Connect with Us

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi i plotë i javës, 15-22 Gusht

Horoskopi

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi i plotë i javës, 15-22 Gusht

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Dashi

Puna

Ju po kërkoni të zgjeroni horizontet tuaja, por edhe hapësirën tuaj për manovrim. Ju jeni gjithashtu në rrugën e duhur shoqërore si shumë aktiv dhe i vlerësuar shumë. Tani thjesht duhet të jeni të kujdesshëm që të mos rrezikoni besimin e njerëzve.

Dashuria

Do të jetë shumë e rëndësishme këtë javë të ruheni nga vendimet e nxituara në lidhje me premtimet joshëse. Kontrolloni emocionet tuaja, të cilat gjithashtu mund të jenë armiku juaj.

Financat

Gjatë javës 16-22 gusht, do të përjetoni një surprizë që do të ketë të bëjë me çështjet tuaja financiare, një dokument ose shfaqjen e një angazhimi të ri profesional.

Demi

Puna

Ju mund të përmirësoni ose të rrisni të ardhurat tuaja, por do të duhet të përdorni aftësitë tuaja që i keni fshehur deri më tani. Është koha për të dalë nga guaska.

Dashuria

Do të duhet të gjykojnë disa nga ngjarjet e javës së kaluar. Kjo do t’ju ndihmojë të korrigjoni gabimet tuaja ose vendimet e nxituara. Jini të mençur dhe mos e thelloni telashet që janë shfaqur tashmë.

Financat

Kjo do të jetë një javë në të cilën do të keni të ardhura dhe fitime të mira nga puna ose biznesi, nga ngjarjet publike ose bamirëse dhe më shumë. Shumë prej jush këtë javë do të duhet të ndihmojnë të afërmit ose miqtë tuaj me para ose ndihmë tjetër.

Binjakët

Puna

Ju do të duhet të jeni më të kujdesshëm dhe vigjilent gjatë kësaj kohe në punë. Dikush mund të vjedhë informacionin që nuk duhet të jepni ose të tjerët mund të shtojnë shpenzime që nuk keni pse të paguani. Me pak fjalë, mbani gjithmonë një sy hapur.

Dashuria

Djem dhe vajza mos qëndroni në shtëpi gjatë këtyre ditëve të verës. Shanset tuaja tani do të lidhen disi me udhëtimet dhe njerëzit nga distanca të ndryshme. Në të njëjtën kohë, mos u përpiqni të ikni nga angazhimet tuaja, sepse ka gjëra që do t’ju duhet t’i bëni vetëm në shtëpi.

Financat

Shqetësimet e përkohshme për paratë ose një dokument financiar do të lindin këtë javë. Shpenzimet për trajtim, terapi, stomatologji, procedura kozmetike, etj janë të mundshme.

Gaforrja

Puna

Kjo do të jetë një javë e mbarë për nënshkrimin e një dokumenti që do t’ju marrë para ose një pagë më të lartë në të ardhmen e afërt.

Dashuria

Gjatë javës do të përjetoni disa surpriza që do të vijnë përmes njerëzve që tashmë i njihni. Kjo do të jetë gjithashtu një javë e mbarë për njohjet dhe takimet romantike.

Financat

Kjo do të jetë një javë e mbarë për nënshkrimin e një dokumenti që do t’ju marrë para ose një pagë më të lartë në të ardhmen e afërt. Gjatë kësaj jave do të merrni një vendim në lidhje me një mbledhje, një vizitë të ardhshme ose një takim. Arsyeja për këtë do të jenë ngjarje të papritura në jetën e njerëzve me të cilët keni plane të tilla.

Luani

Puna

Edhe nëse jeni mjaft të shqetësuar financiarisht, këtë javë mund të merrni një siguri të vogël që do ta mbajë skepticizmin tuaj larg. Kohët e fundit disponimi i keq ju ka kushtëzuar paksa nga pikëpamja profesionale.

Dashuria

Java do të favorizojë rivendosjen e miqësive ose të afërmve të prishur, duke bërë njohje të reja në një mënyrë të çuditshme ose të papritur. Do të jetë e rëndësishme për ju të mbani marrëdhënie aktive me njerëzit përreth jush, sepse gjatë këtyre shtatë ditëve, përmes tyre do të merrni informacione të dobishme për ju.

Financat

Financiarisht, do të keni një javë interesante dhe të favorshme për të ardhurat tuaja. Mos kërkoni burime të reja me çdo kusht, por mbani ato që keni krijuar deri më tani.

Virgjëresha

Puna

Vlerësoni me kujdes të gjithë projektet që do t’ju paraqiten, idetë dhe zgjidhjet ekonomike, përndryshe mund të humbisni disa detaje që bëjnë diferencën dhe që mund të ndalojnë gjithçka.

