Connect with Us

Robert Levandovski tregon repartin më të fortë te kombëtarja shqiptare

Kombëtare

Robert Levandovski tregon repartin më të fortë te kombëtarja shqiptare

Publikuar

-

Robert Lewandowski është ylli i Polonisë dhe shpëtimi i Sousës në këto momente të vështira për trajnerin. Me rezultatet e dobëta që janë marrë në kohët e fundit dhe dëmtimet e shumta që po shoqërojnë polakët, sulmuesi i Bayern duhet të bëjë diferencën. Në konferencën për shtyp, Lewandowski ka vlerësuar mbrojtjen e Shqipërisë dhe e di mirë se nuk do të ketë shumë hapësira në fushën e lojës.

“Me Shqipërinë duhet që të jemi të qetë në ndërtimin e aksioneve. E dimë se nuk do të kemi shumë hapësirë në fushë. Ne duhet të qarkullojmë qetë topin dhe të kërkojmë hapësirat. Roli im në fushë është universal, duhet të gjendem kudo për të kërcënuar kundërshtarin. Këto ndeshje janë shumë të rëndësishme për ne. Shqipëria luan mirë në mbrojtje dhe do të jetë ndeshje e lodhshme, jemi të përgatitur”, u shpreh Lewandowski

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kombëtare

Pas pak orësh luhet ndeshja me Poloninë, këta janë lojtarët që humbi Shqipëria për këtë duel

Publikuar

-

Nga

Përfaqësuesja shqiptare e futbollit shkon në ndeshjen e sotme kundër Polonisë e përgjysmuar nga dëmtimet dhe COVID-19. Por ajo që duhet të shqetësojë më shumë trajnerin Edi Reja është që goditjet e njëpasnjëshme që ka pësuar grupi kuqezi në këto ditë, mund të favorizojnë ndjeshëm lojën e Levandovski & Co në më shumë se një mënyrë.

Dëmtimi i Gjimshitit dhe Balajt, si dhe më pas testimi pozitiv me COVID-19 të Çikalleshit e Gjasulës, kanë hequr nga lista e përfaqësueses katër lojtarë të cilët shfrytëzojnë në maksimum potencialin fizik që kanë në luftën me kundërshtarët, përtej aftësive individuale të rolit që mbulojnë dhe nuk është rastësi që Reja u besonte vazhdimisht atyre. Por mbi të gjitha, këta elementë ishin shumë të rëndësishëm për lojën në ajër, pasi shtonin shtalartësinë e ekipit, duke qenë baza e mbrojtjes në goditjet standarde të kundërshtarëve, apo edhe duke shfaqur rrezik në sulm.

LEXO EDHE:  Vdekjet nga aksidentet rrugore/ Zbardhen shifrat e frikshme

LEXO EDHE:  Standard &Poor's konfirmon vlerësimin 'B+' dhe perspektivën e qëndrueshme për ekonominë shqiptareNdaj një kundërshtari si Polonia i cili shfrytëzon në maksimum forcën fizike e sidomos goditjet standarde, mungesa e këtyre lojtarëve rrezikon të kthehet në një problem shumë serioz. Edhe në ndeshjen e parë, goditjet standarde të kundërshtarëve ishin ato që bënë diferencën dhe që kthyen sfidën në favorin e polakëve në një moment kur dukej se ne kishim gjithçka nën kontroll. Ndaj trajneri Reja duhet të mendojë sa më shpejt zgjidhje të tjera për të mbyllur këto boshllëqe të cilat për fat të keq vijnë në momentin më të gabuar dhe ndaj kundërshtarit më të gabuar të mundshëm.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Igli Tara ua thotë në sy polakëve: Presioni është te ju, stadiumi do jetë plot

Publikuar

-

Nga

Ish-bomberi i kombetares shqiptare dhe drejtori sportiv më i mirë në Itali, Igli Tare, ka komentuar për mediat polake ndeshjen e “Air Albania”. Figura e njohur e Kombëtares është shprehur se kuqezinjtë kërkojnë grupet e Botërorit.“Të gjithë po e presin mbrëmjen. Stadiumi do të jetë i tejmbushur dhe tifozët do të përkrahin Shqipërinë. Ne shpresojmë se Shqipëria do të fitojë dhe pas Play Off, do të shkojmë në Botëror për herë të parë. Gjithsesi, presioni është te ju se jeni favoritët për vendin e dytë”, tha Tare.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

FSHF konfirmon lajmin e keq, edhe Gjasula me COVID dhe humbet Poloninë

Publikuar

-

Nga

Një tjetër futbollist do t’i mungojë Kombëtares shqiptare në sfidën vendimtare ndaj Polonisë, që luhet këtë të martë në stadiumin “Air Albania” të Tiranës. Departamenti i Komunikimit në FSHF bën me dije se mesfushori Klaus Gjasula nuk do të jetë në dispozicion të skuadrës, pasi rezultoi pozitiv me Covid-19.

Futbollisti kuqezi ka pasur simptoma dhe ka bërë menjëherë testin me tampon, ku më pas ka rezultuar pozitiv. Në këto kushte në bazë të protokollit sanitar i gjithë ekipi dhe stafi teknik kanë kryer sërish testin me tampon dhe të gjithë kanë rezultuar negativ.

LEXO EDHE:  Situata kriminale në Shqipëri/ Gazetari jep alarmin: Çfarë po ndodh ne Tiranë, Durrës dhe Elbasan

LEXO EDHE:  Gazeta italiane: Shqipëria destinacioni i dëshiruar në çdo stinëKlaus Gjasula bëhet kusht mungesa e pestë e kuqezinjve në ndeshjen shumë të rëndësishme ndaj Polonisë, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Katar 2022”. Përveç mesfushorit trajnerit Reja do t’i mungojnë edhe Bekim Balaj e Berat Gjimshiti të dëmtuar, Endi Çekiçi i skualifikuar dhe Sokol Cikalleshi, i cili gjithashtu ka rezultuar pozitiv me Covid-19 në testet e një dite më parë.

LEXO TE PLOTE