Connect with Us

Shtatori, muaji i surprizave/ Zbuloni çfarë kanë rezervuar yjet për ju

Horoskopi

Shtatori, muaji i surprizave/ Zbuloni çfarë kanë rezervuar yjet për ju

Publikuar

-

cna, lajme, lifestyle

Dashi

Nga një keqkuptim, mund të lindin tensione vërtet irrituese, në familje, me miqtë apo edhe në mjedise më pak intime siç është vendi i punës.

Shtatori mund të mos jetë një muaj shumë i thjeshtë, dhe ne duhet t’i kushtojmë vëmendje kërcitjeve të nervave, çdo fjale të thënë në një moment zemërimi. Pjesa më e madhe e asaj që duket se ju shqetëson këto ditë mund të jetë një gabim në komunikim.

Sigurisht, disa prej jush në të vërtetë do të kalojnë një fazë irrituese me probleme objektive, por do të jenë shumë, shumë pak.

Demi

Shtatori do të fillojë me një jetë të mirë dhe entuziazëm!

Ndërmjet energjisë dhe dëshirës për të bërë shumë gjëra, projektet tuaja personale do të jenë pak larg realizimit. Do të jetë një muaj plot angazhime.

Shtatori do të ndahet në dy pjesë: në të parën do të jeni më objektivë dhe më të shkëputur, në të dytën do të jetë e vështirë të qëndroni objektiv për atë që ndjeni , për shkak të ndjesive mjaft të nxehta , ndoshta mjaft kontradiktore.

Binjakët

Disa kontradikta të lehta emocionale mund të çojnë ndoshta në disa tensione për arsye praktike ose thjesht do të jeni pak të lodhur.

Por nga mesi i muajit do të jeni të pandalshëm dhe gjithashtu mund të rikuperoni çdo terren të humbur midis dyshimeve dhe nervozizmit.

Me pak fjalë, tri fjalë janë të mjaftueshme për të përcaktuar këtë shtator: rimëkëmbja, vendosmëria dhe motivimi.

Gaforrja

Një pjesë e plogështisë kalon gjatë këtij muaji. Ndoshta do të jetë sepse jeni të ngopur me problemet e zakonshme, ankesat e zakonshme dhe lajmet e zakonshme. Ju do të dëshironi të jeni në gjendje të udhëheqni jetën tuaj ashtu siç e ëndërroni, të kultivoni interesat tuaja personale, të menaxhoni kohën tuaj si të doni.

Luani

Komunikim i qartë, mundësi për kohë të lirë dhe çështje materiale, marrëdhënie pak a shumë të qetë në familje (me përjashtim të një tensioni në pjesën e dytë të shtatorit) dhe shumë energji, e cila do t’ju japë shumë siguri veçanërisht në pjesa e dytë e muajit, më kontradiktorja për afeksionet por edhe ajo vendimtare.

Virgjëresha

Projektet tuaja fillojnë, të lidhura me sferën personale, me çështje praktike ose familjare, por edhe me një mendim drejt së ardhmes . Edhe ju, si të gjithë të tjerët, po mendoni se çfarë ka rezervuar ky sezon për ju.

Përgatituni në mënyrën më të mirë: investoni në veten tuaj dhe në lumturi ! E qëndrueshme, e pavarur nga ngjarjet e jashtme, pra do të fokusoheni në atë që ndjeni.

LEXO EDHE:  Më të mirët në intimitet/ Këto janë shenjat që bëjnë namin në krevat

Peshorja

Do të kujdeseni për kënaqësitë e vogla dhe të mëdha të jetës, por edhe për detyrat, ku ndoshta do të përpiqeni të imagjinoni një të ardhme tjetër, më të përshtatshme me atë që dëshironi.

Në përgjithësi, ju pret një periudhë shpërblyese, e cila gjithashtu do t’ju ofrojë çdo zgjidhje për problemet familjare ose shtëpiake që janë në pritje për ca kohë.

Akrepi

Shtatori do t’ju ofrojë momente çliruese dhe raste për të reflektuar. Ky do të jetë muaji ku ju do të merrni shumë vendime të rëndësishme pas një viti të vështirë pandemik të kufizuar në çdo aspekt.