Dashuria

Është e mundur të rinovoni marrëdhënien tuaj të kaluar romantike nëse keni një dëshirë të tillë.

Financat

Do t’i nënshtroheni një ndjenje të lartë përgjegjësie dhe profesionalizmi në punë. ëtë javë do të bëni plane afatgjata për të ardhmen tuaj. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të kryer çështje të rëndësishme ligjore.

LEXO EDHE:  G7 me projekte alternative kundrejt Kinës

Peshorja

Puna

Ju keni marrë përsipër punë që nuk duhet t’i kishit bërë, por që duhet t’ua lini të tjerëve . Një tepricë e vetëbesimit!

Dashuria

Kjo do të jetë një javë e mbarë për të gjetur një zgjidhje të arsyeshme dhe praktike për një situatë të pakëndshme në jetën tuaj personale.

Financat

Këtë javë prisni para që do të merrni përmes një dokumenti, një kontrate, një marrëveshjeje. Është e mundur të bëni një blerje përmes një dokumenti, me këste ose përmes një huaje bankare.

Akrepi

Puna

Përfitime të tjera mund të vijnë gjatë javës dhe mund të lindë koha e duhur për të bërë atë propozim që kishit në sirtar ose për të përfunduar një marrëveshje të vjetër në pritje!

Dashuria

Do të bëni plane shumë të guximshme për të ardhmen tuaj. Do të kërkoni një kontakt ose takim specifik me një person të lindur nën shenjën e Peshqve, Gaforres  ose Akrepit.

Financat

Kjo javë do të jetë paksa e vështirë përsa i përket situatës tuaj financiare. Shpenizmet e panevojshme të bëra ditë më parë do të ndikojnë në buxhetin tuaj. Këtë javë do t’iu duhet të shtrëngoheni paksa.

Shigjetari

Puna

Ndoshta do t’ju duhet të qëndroni pak më të përqendruar këtë javë, për të shmangur gabimet e parëndësishme për shkak të shpërqendrimit për diçka tjetër . Vetëm gabimet më të vogla krijojnë probleme.

Dashuria

Disa prej jush do të përdorin tendencat e favorshme të javës për të filluar një ndryshim, diçka të re në jetë. Kështu, për këtë arsye, ju do të përqendroni vëmendjen tuaj në veprime dhe ngjarje specifike.

Financat

Kur bëni plane të guximshme për të ardhmen tuaj, kini kujdes që të mos bini në ndonjë iluzion ose iluzion që mund t’ju çojë në drejtimin e gabuar, duke ju kushtuar humbje kohe ose para.

Bricjapi

Puna

Ju jeni të mbrojtur nga yjet gjatë kësaj kohe, kështu që situata juaj mund të jetë mjaft e qëndrueshme. Nëse bëni gabime, do të dini t’i zgjidhni ato shpejt dhe nëse ka punë për t’u bërë, do t’i mbyllni ato në fluturim.

Dashuria

Jeta juaj personale mund të jetë gjithashtu një burim emocionesh të këndshme. Do të habiteni nga interesimi për ju ose përpjekjet e dikujt për të mësuar më shumë për jetën tuaj personale.

Financat

Nëse keni pritshmëri për rrjedhën e parasë këtë javë, atëherë gjërat mund të dalin në një mënyrë të papritur për ju. Gjatë javës do të ketë shpenzime për shtëpinë, të cilat në disa raste madje do t’ju bëjnë të kërkoni një hua afatshkurtër.

Ujori

Puna

Ju keni humbur mundësitë në këtë periudhë, të cilat mund të paguajnë shumë më tepër nëse i merrni përsëri në kohën e duhur dhe nuk do të keni shumë probleme për të anashkaluar njerëz të caktuar . Sigurisht që do të jeni në gjendje të shënoni një goditje jo të parëndësishme këtë javë, nëse jeni të zgjuar.

Dashuria

Kjo javë do t’ju pasurojë me miqësi të reja afër dhe larg. Në kohë të caktuara do të merrni ndihmë ose informacion të dobishëm prej tyre, por gjithashtu do t’u jepni informacion ose ndihmë të tillë miqve tuaj.

Financat

Do të keni mundësinë të realizoni pritjet dhe planet tuaja në lidhje me udhëtimet, me takime me miqtë dhe të afërmit nga larg, pasi këtë javë do të merrni para nga burime të tjera financiare përveç punës.

