është për tu dërguar jashtë.

Hoxha zbuloi më tej se në këtë zonë është e pamundr të shkohet pasi të dyja anët e rrugës që të çojnë në këtë vend janë të bllokuara.

LEXO EDHE:  Atentati në Shkodër-Gjykata le në burg autorin/ Habit avokati: Çojeni në…

LEXO EDHE:  Kris arma në Shkodër/ Çfarë po ndodh?Është farë që është blerë në Spanjë. Kjo është në Shqipëri, është një plantacion me kannabis, që kap vlerën e 4500 eurove. Ky është një prodhim për tu çuar jashtë.

Është e pamundr të shkosh atje pasi rruga fillon në anë të lumit ku s’ka rrugë dhe mbaron në anën tjetër që nuk ka rrugë përsëri”, ka thënë Hoxha./ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Gazetari zbulon detaje nga rrëzimi i avionit në Vermosh/ “Përdoren për drogë, është zhdukur çdo shenjë”

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Gazetari i njohur Jul Kasapi ka zbuluar më sumë detaje rreth avionit të rrëzuar në Vermosh.

I ftuar në emisionin “Opinion”, Kasapi tha se avioni mund të jetë përdorur për drogë, por në momentin e uljes është përplasur me disa degë peme dhe më pas është rrëzuar.Mendoj se rasti më i fundit nuk ka mundur ta bëj transportimin. Unë isha në Vermosh dhe kufiti është jo më pak se 500 m. Avioni kur ka hyrë në Shqipëri dhe këto janë avionë që nuk fluturojnë shumë lartë dhe nuk diktohen nga radarët. Diçka shkuar keq dhe në momentin e uljes sepse avioni ka hyrë dhe dy persona kanë qenë duke e pritur. Dhe avioni do të kthehej mbrapsht, ka kapur disa degë ka thyer helikën dhe ka ngelur aty për disa orë. Çka do të thotë që personi që ka qenë aty së bashku me persona të tjerë kanë zhdukur shenjat dalluese se kanë pasur kohë dy orë. Çdo dokument identifikuese të avionit”,tha gazetari./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident në aksin Tepelenë- Gjirokastër/ Plagoset drejtuesi i mjetit

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Një aksident ka ndodhur pasditen e e sotme në aksin Tepelenë-Gjirokastër, në vendin e quajtuar Gerhot.

Sipas asaj që raportohet, është plagosur lehtë drejtuesi i mjetit.Mësohet se ky i fundit ka humbur kontrollin e mjetit tip “Renault” dhe si pasojë ka përfunduar në kanalin anësor të rrugës.

Dyshohet se shkak është bërë shpejtësia dhe reshjet e denduara të shiut./ CNA.al

LEXO TE PLOTE