Shigjetari

Gjallëri, dinamizëm dhe një dëshirë e madhe për të lënë problemet tuaja prapa. Shtatori do të fillojë me disa re ende të varura mbi kokën tuaj, por me shumë optimizëm sa ndoshta do të varet edhe nga komunikimi i fortë që do të keni me njerëzit që ju rrethojnë.

Çdo nervozizëm, ndoshta për shkak të problemeve familjare ose të tjera, do të shpërndahet gjatë muajit. Në fakt, nga mesi i muajit do ta gjeni veten më të qetë për të shijuar më shumë miqtë dhe kohën e lirë.

Bricjapi

Kujdes ky do të jetë një muaj konfuz ! Dialogu, komunikimi, përfshirë mjetet e komunikimit dhe mjetet e transportit do të jenë baza për vonesat ose problemet e mundshme.

Prandaj, do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje këtyre çështjeve dhe të përpiqeni, për aq sa është e mundur, për t’i parandaluar .

Natyrisht, nuk do të jetë gjithmonë e mundur të parashikohen situata të caktuara. Përndryshe, do të gjeni veten duke përjetuar një muaj diskutimesh të vazhdueshme, të cilat vetëm do të përfundojnë duke rritur nervozizmin.

Ujori

Muaj i madh! Favorizimet astrale këtë shtator do të jenë aq pozitive saqë ju këshillojnë të punoni shumë për të kuptuar se cilat janë dëshirat tuaja, veçanërisht nëse ato kanë të bëjnë me shoqërueshmërinë, hobin, familjen ose punën dhe çështjet materiale.

Peshqit

Së shpejti do të jeni në gjendje të notoni në një det të qetë dhe të shijoni gjithçka që ju pëlqen pa asnjë problem.

Përsa ipërket çështjeve të dashurisë do të duhet të prisni pjesën e dytë të muajit shtator, ku pritet të ketë shumë surpriza për të dashuruarit.

Do të jeni mjaft të relaskuar dhe do të shijoni fatin dhe të mirat që iu dhuron ky muaj./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Horoskopi

Dy shenjat më inteligjente të horoskopit/ A jeni ju një prej tyre?

Publikuar

-

Nga

cna horoskopi

Ujori

Një shenjë analitike dhe e ndryshme nga gjithë të tjerët. Mënyra e tij e ndryshme e të menduarit i lejon atij të kuptojë dhe zgjidhë disa probleme që do të vinin në vështirësi njerëzit e tjerë. Dhe e bukura është se ai nuk shfrytëzon këtë dhuratë që i është dhuruar nga yjet.Akrepi

Njerëzit e lindur nën këtë shenjë të zodiakut janë më perceptues se të tjerët në mjedisin rrethues. Kjo i lejon atij të vlerësojë dhe të kuptojë më mirë botën në të cilën jetojmë. Nuk ka situatë apo problem që Akrepi nuk mund ta zgjidhë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 11 tetor 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë kjo javë për çiftet dhe beqarët?

Dashi

Nëse doni të bëheni financiarisht të fortë në të ardhmen, atëherë duhet të filloni të kurseni para nga sot. Kujtimet romantike do të pushtojnë mendimet tuaja. Bashkëpunëtorët dhe vartësit do të sjellin momente shqetësimi dhe stresi.

Demi

Kjo është një ditë e mbarë për të dhënë dhe marrë dhurata nga ata që doni. Partneri/partnerja juaj do të jetë i/e vëmendshme ndaj familjes suaj. Do të jetë një ditë përgjithësisht e favorshme për ju, shfrytëzojeni sa më shumë. Ata që kanë qenë shumë të zënë ditët e fundit, më në fund do të gëzojnë pak kohë të lirë.

Binjaket

Sot do të jeni të relaksuar dhe në dispozicion për të shijuar kohën e lirë. Pavarësisht shumë konfliktve, jeta juaj e dashurisë mund të marrë një tjetër kthesë sot dhe do të jeni në gjendje ta bëni partnerin/partneren tuaj të lumtur. Kohët e vështira në punë do të kalohen me ndihmën në kohë të bashkëpunëtorëve.

Gaforrja

Ndihma e dikujt do t’ju bëjë të përmirësoni aftësinë tuaj për të fituar para. Thjesht, kini më shumë besim në vetvete. Sot ju mund të humbisni dashurinë e vërtetë në jetën tuaj. Mos u shqetësoni, gjithçka ndryshon me kalimin e kohës.