Peshqit

Puna

Ju jeni shumë të përqendruar në para kohët e fundit dhe kjo po ju largon nga krijimi i projekteve të rëndësishme, për t’i zhvilluar ato sipas krijimtarisë dhe jo sipas rregullave të tregut i cili sidoqoftë është i pasigurt.

Dashuria

Nëse keni një flirt ose një marrëdhënie romantike në punë, do të ketë intriga të ndryshme, komplikime në marrëdhëniet tuaja personale me kolegët.

Financat

Do të konsideroni një udhëtim, por prapë do t’ju mungojë besimi në kuptimin ose suksesin e tij. Problemet tuaja financiare do të kërkojnë një shpërndarje më praktike të shpenzimeve tuaja./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 13 tetor 2021

Publikuar

-

Nga

cna lajme horoskop

Dashi

Anëtarët e familjes mund të kenë shumë gjëra në mendje sot dhe t’ju kërkojnë më shumë ndihmë sesa jeni gati për të dhënë. Sigurohuni që të qëndroni të qetë dhe të fokusuar në mënyrë që të vendosni se cilat vështirësi janë më urgjente dhe duhet të trajtohen së pari. Mos kini frikë t’u tregoni të tjerëve vendimin tuaj.

Demi

Sot mund të kaloni kohë duke ndihmuar një të afërm ose një fqinj që të përgatitet për një udhëtim. Ose më shumë se një person mund t’ju kërkojë këshilla për çështje biznesi, dokumente ligjore, investime, detyra shtëpie ose shqetësime të tjera intelektuale. Nëse nuk bëhet gjithçka sot, mund t’i bëni nesër.

Binjakët

sigurohuni që ju të mbështetni kolegët tuaj duke ndjekur zotimet tuaja. Nëse nuk jeni në gjendje të qëndroni së bashku në këtë mënyrë të thjeshtë, po qëlloni veten dhe kolegët tuaj në këmbë. Së bashku, ju jeni të fortë. Të ndarë, ju jeni të dobët.

Gaforrja

Të tjerët do të jenë të lumtur të ndjekin shembullin tuaj. Ju keni më shumë fuqi sesa mendoni se keni, kështu që mos kini frikë ta përdorni atë. Njerëzit ju kërkojnë drejtimin, prandaj qëndroni krenarë dhe tregoni se keni aftësinë për të marrë kontrollin dhe për të ofruar drejtim solid.

Luani

Përgjegjësitë mund të rëndojnë në mendjen tuaj sot. Ndoshta i keni premtuar dikujt ndihmë, por nuk keni kohë dhe energji për ta arritur atë tani. Mos kini frikë t’i tregoni personit të vërtetën. ju mund të bëni diçka që krijon një situatë fitoreje. Pak zgjuarsi është gjithçka që duhet!

Virgjëresha

Një shpërthim i jashtëzakonshëm i energjisë krijuese në lidhje me një projekt të dashur mund t’ju godasë sot. Frymëzimi mund të shpërthejë dhe ju do të dëshironi ta ktheni sa më shumë atë në realitet fizik. Sa i përket aspektit sentimental dita do të jetë e mbushur me emocion.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 1 prill 2021

LEXO EDHE:  Basha tregon shifrat e frikshme/ Sa shqiptarë humbën punën gjatë pandemisëPeshorja

Jeta juaj e dashurisë shkëlqen shumë sot. Eshtë një kohë e mirë për të njohur njerëzit, veçanërisht nëse jeni duke kërkuar romancë, pasi të tjerët janë shumë të hapur dhe shumë më të përshtatshëm tani.

Akrepi

Shumë punë për të kryer? Shumë telefonata për të bërë? Merrni kohë për t’u çlodhur. Shkoni në kinema dhe harroni gjithçka për një kohë. Nuk ia vlen të çmendesh për asgjë dhe askënd. Kur t’i merrni gjërat me qetësi do të kapni suksesin.

Shigjetari

Kjo ditë sjell me vete mundësinë për të bërë diçka të veçantë për të dashurin tuaj. Nëse të dy keni qenë nën një presion të madh kohët e fundit, atëherë shfrytëzoni sa më shumë këtë energji të mrekullueshme për të provuar dhe shijuar një kohë cilësore së bashku.

Bricjapi

Jeta nuk ka të bëjë vetëm me punën, dhe ndonjëherë është e nevojshme të rifitoni një ndjenjë ekuilibri nëse nuk keni qenë në gjendje të kaloni kohë të mjaftueshme me të dashurin tuaj. Kjo është një kohë e shkëlqyeshme për të lënë mënjanë detyrat tuaja dhe për t’u përqendruar në shijimin e një hapësire së bashku.

