Connect with Us

“Jep dorëheqjen, je bashkëpunëtor i Ramës”/ Demokratët “masakrojnë” Bashën, i kujtojnë pazaret për kunatin

Politikë

“Jep dorëheqjen, je bashkëpunëtor i Ramës”/ Demokratët “masakrojnë” Bashën, i kujtojnë pazaret për kunatin

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një ditë më parë, kryeministri Edi Rama shpalli qeverinë e re, ku në fakt binte në sy edhe rikonfirmimi i shumë ministrave të kabinetit “Rama 2”.

Pas shpalljes së qeverisë, reagoi edhe kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cili në një postim në rrjetet sociale, shkruan se PD ka depozituar qindra padi penale në SPAK dhe në prokuroritë e rretheve për “masakrën zgjedhore”.

Sipas Bashës, për Partinë Demokratike, raporti i OSBE/ODIHR është konfirmim i asaj që ata kanë denoncuar.

Por, pas këtij postimi ndjekësit e tij në rrjetet sociale kanë shpërthyer në komente, duke e akuzuar Bashën si bashkëpunëtor të kryeministrit Edi Rama.

Te Rama 3 e meriton një post zëvendminister se keni kontribuar shumë. Ti po e mban gjallë “Ramen 3” dhe po i fal mandatin për “Rama 4”.-shkruan një qytetar.

Ndërsa një tjetër shkruan “E pra z.Basha edhe ju mjaft ngelet duke na thënë se këta kanë bërë kështu e ashtu. Jemi në një pikë kritike. O zgjidhe lemshin o lëri drejtimin dikujt që ka këllqe për këtë punë”.

LEXO EDHE:  Nëse zgjedhjet do të bëhen nesër/ Ja si votojnë shqiptarët

Gjithashtu një tjetër qytetar akuzon Bashën, se ka bërë pazare, për kunatin e tij.

Leri përrallat, ke 9 vjet që e ke lënë vendin pa opozitë, bën vetëm pazare ekonomike për kunatin……legen”-shkruan qytetari.

Keni humbur zgjedhjet, jepni dorëheqjen sot. Ende është kohë e mirë për ju që të bëni gjënë e duhur. Mungesa e aftësive tuaja po a vret partinë. Për sa kohë që ju jeni ende “në pushtet”, PD po vdes një vdekje e ngadaltë. Edhe pse i vonuar, është ende koha perfekte për të shkuar. Dorëhiquni sot, nesër ose pasnesër. Dorëhiquni të paktën brenda një jave.”-shkruan një tjetër.

Po ashtu një tjetër shkruan “Basha është bashkëautor me ndyresitë e Ramës, se ndryshe e kishte shporrur nga pushteti. A pyeten talebanët, për qeverinë,që financonte amerika? Ndërsa këtu, Amerika, jo vetëm nuk financon, por zhvate fitime nga nafta etj. Basha, na bënë teorizime, se natyrisht, merr super rrogë nga shteti,bashkë me lakejtë e tij.”/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

I doli në krah Berishës/ Basha ‘hakmerret’ ndaj Martin Henze

Publikuar

-

Nga

Këshilltari gjerman pranë selisë së PD, Martin Henze është pozicionuar hapur në krah të ish-kryeministrit Sali Berisha kohët e fundit. Ndërsa nuk kanë munguar dhe thirrjet e tij ndaj Bashës se duhet të japë dorëheqjen.

Basha duket se ka vendosur të ‘hakmerret” dhe jo me kundëragumente, por duke e bllokuar në Twitter.Këtë e ka konfirmuar vetë Henze në rrjetet sociale ku shkruan Basha duhet t’u thotë lamtumirë demokratëve.

LEXO EDHE:  “Një mjek më pak është sot në shërbim”/ Qeveria po rrezikon jetën e qytetarëve dhe përhapjen e koronavirusit

LEXO EDHE:  “Një mjek më pak është sot në shërbim”/ Qeveria po rrezikon jetën e qytetarëve dhe përhapjen e koronavirusit

“Shumë mahnitëse, Lulzim Basha më bllokoi. Ky Lulzim Basha, i cili pretendon se është demokrat dhe që për fat të keq, e ka vendosur veten jashtë ligjit, i thotë lamtumirë demokratëve. Kjo gjithashtu duhet t’u japë anëtarëve të Partisë Demokratike në Shqipëri ‘ushqim’ për t’u menduar.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Basha, shantazhe për të “fundosur” Sali Berishën”/ Noka nxjerr prapaskenat e forta

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Deputeti i PD, Flamur Noka ka hedhur akuza të forta ndaj kryedemokratit Lulzim Basha.

I ftuar në Ora news, ai u shpreh se Basha po ushtron presion ndaj personave që janë pjesë e strukturës së PD që të mos pritet Berisha dhe të ndalohet firmosja e formularëve, për të mbledhur Kuvendin Kombëtar.“Kjo gjë është për të ardhur keq. Nga njëra anë në takimin me kryetarët, me deputetët Basha është munduar të flasë me superlativa për Berishën. Kjo ka qenë hipokrizi absolute, sepse në takimet e ngushta me individë, apo pjesë të strukturave, Basha ka dhënë porosi që Berisha të bllokohet, të mos pritet dhe të ndalohet firmosja e formularëve. Kemi të bëjmë me një Lulzim Basha me dy fytyra. 

Basha nuk gëzon më mbështetjen e demokratëve. Berisha ka të një qëllim, që të bashkojë demokratët që i përçau Basha. Basha ka arritur deri aty sa ka marrë kryetarë seksionesh dhe grup seksionesh duke i shantazhuar për të mos firmosur, e kam të konfirmuar. Nuk po flas për disa nga bashkëpunëtorët e Bashës që bëjnë nga mëngjesi deri në darkë këtë gjë”, tha ai./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Festë e dyfishtë për demokratët/ Berisha feston 77-vjetorin me ‘Foltore’ në qytetin e serenatave

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Lideri historik i demokratëve, ish-kryeministri Sali Berisha, feston 77-vjetorin e lindjes me 15 tetor.

Për demokratët e Korçës, kjo duket se do të jetë një festë e dyfishtë. Sipas burimeve të CNA.al, Berisha do të jetë të premten në qytetin e mësënjtores dhe serenatave për ‘Foltoren’ e radhës, që përkon pikërisht me ditëlindjen e tij.Një zgjedhje kjo, siduket jo pa qëllim nga lideri historik, ndërsa parashikohet pjesëmarrje masive.

LEXO EDHE:  Dokument-Anila Basha çohet në SPAK/ Zbardhet afera korruptive me Baftjar Zeqajn

LEXO EDHE:  Rama thirrje publike Bashës/ Frenohu, po bën dëm të madh!

Ndërkohë që të martën, më 12 tetor, Berisha do të udhëtojë drejt Kukës, qytetit bastion të demokratëve ku do të zhvillojë “Foltoren” e shtatë, pas asaj në Tiranë, Fier, Vlorë, Durrës, Gjirokastër e Shkodër./CNA.al

LEXO TE PLOTE