Luani

Presioni nga eprorët tuaj në punë dhe mosmarrëveshja në shtëpinë tuaj mund të prishin paqen tuaj mendore. Mund ta keni të vështirë të gjeni kohë për veten. Nuk përjashtohet mundësia e një projekti të ri në aspektin profesional.

Virgjeresha

Ditë e mirë për të rinovuar kontaktet dhe marrëdhëniet e vjetra. Sot jeta juaj e dashurisë do të lulëzojë. Qëndroni të lidhur me punën tuaj dhe mos u mbështetni tek të tjerët.

LEXO EDHE:  “Do të përfundojë më keq se Ramiz Alia”/ Basha parashikon fatin e Ramës

LEXO EDHE:  Dashuria, puna dhe financat/ Horoskopi javor, 08-15 Qershor 2020Peshorja

Sot mund të përfitoni financiarisht, për shkak të fëmijëve tuaj. Kjo do t’ju bëjë shumë të lumtur. Anëtarët e familjes do të jenë mbështetës, por shumë kërkues. Mund të takoni dikë që ju do shumë.

Akrepi

Kjo mund të jetë një nga ditët më të mira për ju në aspektin profesional. Do të merrni pikërisht atë çfarë dëshironi. Bëni kujdes në jetën në çift, pasi nuk përjashtohet mundësia e debateve.

Shigjetari

Lërini pas problemet e së kaluarës dhe ecni përpara me qëllim pozitiv. Përpjekjet tuaja do të jenë të frytshme. Romanca do të jetë e këndshme dhe shumë emocionuese.

Bricjapi

Sot mund të debatoni me dikë të afërt dhe gjërat mund të përshkallëzohen. Nëse keni qenë duke luftuar në punë prej shumë ditësh, do të jetë një ditë vërtet e mirë. Do të dëshironi të kaloni më shumë momente vetëm sot, sesa në praninë e partnerit/partneres suaj.

Ujori

Sjellja juaj kokëfortë mund të ofendojë miqtë dhe familjarët. Jeta juaj e dashurisë mund të mos jetë ashtu sikurse ju dëshironi sot. Përdorni kontaktet tuaja për të kapërcyer një çështje të vështirë në apektin profesional.

Peshqit

Ringjallni pasionin në marrëdhënien tuaj në çift. Projektet dhe planet në pritje ka gjasa të lëvizin drejt një forme përfundimtare. Sot do të keni mundësi të gjeni pak kohë për veten, pavarësisht një ditë të ngarkuar.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi javor: Dashuria, puna, financat/ Zbuloni surprizat e yjeve për secilën shenjë

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë kjo javë për çiftet dhe beqarët?

Dashi

Këtë javë shenja e dashit do të fokusohet më së shumti tek karriera. Planetët lëvizin në drejtimin e sektorit të punës tuaj apo vendit ku punoni. Bëni kujdes nga Mërkuri pasi do të hyjë në fushën tuaj erotike, duke ju bërë më pak të frikësuar për t’u përfshirë dhe për të krijuar lidhje me dike apo mardhënie seksule me dike. Përpiquni të evitoni zënkat dhe sherret gjatë kësaj jave në familje ose ndryshe do të lëndoheni.

Demi

Këtë javë fokusi juaj do të jetë tek gjërat e mëdha dhe jo tek to të vogla. Mërkuri pritet të hyjë në zonën tuaj të dashurisë duke ju ndihmuar edhe më shumë në çështjet e komunikimit me persona që mund të jenë partnerë me ju ose me partnerin tuaj aktual. Ndërkohë Marsi do të ndërhyjë në çështjet tuaja të shëndetit dhe mirëqenies duke ju bërë të ndiheni më të fortë se kurrë më parë. Gjatë javës mund të ndërmeri dicka të re në lidhje me punën.

Binjakët

Këtë javë do të bënit mirë të fokusoheshit tek partneri. Mërkuri do të hyjë në zonën tuaj të shëndetit duke ndikuar që ju të organizoheni rutinën tuaj në mënyrë që të ndiheni sa më mirë. Këtë javë do të keni mundesi të ndiheni më të motivuar se asnjëherë më parë. Kjo është periudha më e mirë për të nisur takime të reja. Kini kujdes me aspektin financiar. Duket se ju pëlqen të shpenzoni më shumë nga se merni para në dorë.

