Connect with Us

Plagoset një person në Lushnje/ Në pranga autori

Kronika

Plagoset një person në Lushnje/ Në pranga autori

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al

Policia e Lushnjes ka vënë në pranga një 29-vjeçar, i cili dyshohet se ka plagosur me thikë një 56 vjeçar.

Sipas uniformave blu, në pranga ka rënë shtetasi N. S., 29 vjeç, banues në Lushnjë.

Nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Lushnjë, pas marrjes së njoftimit se në spitalin e Lushnjës kishte shkuar i plagosur me thikë një shtetas, menjëherë është organizuar puna dhe është bërë i mundur identifikimi, kapja dhe arrestimi në flagrancë i autorit të dyshuar, shtetasit N. S., 29 vjeç, banues në Lushnjë. Ky shtetas, në lagjen “18 Tetori”, ka plagosur për motive të dobëta, me mjet prerës (thikë), shtetasin L. K., 56 vjeç, banues në Lushnjë, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.”-thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Djegia e banesës në Korçë/ Humb jetën mes flakëve 64-vjeçari, shpëtohen 3 të tjerë

Publikuar

-

Nga

Janë zbardhur detaje të rënda nga ngjarja në Korçë ku një banesë u përfshi nga flakët.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen 12 , në zonën e quajtur Çezma e Amzës, në Korçë, dhe sipas informacioneve paraprake dyshohet se në banesë ndodheshin katër persona.

Tre persona kanë arritur të largohen, ndërsa kanë mbetur të lënduar. Ndërsa personi i katërt, rreth 64-vjeç, nuk ka mundur të dalë i gjallë.

Shërbimet zjarrfikëse dhe policia ndodhen në vendngjarje.Korçë/Informacion paraprak

Më datë 18.10.2021, rreth orës 17:15, në lagjen nr. 11, ka rënë zjarr në banesën në pronësi të shtetasit Dh. D. dhe për pasojë ka gjetur vdekjen vëllai i tij shtetasi V. D., rreth 64 vjeç dhe janë lënduar lehtë pronari i banesës Dh. D, shtetasi J. D. dhe shtetasja V. D.

LEXO EDHE:  Plagosja e 29-vjeçarit në Krujë/ Arrestohen dy autorët

LEXO EDHE:  Bomba molotov, kapsolla dhe flakadanë ndaj policisë

Shërbimet e policisë dhe zjarrfikëses, ndodhen në vendngjarje dhe po punohet për fikjen e zjarrit.

Grupi hetimor po punon për të zbardhur rrethanat e ngjarjes dhe përcaktuar shkaqet e rënies së zjarrit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Përplasen dy makina në Durrës/ Plagoset njëri nga shoferët

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Një aksident është shënuar pasditen e sotme në rrugën Katund i Ri në Durrës.

Sipas njoftimit të policisë, dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën dhe si pasojë ka mbetur i plagosur njëri nga shoferët. Mësohet se ky i fundit është jashtë rrezikut për jetën.“Me datë 18.10.2021 rreth orës 17:05 në rrugën Katund i Ri, Durrës është përplasur mjeti tip “Volksëagen” me drejtues mjeti M. D., me motomjetin tip “Dajange” drejtuesi shtetasin R. K., i cili ndodhet nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën”, thuhet në njoftimin e policisë.

LEXO EDHE:  Shpërndanin lëndë narkotike/ E pësojnë keq dy të rinjtë

LEXO EDHE:  Sekuestrimi i kokainës në Portin e Durrësit/ Reagon policia, shpallet në kërkim administratori i firmës

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shkrumbohet nga flakët banesa në Korçë/ Dyshohet për viktima

Publikuar

-

Nga

cna, lajme, aktuale

Një banesë është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Korçë.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen 12 , në zonën e quajtur Çezma e Amzës.Në momentin që ka rënë zjarr,  mësohet se kanë qenë 4 persona në banesë, 3 kanë dalë, 1 ka ngelur brenda dhe dyshohet të jetë djegur.

 

LEXO TE PLOTE