Connect with Us

Horoskopi për ditën e sotme, 21 gusht 2021

Politikë

Horoskopi për ditën e sotme, 21 gusht 2021

Publikuar

-

cna horoskopi

Dashi

Kjo është një kohë e rëndësishme për të reflektuar mbi veten dhe qëllimet tuaja. Ju ndodheni në një pikë kritike tani në aspektin profesional. Përfundoni ciklet e vjetra në mënyrë që të fillojnë ato të reja.

Demi

Sot do të filloni një fazë afatgjatë në të cilën është e rëndësishme të mbroni pasuritë dhe burimet që keni, në vend që të bëheni lakmitarë dhe të dilni për të pushtuar më shumë. Gjatë kësaj dite duhet të jeni më mirënjohës për atë që keni.

Binjakët

Fërkimi që keni pasur me dikë ose ndonjë organizatë gjatë katër javëve të fundit po shuhet. Marrëdhëniet tuaja do të kalojnë në një mënyrë më neutrale dhe të ndjeshme, duke lejuar një komunikim shumë më të qartë mes jush.

Gaforrja

Ju nuk mund të ëndërronit një ditë më të mirë për t’u marrë me të gjitha problemet e vogla në jetën tuaj të përditshme. kujdesuni për gjërat e vogla. Do të duhet më pak kohë nga sa mendoni! Në punë do ju nevojitet më shumë përqendrim.

Luani

Ndoshta nuk mund ta besoni, por është koha për t’i thënë lamtumirë qëndrimit tuaj të ngurtë. Një kënaqësi e vogël mes gjithë atij serioziteti dhe përgjegjësie nuk do t’ju bëjë asnjë dëm. Kjo ditë mund t’ju ndihmojë të ndryshoni këndvështrimin tuaj për jetën.

Virgjëresha

Çfarëdo që të jetë, engjëlli juaj mbrojtës është gjithmonë pranë jush. Ndoshta ju dëshironi të filloni diçka të re në jetën tuaj, si lëvizja ose ndryshimi i stilit të jetës. Për momentin ju mund të bëni gjithçka që dëshironi të bëni. Gjithçka do të funksionojë mirë!

Peshorja

A keni menduar ndonjëherë të shkruani ose të punoni për një kompani në të cilën mund të përdorni aftësitë tuaja të shkëlqyera të komunikimit, Eshtë koha t’i tregoni botës se keni një dhuratë dhe se njerëzit mund të mbështeten tek ju për të bërë një punë të shkëlqyeshme.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 17 shkurt 2019

Akrepi

Nëse keni menduar të jetoni diku tjetër, sot do t’ju shtyjë të dëshironi të largoheni shumë nga vendi ku jetoni tani. Një lëvizje e tillë mund të ketë pasoja për situatën tuaj të punës ose jetën familjare. Mund të jetë koha për të menduar seriozisht për atë që ju pengon.

Shigjetari

Ju keni një ditë të mrekullueshme përpara. Gjithçka do të funksionojë si orë. Deri në fund të ditës, do të keni ende energji për të bërë diçka argëtuese me mbrëmjen tuaj. Eshtë një ditë e mrekullueshme për aktivitetet në grup.

Bricjapi

Mund të keni marrë një lajm të keq në lidhje me financat tuaja. Kjo është ndoshta dita më e mirë që mund të kërkoni nga i gjithë muaji për t’u marrë me këto probleme. Nëse doni të dilni nga kjo situatë si fitues, mund të jetë e nevojshme t’i qaseni gjërave nga një kënd tjetër. Jini të sigurt se gjërat ndoshta do të funksionojnë mirë.

Ujori

Sot është një ditë relativisht e qetë që me siguri do t’ju pëlqejë. Ju madje mund të merrni dhurata nga familja dhe miqtë si shenja të vlerësimit ose dashurisë së tyre për ju. Eshtë thelbësore për ju që të jeni një mik i mirë.