Gaforrja

Merkuri është drejtuar për në zonën tuaj të romancës dhe ndryshimet do t’i ndieni që të mërkurën. Do ndiheni me rrehat dhe të relaksuar. Përcaktoni kufinjtë tuaj dhe filloni t’i besoni më shumë të tjerëve, jo të gjithë janë individë negativë. Ndryshime priten të ndodhin gjatë kësaj jave edhe në shtëpinë tuaj, ku pritet të mendoni për t’a rinovuar atë ose bëni një ndryshim të vogël.

Luani

Këtë javë çdo aspekt në jetën tuaj, duket se fiton më shumë balance dhe qëbdrueshmëri. Do të ndiheni shumë mirë në shoqërinë e partnerit dhe diçka të tillë do e reflektoni se sa shumë keni nevojë për të. Shumë çështje që keni patur pezull duket se më në fund u ka ardhur fundi. Edhe në punë më në fund do të arrini rezultatet e duhura pasi të bashkëpunoni me kolegët. Do të arrini shumë më shumë gjëra nga se keni pretenduar.

Virgjëresha

Mundohuni të mos jeni kaq perfeksionit ju të Virgjëreshës. Plutoni do të jetë përfshihet në sektorin tuaj të kreativitetit duke ju bërë të dalloni tek njerëzit e tjerë. Për të ndihmuar më shumë tek kjo pjesë Mërkuri hyn në zonën tuaj të inteligjencës duke bërë që ju të tregoni më shumë nga vetja me mendimet tuaja. Përmes Marsit do të mund të kurseni para gjatë kësaj jave, çka do të përmirësojë gjendjen tuaj.

LEXO EDHE:  Dashuria, puna dhe financat/ Horoskopi javor, 08-15 Qershor 2020

LEXO EDHE:  “Do të përfundojë më keq se Ramiz Alia”/ Basha parashikon fatin e Ramës

PeshorjaJemi zyrtarisht në sezonin tuaj Peshore!Kjo është periudha e duhur kur ju do të mund të shkëlqeni edhe më shumë pasi gjithë planetët janë në anën tuaj. Do të ndiheni më të sigurt në vete këtë periudhë. Gjithashtu edhe sa i përket sektorit ekonomik gjithçka do të jetë në përmirësim. Marsi do të japë më shumë energji dhe motivimit këtë javë.

Akrepi

Fjalët tuaja kanë shumë peshë akrep. Plutoni do të jetë në zonën tuaj të komunikimit kështu që bëni kujdes me ato që do të thoni. Këtë do të hyjë në shenjën tuaj të enjten duke ju bërë shumë flirtues. Ju do të flisni shumë gjatë këtë javë dhe diçka e tillë nuk është në tipin tuaj.

Shigjetari

Këtë javë do të kuptoni më shumë pushtetin tuaj dhe sa vleni shigjetar. Diçka e tillë do të ndodhë pasi Plutoni do të jetë në këtë zonë. Më pas Mërkuri do të përmirësojë jetën tuaj dashurore duke ju sjellë paqen që meritoni. Pritet të kaloni një fundjavë mjaft të mirë me miqtë dhe është koha e duhur për diçka të tillë.

Bricjapi

Kjo javë paraqitet e fuqishme për ju në çdo aspekt bricjap. Mërkuri hyn në sektorin tuaj të miqësisë të enjten duke ju bërë të parrezistueshëm. Marsi do të hyjë në sektorin tuaj të karrierës duke ju bërë më shumë motivues si dhe të ndiheni lider.

Ujori

Të lësh diçka të ikë, nuk do të thotë dorëzim ujor. Plutoni ju ndihmon të gjeni forcën për t’u dorëzuar. Gjithashtu Mërkuri do të hyjë në zonën tuaj të karrierës këtë të enjte duke ju lidhur më shumë me njerëzit. Gjithashtu Marsi do të ndikojë që të udhëtoni më shumë, duke ju ndihmuar të eksploroni dhe të gjeni vende të reja.

Peshqit

Do të ndiheni mirë këtë javë me miqtë tuaj, për shkak të Plutonit. Mërkuri hyn në sektorin tuaj të udhëtimeve dhe për këtë arsye do ju duhet të mësoni një gjuhë të re apo një kulturë të re. Pritet që të jeni mjaft të suksesshëm në sektorin e ndjenjave pasi do arrini të fitoni zemrën e personit që doni./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE