LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

SPAK-u përballë faktit/ Kamikazi i IMT Korçë, peng i aferave korruptive

20 Gusht 2021, 12:50, Aktualitet CNA

Zyrtarë të korruptuar, drejtues institucionesh të përfshirë në skandale dhe mesa duket nuk i ka shpëtuar këtyre bëmave dhe gjëmave edhe një zyrtar në Bashkinë e Korçës, pikërisht kreu i IMT Ardit Mele.

Hesht aty ku shkelet ligji, abuzon dhe me vetëdije, keqpërdoret duke shkaktuar dëme të cilat, mesa duket, duhet që drejtësia t?i konstatojë dhe SPAK në këtë rast është përballë fakteve të pakontestueshme.

I shërben njërës palë, jo ligjit dhe për më tepër falsifikon të gjitha aktet shkresore dhe provat janë të pakontestueshme.

Çka tregon, se është një instrument korruptiv më e pakta dhe më e keqja i keq përdorur. Në të dyja rastet përballë ligjit mban ai përgjegjësi dhe SPAK, tani ka një peshk të vogël IMT-je, për të treguar se nuk ka asnjë Maliq mbi ligjin, qoftë ky edhe dashuria e Maliqes të medias.

CNA.al të do sjellë me fakte, foto  dhe dokumente ekskluzive skandalet e Ardit Meles, që vendin e ka në bankën e të akuzuarit nga SPAK./CNA.al

Lajmet e fundit nga