Connect with Us

Tirana dy ditë pa energji elektrike/ OSHEE publikon zonat dhe oraret

Sociale

Tirana dy ditë pa energji elektrike/ OSHEE publikon zonat dhe oraret

Publikuar

-

cna cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE njofton se dy ditwt e ardhshme disa zona të Tiranës do të mbeten pa energji elektrike për shkak të punimeve që po bëhen në rrjet.

OSHEE njofton se ndërprerje do të ketë në zonat e mëposhtme:

Kjo ndërprerje e energjisë vjen për shkak të investimit për mirëmbajtjen e kabinave.

 Njoftim për abonentët Tiranë

Stakim, 4-5 shtator

LEXO EDHE:  Pas largimit të Bamir Topit/ Shkrihet dega e FRD në Tiranë

Në kuadër të investimit për mirëmbajtjen e kabinave, në datat 4-5 shtator do të stakohet energjia në këto zona në Tiranë:

4 shtator

09:00-17:00

Pjesërisht: Rruga “Teodor Keko”

09:00-16:00

Pjesërisht: Bulevardi “Zogu I”

13:00-17:00

Pjesërisht: Bërxullë, Muçaj dhe zona pranë Doganës së Tiranës

5 shtator

09:00-16:00

Pjesërisht: zona pranë fakultetit ekonomik

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sociale

E diela me shi dhe me temperatura deri në 24 gradë/ MeteoAlb sjell suprizat e motit

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Vendi ynë mbetet me vlera të ulta barike të cilat do të sjellin mot kryesisht të vranët, me të shpeshta vranësirat paraqiten në Qendër dhe Jug të territorit duke rrezikuar reshje shiu si edhe reshje te pakta dëbore në zona të thella malore.

Por pasditja përmirëson përkohësisht motin duke rikthyer kthjellimet, kjo pasi mbrëmja shton serish vranësirat duke krijuar mundësi për reshje të pakta në zonat Jugore.

LEXO EDHE:  Grabitet banesa e deputetit të PS-së/ Autorët marrin bizhuteri dhe sende me vlerë

LEXO EDHE:  "Skifterët" godasin/ Grabitet supermarketiSipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në orët e mëngjesit dhe mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 24°C.

Era do të fryejë mesatarisht me shpejtësi 50 km/h kryesisht nga drejtimi verior veriLindor duke gjeneruar ne Adriatik dhe Jon dallgëzim mbi 4  ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Keni plane për fundjavë?/ Zbuloni surprizat që sjell moti

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Kjo fundjavë do të paraqitet e fresket për shkak të qarjullimit të masava ajrore nga veriu dhe verilindja të cilat do të sjellin edhe ulje të temperaturave në vendin tonë duke bërë që termometri në nivelet minimale të zbresë deri ne 3-4 gradë  ndërkohë që maksimumi parashikohet të jetë jo më shumë se 24 gradë.

Sipas MeteoALB, Gjithashtu edhe temperaturat do të paraqiten të paqëndrueshmë pasi kjo fundjave pritet të jetë nën ndikimin e masave të paqëndrueshmë te cilat do të sjellin edhe rebeshe shiu vecanërisht ne pjesën jug-perendimore.

LEXO EDHE:  Grabitet banesa e deputetit të PS-së/ Autorët marrin bizhuteri dhe sende me vlerë

LEXO EDHE:  Foto/ Makina përfshihet nga flakët në mes të BulvarditGjatë fundjavës era herë pas herë do të paraqitet problematike pasi në det të hapur do të shtojë shpejtësinë duke arritur në 45-50 kilometra në orë duke sjellë edhe dallgëzim të trazuar./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Vranësira dhe reshje shiu/ E premtja me temperatura deri në 24 gradë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Moti i vranët dhe me shira të pakët mbetet gjatë paradites në zonat Veriore dhe Qëndrore, por në Jug reshjet do të jenë më të shumta.

Pritet që në orët  në vijim të kemi përmirësim gradual të motit, si fillim në zonat perëndimore dhe në vijim kushtet e qëndrueshme atmosferike dominojnë pjesën më të madhe të Shqipërisë.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes, por do të rriten lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 24°C.

LEXO EDHE:  Foto/ Makina përfshihet nga flakët në mes të Bulvardit

LEXO EDHE:  Grabitet banesa e deputetit të PS-së/ Autorët marrin bizhuteri dhe sende me vlerëEra do të fryejë e fortë në mëngjes me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Lindor – Juglindor duke sjell në brigjet e detare dallgëzim 3 – 4 ballë.

Orët e pasdites do të sjellin dobësim të ndjeshëm të parametrit të erës./CNA.al

LEXO TE PLOTE