Peshqit

Të gjithë e dinë që asgjë nuk mund t’ju ndalojë kur jeni të vendosur të bëni diçka. Për sa kohë që njerëzit e tjerë janë në anën tuaj sot, do të habiteni nga të gjitha gjërat që mund të arrini. Ju mund të keni nevojë për ndihmën e njerëzve të tjerë për t’i bërë gjërat e nevojshme./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

“Nuk kemi sekonda për t’i falur Bashës”/ Kërkesa e demokratëve për Berishën

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Gjatë takimit me demokratët në Korçë, qytetarët kanë kërkuar që ish kryeministri Sali Berisha të prijë demokratët drejt fitores.

Ata e kanë cilësuar Bashën si një kryetar që vetëm përjashton dhe përçan dhe janë shprehur se demokratët nuk kanë asnjë sekondë për ti falur Bashës.

Kërkesa e tyre është që Berisha t’i udhëheqë dhe kërkojnë sa më shpejt mbledhjen e Kuvendit Kombëtar për të larguar Lulzim Bashën.Ky është një kryetar që vetëm përjashton, që vetëm përcan, nuk kemi sekonda më t’i falim Lul Bashës. Sekondat tona janë të çmuara.

Hajt ti mbledhim ato firma dhe le ta heqim Lulzim Bashën.

Doktor na pri, të lutem na bashko se s’do mbetet më njeri këtu. Të majtët janë mirë, Basha është mirë, një në dy ditë e mbush xhepin. Të gjithë këtu kanë probleme. Doktor na shpëto, je e vetmja shpresë, ju shikojmë si shpresë“, ka qenë kërkesa e tyre për Berishën./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Mbyllet “Foltorja” e Berishës në Korçë/ Demokratët e përcjellin me këngë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Është mbyllur “Foltorja” e ish-kryeministrit Sali Berisha me demokratët e Korçës.

Takimi me demokratët e Korçës, është mbyllur duke kënduar në kor këngën “Dua më shumë Shqipërinë”.

Berisha zgjodhi Korçën për të zhvilluar “Foltoren” e radhës më demokratët, por ndërkohë sot ka festuar edhe 77-vjetorin e lindjes.

Demokratët e Korçës, i kanë rezervuar pritje madhështore sot Berishës, të cilin e shohin si shpresë për bashkimin e së djathtës dhe si shpresë për Opozitë përballë Qeverisë së kryeministrit Edi Rama.

Po ashtu Berisha u surprizua nga demokratët edhe me rastin e ditëlindjes, ku iu dhuruan lule si dhe iu ka fryrë qirinjve të tortës.

LEXO EDHE:  Horoskopi 20 Maj 2016

LEXO EDHE:  Horoskopi e enjte 19 janarKujtojmë këtu se Berisha prej disa kohësh ka filluar takimet me demokratët në terren, në kuadër të “Foltores”, e cila ka si qëllim bashkimin e së djathtës dhe kthimin e saj në një parti fituese.

Ndërsa deri tani, Berisha ka zhvilluar takime në Tiranë, në Fier, në Vlorë, në Shkodër, në Durrës, në Gjirokastër dhe në Kukës, ndërsa sot ishte në Korçë./CNA.al

Përlotet Berisha/ Demokratët e Korçës e surprizojnë në ditën e lindjes

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Kolloz i demokracisë, nder i kombit”/ Berisha çon peshë zemrat e demokratëve në Korçë

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministrit Berisha i është rezervuar një pritje madhështore sot në Korçë, ku nuk kanë munguar dhe surprizat në ditëlindjen e tij.

Ndërkaq, gjatë bashkëbisedimit me simpatizantët, korçarët nuk i kanë ndalur lavdet për të, duke e konsideruar si kolloz të demokracisë.

“E ka bërë Zoti kismet  të flas para këtij burri të madh të kombit. Kolloz i demokracisë.LEXO EDHE:  Horoskopi për ditën e sotme, 1 tetor 2021

LEXO EDHE:  Horoskopi javor 23 deri 29 tetor 2017

Të falenderojmë për këtë nismë që morët. Presim prej jush që ky vend të marri edhe njëherë fuqinë.

Ai Basha është bukshkelur. Dhe s’ka për ty bërë ndonjëherë kryeministër. Do ta respektonim 5 fish po të kish dhënë dorheqjen, megjitaë tregoi fytyrën e tij.”, tha një prej të pranishmëve në sallë./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE