Connect with Us

Tunden prangat për Metën?/ Akuza të forta ndaj presidentit, çfarë po “kurdiset” nga SPAK

Politikë

Tunden prangat për Metën?/ Akuza të forta ndaj presidentit, çfarë po “kurdiset” nga SPAK

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Edhe pse jemi në fund të gushtit, duket Presidenti Ilir Meta po vijon pushimet.

Një ditë më parë, Meta ka publikuar një foto buzë bregdetit në Durrës, ndërsa bashkëngjitur shkruan “Çdo orë në natyrë ka poezinë e saj. Një poezi dhe kjo pasdite me pulëbardha buzë Adriatikut. Ju uroj të gjithëve një mbrëmje relaksuese”.

Por, pas këtij postimi, qytetarët kanë shpërthyer në komente kundër presidentit, duke i drejtuar edhe akuza të forta.

Qytetarët e akuzojnë Metën për vjedhje, ndërsa i kujtojnë se vjeshta po afron dhe se SPAK, sipas tyre po punon dhe së shpejti do të shkojë edhe tek presidenti.

Kur njeriu zbret nga mali e është i përkëdhelur i regjimit. Kthehet në kafshë i babëzitur për pasuri. Uroj ta gezosh mundin tënd në burg me zonjen tënde ne nje burg tjetër gëzofshit pasurinë e vjedhur ! Fund i bukur për të babëzitur.”-shkruan një qytetar.

Ndërsa një tjetër shkruan “Qesh qesh, por kush qesh i fundit qesh më së miri. SPAK po punojnë dhe ja vjeshta erdhi. Plako kështu e ka jeta…”.

LEXO EDHE:  SPAK nis punën/ Arben Kraja prezantohet si drejtues

Më tej, një tjetër shkruan “Po juve ju lumtë nga malet e thepisura në breg të detit verr verr me llafe. Bëtë nga një vilë në çdo cep të Shqipërisë. Rek rek me gurore, jam e unë tash njëzet vjet po s’kam shpi. Ju lumtë, po vetëm se rehat besoj nuk flini”.

Gjithashtu një tjetër qytetar shkruan “Gëzoju detit deri në shtator se vetë do ti futesh në këmbë deri sa të mos të të shikojë SPAK , futu aq thellë që mos të të shikojnë më Shqiptarët se ka florinj në fund të detit.”

Shijoje natyrën se si pas gjasave së shpejti do vijën SPAK-u”-shkruan një tjetër qytetar./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Bumçi: Këto janë arsyet themelore pse mbështes Sali Berishën

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Anëtari i kryesisë dhe i Këshillit Kombëtar të PD-së, Aldo Bumçi , tregon se ka disa arsye themelore pse mbështet ish kryeministrin Sali Berisha.

I ftuar në emisionin “Të paekspozuarit”  me Ylli Rakipin, Bumçi është shprehur se opozita ofron më shpresë që pas humbjes së zgjedhjeve në 25 Prill.

Ai u shpreh se, nëse Sali Berisha nuk do të dilte dhe të organizonte foltoren, opozita do kthehej në muze.

Kam mbështetur Berishën për shumë arsye dhe themelorja është se opozita nuk ofron shpresë dhe kjo shpresë u shua me mos fitoren në zgjedhjet e 25 prillit.Fakti që nuk i ofruam shqiptarëve ndryshimin ishte goditje për opozitën. Duke qenë se partitë fushatën dhe gjithçka e kanë kthyer në presidenciale dhe merita do ti shkonte atij do bëhej kryeministër por kur humb duhet të mbash përgjegjësi.

Kjo humbje krijoi krizë besimi dhe kemi raportin më kritik që është bërë për zgjedhjet, por pse Basha nuk e përdor raportin kritik të zgjedhjeve.

Kur merr vendime duhet të përballesh. Demokratët e kuptojnë të mirën e PD, pse nuk i ndanë me to dhe të dalë ashtu siç del Berisha.

Duhet të kthejmë shpresën që opozita do ekzistojë, nëse Berisha nuk do të dilte opozita do kthehej në muze.  Kjo opozitë nuk ofron më shpresë se e ndryshon situatën dhe e bën më mirë”, tha Bumçi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Sondazhi/ Demokratët duan Berishën në krye të PD

Publikuar

-

Nga

Gjysma e votuesve të Partisë Demokratike preferon Sali Berishën si kryetar të PD. Lulzim Basha mbështetet nga 1/3-ta e votuesve të PD, për të qëndruar në karrigen e kryetarit të partisë.

Vetëm 8.3% e votuesve të PD mendojnë që partisë i duhet një udhëheqës i ri.Thuajse gjysma e votuesve të PD-së mendojnë se largimi i Sali Berishës nga grupi parlamentar demokrat nuk e ndihmon partinë të vijë në pushtet më shpejt. Vetëm 22% e tyre mendojnë se vendimi i Bashës e ndihmon ardhjen në pushtet të PD-së./Euronews

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Aty ku ka lek, ata janë bashkë”/ Akuzat e forta të Murrizit, çfarë fshihet pas marrëveshjes për vaksinat

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Kryetar i Lëvizjes Demokratike Shqiptare, Myslim Murrizi është shprehur kundër bashkimit të opozitës e maxhorancës për blerjen e vaksinave, duke e konsideruar votimin një turp.

Ai hedh akuza të drejtpërdrejta për të dyja palët, duke thënë se, aty ku ka lek, ata janë bashkë.Sipas tij, çmimi i vaksinës Pfizer është rritur, por asnjë nga deputetët e opozitës nuk kërkoi ta shihte faturën.

LEXO EDHE:  Veliaj kapet duke vjedhur qytetarët e Tiranës

LEXO EDHE:  Property appropriation scandals/ Does the SPAK have eyes to see the corruption of Artan Lame and Ben Blushi?

“Sa herë kanë votime për lek këta janë bashkë. Nuk e dëgjova asnjë deputete të opozitës, ku është fatura. Pfizer ka rritur çmimin. Votuan edhe heshtën. Ky votim është turp”, tha Murrizi./CNA.al

LEXO TE PLOTE