Connect with Us

11 të arrestuar në Tiranë/ Zbardhen detajet, për çfarë akuzohen

Kronika

11 të arrestuar në Tiranë/ Zbardhen detajet, për çfarë akuzohen

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme kronike

11 persona janë vënë në pranga nga Policia e Tiranës gjatë orëve të fundit.

Sipas uniformave blu, të arrestuarit akuzohen për vepra në ndryshme penale.

Ndërkohë katër prej tyre ishin të shpallur në kërkim.

Mes të arrestuarve është edhe një 37-vjeçar, pasi në rrugën “George Bush”, gjatë kontrollit të mjetit të tij, kanë konstatuar 6 shtetas të huaj(emigrantë të paligjshëm), të cilët kundrejt pagesës, do ti transportonte drejt kufirit me Kosovën, me destinacion vendet e Bashkimit Europian.

Njoftimi i plotë:

Vihen në pranga 11 shtetas, për vepra të ndryshme penale, 4 prej tyre të shpallur në kërkim.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të paligjshme në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Nr. 1, kanë bërë arrestimin në flagrancë të shtetasit T. D., 37 vjeç, banues në Durrës, pasi në rrugën “George Bush”, gjatë kontrollit të mjetit të tij, kanë konstatuar 6 shtetas të huaj(emigrantë të paligjshëm), të cilët kundrejt pagesës, do ti transportonte drejt kufirit me Kosovën, me destinacion vendet e Bashkimit Europian.

Nga specialistët për Hetimin e Narkotikëve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit E. P., 27 vjeç, pasi gjatë kontrollit në kaskën mbrojtëse të motomjetit që drejtonte, iu gjet dhe iu sekuestrua një sasi me lëndë narkotike kokainë.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 1 bënë ndalimin e shtetasit E. V., 43 vjeç, i shpallur në kërkim për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje” pasi me datë 27.08.2021, për motive të dobëta, ka goditur me sende të forta shtetasen A. M.

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.2 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit të shpallur në kërkim E. Z., 31 vjeç, sepse më datë 31.10.2021, në rrugën “Vëllezërit Manastirliu”, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj hallës së tij.

LEXO EDHE:  Video-“Mashtroi dhe dhunoi shqiptarët”/ Basha akuza të forta Ramës

Po nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.2 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit të shpallur në kërkim L. M., 37 vjeç, pasi ka përndjekur dhe ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj ish-bashkëshortes së tij.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 5 bënë ndalimin e shtetasit S. T., 37 vjeç, i dënuar më parë për veprën penale “Dhuna në familje”, sepse në banesë, sistematikisht ka ushtruar dhunë fizike dhe ka kanosur bashkëshorten e tij.

Nga specialistët e Qarkullimit Rrugor u bë ndalimi i shtetasit në kërkim A. M., 44 vjeç( i kapur nga sherbimet e Komisariatit Nr. 3) pasi Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë, e ka dënuar me 2 muaj burg, për veprën penale “Drejtim i automjeteve në mënyrë të pa rregullt”.

Po nga specialistët e Qarkullimit Rrugor u bë arrestimi në flagrancë të shtetasve:

M.M., 20 vjeç, M. T., 32 vjeç, E. Sh., 29 vjeç dhe O. K., 25 vjeç, pasi u kapën duke drejtuar mjetet përkatëse në gjendje të dehur.

Më datë 31.08.2021, në spital, ka ndërruar jetë një shtetas ende i paidentifikuar,  (endacak), rreth moshës 55 vjeç, i gjetur nga punonjësit e stafit mjeksor, në rrugën “Endri Keko”.  Gjatë kqyrjes paraprake nuk janë konstatuar shenja dhune. Punohet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të metejshme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Tragjedia e 4 turistëve në Qerret/ Hoxha: Jehonë në mediat ruse

Publikuar

-

Nga

“Burgu për burra është”/ Artan Hoxha paralajmëron Ilir Metën

Tragjedia  e familjes ruse, ku humbën jetën 4 prej persona në hotelin në Qerret të Kavajës mbetet ende një mister.

I ftuar në “Opinion”, gazetari investigativ Artan Hoxha ka deklaruar se ngjarja ka bërë jehonë në mediat ruse.Hoxha ka theksuar më tej se është kërkuar ndihmë për ekzaminimin, pasi këtu është bërë një hetim vetëm për ato që ato që 4 rusët kanë konsumuar, për helmime.

LEXO EDHE:  Video-“Mashtroi dhe dhunoi shqiptarët”/ Basha akuza të forta Ramës

LEXO EDHE:  Letër në Ambasadën e SHBA-së për Vjollca Hoxhën dhe Ben Blushin/ Shantazh, kërcënime, fyerje dhe tentativë për të grabitur prona

“Ngjarja ka ndodhur në një territor të NATO-s. Federata ruse thotë se po heton mbi ngjarjen. Ambasada ka thënë se ngjarja ka ndodhur të premten dhe se ka bërë jehonë në mediat ruse. Dëshirojmë që kontaktet të jenë të shpeshta. Rreth skemës së ngjarjes është kërkuar ndihma për të ekzaminuar, kemi bërë një hetim, ku ka qenë çfarë kanë ngrënë ato”, ka thënë Hoxha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Detajet tronditëse/ Në të njëjtën SPA ku humbën jetën turistët rus, muaj më parë u gjet i pajetë dhe një polak

Publikuar

-

Nga

Spartak Koka nxjerr zbuluar Çuçin/ Gënjeu për statistikat e aksidenteve

Gazetari Spartak Koka, ka zbardhur detje të reja nga ngjarja e rëndë që ndodhi pak ditë më parë në Qerret të Kavajës, ku katër turistë rus, humbën jetën në ambientet e SPA në një hotelet e qytetit.

Koka ka zbuluar se po në të njejtin hotel, pak muaj më parë, në të njëjtën spa, është gjetur I pajetë dhe një turist polak.

LEXO EDHE:  “Arrestime show”/ Ish-ministri i Ramës “shpërthen” ndaj drejtësisë

LEXO EDHE:  Dhuna në familje/ Brenda 24 orësh tre të arrestuar në Tiranë

Por sipas Kokës, shkaku i vdekjes është përcaktuar arresti kardiak.

“Në të njëjtin hotet, në të njëjtën SPA, ka humbur jetën një shtetas polak 55 vjec.

Shkaku i vdekjes sipas ekspertizës ka qënë arresti kardiak.

Është dy tre muaj përpara. E ka konfirmuar edhe policia edhe Prokuroria e Kavjës.”, tha Koka./CNA.al 

 

 

 

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Misteri i vdekjes së 4 turistëve rusë në Qerret/ Klodiana Lala zbardh skemën e ngjarjes

Publikuar

-

Nga

cna lajm aktualitet

Tragjedia  e familjes ruse, ku humbën jetën 4 prej tyre, në një hotel në Qerret të Kavajës, mbetet ende një mister.

E ftuar në “Opinion”, gazetarja investigative Klodiana Lala ka deklaruar se dëshmia më e fortë për momentin rreth vdekjes së tyre, është ajo e asfiksisë ose helmimit nga klori në pishinë.

Lala ka theksuar se është përjashtuar si pistë helmimi nga ushqimi, sepse është kohë e shkurtër kur ata janë kontaktuar nga recepsionistja.

Katër turistët janë  pritur në Rinas nga një guidë, dhe më pas janë akomaduar në Qerret të Kavajës. Bashkë me ta kanë qenë edhe 4 rusë të tjerë, si pjesë e grupit.

Në orën 6 e 30 të mëngjesit kanë dalë nga hoteli, kanë marrë mëngjes në hotel. Më pas kanë ndaluar për 20 minuta në Librazhd, nuk kanë konsumuar asgjë. Kanë lëvizur në vende të ndryshme në Maqedoni, kanë drekuar në Ohër. Rreth orës 20:00 kanë mbërritur në Qerret.Rreth orës 20:30 kanë qenë në ambientet e pishinës, 10 minua më pas recepsionitja i ka pyetur nëse duan gjë, por ata kanë thënë, jo pasi kanë dëshiruar të rrinë në privaci. Rreth orës 21:30 ka hyrë recipsionistja dhe e ka gjetur Sergein në mënyrë të çrregullt.

Ndërkohë, Ekaterina është gjetur  e pazhveshur, nëna ka pasur të veshur fustan blu, nuk dihet nëse ato kanë përdorur pishinën. Pishina është hapur enkas për 4 turistët, punonjësi thotë se e ka pastruar pishinën dhe se ka hedhur sasinë e duhur të klorit.

Temperatura  e ambientit rezulton 28 gradë. Dyshimi më i fortë për momentin, është një asfiksi, por nuk përcaktohet nga ka ardhur, elementi është helmim ose asfiksi për klorin në pishinë.

Është kërkuar hetim për detegjentët me të cilët pastrohen duart. Përjashtohet, pista e helimit nga ushqimi, sepse koha është e shkurtër, kur ato janë gjetur. Ata janë këputur në moment”, ka thënë Lala.

LEXO EDHE:  Katër prokurorë të SPAK, kallëzohen penalisht/ Akuza se kanë shpërdoruar detyrën dhe falsifikuar dokumenta

LEXO EDHE:  Dhuna në familje/ Brenda 24 orësh tre të arrestuar në Tiranë

Kujtojmë se katër rusët që humbën jetën janë: Natalia Burenkova, 58 vjeçe, Sergei Burenkov, 60 vjeç, dhëndri i tyre, Nikita Belousov, 37 vjeç, dhe vajza e tyre, Ekaterina Burenkova, 31 vjeçe./CNA.al

LEXO TE PLOTE