Connect with Us

Horoskopi për ditën e sotme, 3 shtator 2021

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 3 shtator 2021

Publikuar

-

cna horoskopi

Dashi

Ju mund të ndiheni sikur dikush po përpiqet t’ju pengoni para se të filloni. Ndoshta këto pengesa janë të imponuara vetë. Ndoshta ju jeni duke e kufizuar veten nga bërja e gjërave që dëshironi të bëni sepse keni frikë se nuk do të funksionojnë. Kjo frikë nga dështimi duhet kapërcyer.

Demi

Gjërat duhet të ecin pa probleme për ju dhe do të arrini shumë me një përpjekje çuditërisht të vogël. Ndoshta ju nuk do të fitoni llotarinë sot, por disa para që investoni tani do të kthehen në tre fish më vonë. Bëj durim. Suksesi mund të mos vijë brenda natës, por do të vijë.

Binjakët

Ju mund të ndiheni sikur jeni duke u testuar në një farë mënyre. Mund t’ju duket sikur jeni në gjyq dhe duhet të mbroni veten, përfshirë atë që besoni dhe mënyrën se si veproni. Kjo ndjenjë është shqetësuese, por së shpejti do të kuptoni se po forcohet në shumë mënyra.

Gaforrja

Vitaliteti juaj është i ulët. Mund të jetë e vështirë të luftosh me vështirësitë sot. Mundohuni të mos dekurajoheni. Në vend të kësaj, kuptoni se kjo është pjesë e ciklit natyror. Mos e detyroni veten të ndjeni diçka që nuk e ndjeni. Eshtë e rëndësishme që të mos merrni më shumë përgjegjësi sesa mund të përballoni.

Luani

Ju mund ta keni të vështirë të pranoni se nuk mund të bëni gjithçka. Ka disa punë që nuk jeni të prerë për t’i bërë. Pse të pretendoni kur një opsion më i mirë do të ishte t’ia delegoni detyrën dikujt tjetër? Nëse nuk ndjeni një lidhje të fortë me diçka ose dikë, mos e detyroni atë. Pretendimi se jeni i aftë për diçka do të shkaktojë vetëm zhgënjim.

Virgjëresha

Puna juaj e palodhur po paguhet në mënyra që mund të mos jenë të dukshme për ju tani. Gjërat rrjedhin natyrshëm dhe ju duket se i keni nën kontroll të gjitha përgjegjësitë tuaja. Ju mund të mos jeni të vetëdijshëm se kjo është kështu pasi është më e lehtë të shihni kur diçka nuk është në rregull sesa kur diçka po shkon mirë.

LEXO EDHE:  Horoskopi, e Enjte 11 Korrik/ Ja çfarë kanë parashikuar yjet për ditën e sotme

Peshorja

Ju mund të ndjeni se është përgjegjësia juaj të kujdeseni për të gjithë. Nëse e doni dikë, truri juaj e përkthen këtë në të menduarit se ju duhet të jeni kujdestari. Ndjenjat e njerëzve të tjerë nuk janë përgjegjësia juaj. Mos lejoni që mirëqenia e tjetrit të bëhet projekti juaj.

Akrepi

Ka mundësi për arritje, kështu që qëndroni të hapur ndaj energjisë së re që vjen në rrugën tuaj. Ajo që vjen në rrugën tuaj mund të mos jetë një tenxhere prej ari, por sigurisht që do të jetë ylberi që do t’ju çojë drejt tij. Do të gjeni mundësi që forcojnë shpirtin tuaj, duke ju përgatitur për sfidat e jetës.

Shigjetari

Ju mund ta keni të vështirë të lidheni me të tjerët. Mund të keni gjithçka të qartë në kokën tuaj, por fjalët ju pengojnë sapo të ndani idetë tuaja. Biseda me dikë tjetër mund të shtojë konfuzion në vend të qartësisë së situatës. Energjia e personit tjetër duket se ndikon në perceptimet tuaja.

Bricjapi

Ju mund të jeni duke ardhur në një pikë të llogaritjes së diçkaje që keni vënë në lëvizje vite më pare. Kjo është një kohë pune e palodhur kur mund t’ju duhet ose të pastroni rrëmujën që keni krijuar ose të filloni të korrni shpërblimet e mrekullueshme të punës tuaj.

Ujori

Mendimet tuaja mund të jenë të shpërndara dhe të hutuara, veçanërisht në lidhje me përgjegjësitë që janë të rëndësishme për ju. Duhet të jeni të disiplinuar dhe të fokusuar, por muhabeti joserioz mund të mbushë trurin tuaj. Ky lloj ngatërrimi mendor ju kufizon në shumë situata, duke e bërë të vështirë të shprehni atë që ndjeni.

Peshqit

Ka një shans që ju të keni fat të jashtëzakonshëm, por asgjë nuk do të vijë pa punë të palodhur nga ana juaj. Pasi të filloni, mund të kuptoni se jeni shumë më afër sesa mendoni. Varet nga ju që të bëni udhëtimin. Ka një ndihmë të madhe për ju gjatë rrugës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 19 tetor 2021  

Publikuar

-

Nga

cna lajme horoskop

Dashi

Fëmijët mund të kërkojnë ndihmën tuaj për të përfunduar projektet shkollore. Sot do të kuptoni që dashuria pushton gjithçka. Ndiqni instinktin tuaj para se të angazhoheni në ndonjë partneritet të ri. Disa prej jush do të ndërmarrin një udhëtim të largët, i cili do të jetë i vrullshëm, por shumë shpërblyes.

Demi

Sot mund t’ju duhet të përballeni me disa tensione dhe dallime mendimesh, që do t’ju bëjnë të ndiheni të irrituar dhe të shqetësuar. Një anëtar i familjes ose bashkëshorti/bashkëshortja do t’ju japë mbështetje maksimale. Një romancë e re do t’ju ngrejë humorin dhe do t’ju bëjë të ndiheni krejtësisht ndryshe.

Binjakët

Të kalosh një mbrëmje me miqtë do të jetë e këndshme, por bëni kujdes, pasi konsumimi i tepërt i ushqimit dhe pijeve mund t’ju bëjë të ndiheni keq! Gjykata do të marrë vendime në favorin tuaj sot, nëse jeni përfshirë në një çështje që lidhet me paratë. Madje, kjo do t’ju sjellë edhe përfitime financiare.

Gaforrja

Miqtë tuaj do të jenë mbështetës dhe do t’ju mbajnë në një humor të mirë. Sot do të jeni në gjendje të kurseni para. Ndjenjat romantike do të jenë reciproke sot. Nëse besoni se koha është para, atëherë bëni të gjitha përpjekjet për ta përdorur kohën tuaj në mënyrë produktive dhe për të arritur potencialin tuaj më të lartë.

Luani

Vullneti juaj mund të shpërblehet sot, pasi do përballeni me një situatë shumë të ndërlikuar. Jini të kujdesshëm gjatë marrjes së vendimeve emocionale. Përgjegjësitë familjare do të rriten, duke ju shtuar shqetësimet. Do të ketë emocione mjaft pozitive në jetën tuaj të dashurisë.

Virgjëresha

Miqtë do t’ju prezantojnë me një person të veçantë, i cili do të ketë ndikim të jashtëzakonshëm në mendimet tuaja. Mund t’ju duhet të bëni një diskutim rreth investimeve financiare dhe kursimeve me anëtarët e tjerë të familjes sot. Këshillat e tyre do të jenë të dobishme për të përmirësuar gjendjen tuaj financiare.

LEXO EDHE:  Horoskopi, e Enjte 11 Korrik/ Ja çfarë kanë parashikuar yjet për ditën e sotme

LEXO EDHE:  Horoskopi 17 Korrik 2016Peshorja

Mund t’ju duhet të përgjigjeni për mungesën e vëmendjes ndaj të dashurit/dashurës suaj. Detyrat e reja të ndërmarra nuk do të përmbushin pritshmëritë. Ju do të jeni në gjendje të përfundoni shumicën e detyrave tuaja në kohë.

Akrepi

Luani sipas rregullave dhe mos i kaloni kufijtë. Jini bujarë në qasjen tuaj për të zgjidhur çështjet personale, por bëni kujdes me gjuhën e përdorur për të parandaluar dëmtimin e atyre që ju duan dhe kujdesen për ju. Një mesazh i keqkomunikuar mund të rezultojë që kjo të bëhet një ditë e mërzitshme për ju.

Shigjetari

Edhe pse do të hasni probleme me paratë gjatë ditës, ka gjasa që situata të ndryshojë në mbrëmje. Mirëkuptimi me bashkëshortin/bashkëshorten do të sjellë paqe dhe lumturi në shtëpi. Ndikimet romantike në jetën tuaj do të jenë të forta sot.

Bricjapi

Dilni për një shëtitje të gjatë, për ta mbajtur veten në formë. Kushtojini kohën e duhur familjes suaj, lërini ata të ndiejnë se kujdeseni për ta. Çdo ankesë ose mëri që keni në lidhje me marrëdhënien tuaj në çift do të zhduket në këtë ditë të gëzueshme. Probleme të reja mund të shfaqen për ju në vendin e punës, veçanërisht nëse nuk i trajtoni gjërat në mënyrë diplomatike.

Ujori

Sot nuk do të jeni në gjendje të përmbushni asnjë nga premtimet tuaja, çfarë mund ta mërzisin partnerin/partneren tuaj. Shefi juaj nuk do t’i dëgjojë justifikimet, ndaj qëndroni në krye të të gjitha angazhimeve që lidhen me punën. Aftësitë tuaja komunikuese do të jenë mjaft të mira.

Peshqit

Zgjidhja e çdo problemi që keni me anëtarët e tjerë të familjes do t’ju ndihmojë të arrini qëllimet tuaja. Disa persona të kësaj shenje mund të nisin një punë me kohë të pjesshme. Pas një debati të nxehtë gjatë ditës, do të kaloni një mbrëmje të mrekullueshme me bashkëshortin/bashkëshorten.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Sa mundësi keni të bëheni i/e pasur bazuar në shenjën tuaj të horoskopit

Publikuar

-

Nga

cna lajme horoskopi

Dashi

Ju jeni një shenjë e fortë dhe suksesi e pasuria përfaqësojnë fuqinë tuaj. Nëse nuk keni lindur të pasur, ju punoni fortë për të, por pa shumë sakrifica. Të bësh para për ju do të thotë se sa të aftë jeni. Për këtë arsye ju i merni me humor vështirësitë.

Demi

Demi është i çmendur pas kënaqësive të jetës, ushqimit të mirë, verës së mirë,… etj. Dhe për t’i arritur të gjitha këto duhen para. Demi është shumë i predispozuar ndaj pasurisë. Ai është luftarak, ambicioz kur bëhet fjalë për gjërate tij më të rëndësishme. Ai e jeton jetën siç do, por kjo nuk do të thotë se kërkon luskin. Ai nuk angazhohet me asgjë, sepse në këtë mënyrë mund ta përdori kohën për të shijuar jetën.

Binjakët

I zgjuar dhe i shoqërueshëm, Binjakët mund të jenë një nga shenjat më të pasura sepse ata e dinë si t’i përdorin këto dy cilësi. Duke përdorur inteligjencën ata ndërtojnë marrdhënie të mira. Ata dinë si të shfrytëzojnë mundësitë. Këtë e bëjnë më entuziasëm, dhe i adhurojnë sfidat.

Gaforrja

Potencialisht ju mund të bëheni shumë të pasur sepse i keni të gjitha asetet për t’u bërë të suksesshëm dhe plot me para. Por … ka gjithmonë një por … kjo nuk është ajo që ju vërtet kërkoni, kështu që mos punoni fortë për t’u bërë të pasur. Sigurisht që ju nevojitet një kuletë plot me para, dhe duar të ngarkuara me çanta nga blerjet që keni bërë. Ju jeni një shenjë shumë bujare dhe synoni të ndani pasurinë tuaj me miqtë e ngushtë apo me ata që doni më shumë, kështu që shpesh nuk ju mbetet ndonjë gjë për vete. Por kjo nuk ju intereson.

Luani

Potenciali i Luanit është i lartë, mund të jetë i pasur, por jo shumë. Motivimi që e bën Luanin një shenjë të sukessshme dhe të pasur është fakti se ai nuk kërkon asgjë më shumë nga ajo që meriton. Nëse ai mendon se e meriton rritjen në detyrë, ai do bëj gjithçka për ta arritur, sepse ai nuk qëndron për një kohë të gjatë në një punë që nuk e vlerëson mjaftueshëm.

Virgjëresha

Virgjëresha është shenja më preçize e horoskopit, mendohet madje se ka shumë disiplinë dhe i bën gjërat në mënyrën më të mirë të mundshme, sepse perfeksioni është qëllimi i saj. Këto karakteristika e bëjnë një nga shenjat më të predispozuara për të qenë e pasur dhe e suksesshme.Peshorja

Shenjë që përkufizon harmoninë, arrin pasuri dhe sukses përmes mirësisë së gjesteve të tij. Peshorja e di se si të sillet me të tjerët, kurrë nuk është agresive, gjithmonë e vendosur dhe në dispozicion, e hapur dhe e aftë për t’i bërë të tjerët të ndihen të qetë. Paratë për Peshoren janë të rëndësishme, por jo në kurriz të harmonisë që krijon rreth vetes. Ajo dëshiron që të gjithë njerëzit rreth saj të jenë mirë, ajo kurrë nuk do të krijojë kontraste për të marrë paga më të larta, por ajo do të ketë sukses me mirësinë dhe bukurinë e saj.

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor, 29 Korrik 2017

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 30 nëntor 2020

Akrepi

Akrepi e përçmon pasurinë dhe suksesin, por asnjëherë nuk do t’i arrijë ato me gënjeshtra dhe hile. Nëse për t’u bërë i pasur i kërkohet të lëndojë dikë, ai nuk e bën. Nuk i pëlqen të vër në lojë të tjerët dhe nuk i pëlqen të shfrytëzojë njerëzit. Akrepi mund të bëhet potencialisht i pasur, por pasuria nuk duhet të arrihet prej lakmisë dhe gënjeshtrës.

Shigjetari

Shigjetari mund të mos bëhet kurrë i pasur mjaftueshëm, sepse është një shenjë shumë spirituale dhe ka prioritete të tjera në mendje si udhëtimet, shëndeti, dashuria, eksperiencat. Këto i japin kuptim jetës së Shigjetarit dhe e bëjnë atë të ndihet i pasur.

Bricjapi

Nëse ka një shenjë në horoskop që mund të jetë vërtet e pasur, ai është Bricjapi. Inteligjent, i fortë dhe i dedikuar ndaj punës, suksesi dhe pasuria janë një pjesë e prioriteteve të tij. Bricjapi është një shenjë me këmbë në tokë dhe të gjitha paratë që fiton nuk i shpenzon në mënyrë të kotë.

Ujori

Ju keni ide për të shitur dhe aftësia juaj për të konceptuar, të krijuar ju bën që të jeni të shkëlqyer dhe të suksesshëm. Ju jeni potencialisht një sipërmarrës/e i/e suksesshëm/me dhe kjo falë inteligjencës së Ujorit. Ju përfshiheni në një biznes dhe ju e dini se si ta çoni atë përpara duke e bërë të madh dhe të rëndësishëm dhe gjithashtu një makinë parash për ju.

Peshqit

Nëse disa shenja të zodiakut punojnë për t’u bërë të pasur dhe për të patur sukses, ju do ta arrini pasurinë dhe suksesin pa e dashur atë. Ju keni potencial të madh dhe mund të bëni para, por nuk e bëni sepse ju doni me çdo kusht të jetoni një jetë të rehatshme, të keni një gardërobë të pafundme ose shumë para në bankë. Ju mund ta bëni këtë sepse ju e angazhoni veten, sepse keni intuitë dhe mund të bëni zgjedhjet e duhura, e suksesi dhe pasuria vijnë si rezultat. Megjithatë, ky nuk është fat, është një ndodhi e pavetëdijshme dhe e vetëdijshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 18 tetor 2021

Publikuar

-

Nga

cna lajme horoskop

Dashi

Çdo gjë që bëni për muajt e ardhshëm do të ketë një avantazh të fortë krijues. Sot fillon një cikël që do të nxjerrë në pah natyrën tuaj artistike. Sa i përket aspektit sentimental, mund të kaloni një ditë pranë partnerit.

Demi

Sot do të ndikoheni lehtësisht nga opinionet e njerëzve të tjerë. Ju do të mendoni një gjë me një person të caktuar dhe do të besoni një gjë krejtësisht të ndryshme kur jeni rreth dikujt me pikëpamjen e kundërt. Tregoni vendosmëri.

Binjaket

Përfundimi i një projekti aktual dhe fillimi krejtësisht i ri mund të tingëllojë si një ide e mirë, por nuk është kështu. Këmbëngulni. Filloni një prirje e re që do të vazhdojë për dy muajt e ardhshëm dhe do të zbuloni se mund ta ktheni një projekt të dështuar në një të suksesshëm.

Gaforrja

Një trend i ri fillon sot që do të ketë një efekt të thellë gjatë dy muajve të ardhshëm. Në përgjithësi, veprimet tuaja do të jenë më ëndërrimtare dhe më imagjinative. Përdoreni këtë periudhë në avantazhin tuaj.

Luani

Sot është dita e hapjes në një betejë dy mujore që do të keni me dikë në vendin e punës, ose ndoshta edhe një betejë që do ta ndjeni brenda vetes. Sido që të jetë, duhet të jeni të përgatitur për një përplasje që do të trondisë mënyrën tuaj të të menduarit.

Virgjeresha

Sot, do të zbuloni se jeni më të pavendosur se zakonisht. Ndoshta nuk e kishit menduar se kjo do të ishte e mundur. Të paktën, duke qenë të vetëdijshëm për të, do të jeni më mirë në gjendje që të merreni me të në mënyrë të shëndetshme.

LEXO EDHE:  Horoskopi, e Enjte 11 Korrik/ Ja çfarë kanë parashikuar yjet për ditën e sotme

LEXO EDHE:  Horoskopi e enjte 20 tetorPeshorja

Ka një ajër eksitimi për arratisjet tuaja romantike sot. Edhe pse mund ta keni njohur partnerin tuaj për shumë kohë, ju ndiheni sikur sapo jeni takuar. Shijoni këtë skenar të mrekullueshëm dhe shtrydhni çdo moment romantik prej tij.

Akrepi

Brenda jush po krijohet një shqetësim i jashtëzakonshëm. Fatkeqësisht, kjo do të jetë e vështirë të tronditet – veçanërisht gjatë ditës së sotme. Energjia juaj është e shpërndarë dhe e rastësishme. Kur jeni në dyshim, ndiqni intuitën tuaj. Do të të shpëtojë.

Shigjetari

Një ndjenjë e fortë dashurie për dikë nga larg mund t’ju godasë sot. Ky mund të jetë dikush me të cilin jeni përfshirë profesionalisht. Mos e shtyni. Lërini gjërat të zhvillohen ashtu siç duan. Marrëdhënia mund të jetë e qëndrueshme nëse jeni të kujdesshëm!

Bricjapi

Dashuria dhe pasioni mund të jenë në mendjen tuaj. Nëse nuk jeni aktualisht të përfshirë, mund të tërhiqeni nga dikush që njihni përmes biznesit, kështu që këshillohet pak kujdes. Ju mund të mos merrni atë që dëshironi sot, por mund të krijoni një potencial të ri për nesër!

Ujori

Nëse jeni beqarë, sot mund të dëshironi një partner romantik. Nëse jeni të lidhur, mund të mendoni ta bëni angazhimin tuaj më të përhershëm. Nëse jeni të martuar, fëmijët mund të jenë në mendjen tuaj. Cilado qoftë situata juaj do të merrni përgjigjen që dëshironi!

Peshqit

Energjia juaj fizike bëhet e ngadaltë sot, dhe për fat të keq, ky trend do të vazhdojë gjatë muajve të ardhshëm. Do të ketë raste kur ndiheni të fortë, por në përgjithësi, mund të ndiheni sikur po përpiqeni të vraponi me një pengesë përpara.

LEXO TE PLOTE