LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Makina e policisë përplaset me një tjetër automjet/ Pesë të lënduar

3 Shtator 2021, 20:46, Kosova & Bota CNA
Makina e policisë përplaset me një tjetër automjet/

Pesë persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti mbrëmjen e sotme në Prishtinë.

Në aksident janë përfshirë një makinë policie dhe një automjet të tipit ?Golf?.

Ngjarjen e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, derisa ka bërë të ditur se tre nga pesë të lënduarit janë policë.

?Si pasojë e aksidentit pesë persona ( tre nga ta zyrtarë policor)  kanë pësuar lëndime trupore. Personat e lënduar janë  dërguar  për trajtimin e nevojshëm mjekësor?, thuhet ndër të tjera në komunikatën e lëshuar nga Ahmeti.

Njësia rajonale e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur një hetim për zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti./CNA.al

Lajmet e fundit nga