Ujori

Dita e sotme sjell një ndjenjë optimizmi në jetë dhe marrëdhënie. Nëse jeni ndjerë nën presion kohët e fundit nga ngjarjet që dukeshin jashtë kontrollit tuaj, atëherë përdorni energjinë pozitive në ajër për t’u çlodhur, për të harruar shqetësimet. Çfarëdo që të bëni, bëjeni së bashku me partnerin.

Peshqit

Do të ndiheni të pavendosur, dhe kjo do t’ju bëjë nervoz pasi ju më mirë do të merrnit një vendim sesa të uleni në harresë. Rezistojini tundimit për të vepruar pa u menduar më parë. Sa i përket aspektit profesional përpiquni t’i kushtoni më shumë vetes tuaj. Puna është gjithmonë aty.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 12 tetor 2021

Publikuar

-

Nga

cna lajme horoskop

Dashi

Dita në vazhdim nuk parashikon diçka të mirë për romancën. Në fakt, ju mund ta gjeni të dashurin tuaj në një humor shumë josportiv. Vështirësitë e së djeshmes theksohen edhe më shumë sot, pasi njerëz të tjerë përfshihen në një çështje profesionale.

Demi

Një fqinj i ri, emocionues mund të bëjë një lëvizë drejt jush. Nëse jeni beqarë, ky person mund të jetë një partner i mundshëm romantik. Nëse nuk jeni, mund të bëni një mik të ri. Ju nuk do të donit ta prishni këtë procesi mjaft interesant.

Binjakët

A keni pritur të firmosni disa dokumente në lidhje me paratë? Nëse po, më në fund mund të jeni në gjendje ta bëni këtë sot. Nënshkrimi juaj në këto dokumente mund të përfaqësojë hapin e parë drejt rritjes së të ardhurave.

Gaforrja

Mos lëvizni shumë shpejt ose me padurim. Mendoni me kujdes para se të angazhoheni në ndonjë plan. Mos kini frikë të konsultoheni me të tjerët. Lëvizni me kujdes dhe fati i mirë do të pasojë. Kjo vlen edhe në lidhjen tuaj të dashurisë.

Luani

A meditoni rregullisht? Nëse po, mos u habitni nëse disa njohuri të reja dhe zbulime interesante ju vijnë në mendje sot. Shkruajini ato. Do të ketë shumë për të kujtuar. Nëse jeni të prirur për të shkruar, mund t’i vendosni idetë tuaja në një libër. Dyert do të hapen gjerësisht për ju.

Virgjëresha

Sot do të takoni një rreth miqsh të rinj shumë interesantë dhe emocionues. Këta njerëz mund të jenë nga vende të huaja. Ata do të ndihen si shpirtra të afërm. Do të keni mundësi të flisni me ta për orë të tëra. Pavarësisht nga rrethanat e tyre, këta njerëz mund të jenë miqtë tuaj për jetën.Peshorja

Sot mund t’ju vijë një mundësi që ju bën të mendoni për ndryshimin e karrierës tuaj. Pavarësisht se me çfarë jeni përfshirë deri më tani, arsimi mund t’ju tërheqë, ndoshta duke përfshirë lëndë metafizike ose filozofike. A është transformimi i jetës tuaj profesionale gjëja e duhur për të bërë tani?

LEXO EDHE:  Ju tregojmë si të dilni nga varësia emocionale

LEXO EDHE:  G7 me projekte alternative kundrejt Kinës

Akrepi

Fillimet e reja janë në sfond sot, veçanërisht kur bëhet fjalë për udhëtimet, arsimin dhe çështjet ligjore. Mund të ketë nevojë të merren vendime të vështira. Mos u shqetësoni për to. Çfarëdo që të vendosni duhet të funksionojë bukur.

Shigjetari

Ëndrrat tuaja mund të mbajnë çelësin e suksesit tuaj të ardhshëm financiar. Megjithëse simbolet që dërgon pavetëdija juaj mund të jenë të pashpjegueshme, do t’ju shërbente që të përpiqeni t’i kuptoni ato. Ju mund të keni pasur përvoja në të kaluarën që ju mundësojnë të merrni vendime praktike tani.

Bricjapi

Fokusi kryesor sot duhet të jetë tek romanca dhe përkushtimi. Keni menduar të martoheni? Nëse është kështu, mund të habiteni kur mësoni se personi tjetër i rëndësishëm ka menduar të njëjtën gjë. Ky mund të jetë fundi i një periudhe të gjatë pasigurie.

Ujori

Një shtesë e re në rutinën tuaj mund të ndodhë në punë. Pavarësisht nëse kjo përfshin punë që prodhon të ardhura shtesë ose është e një natyre vullnetare, ju mund të prisni që detyrat tuaja të ndryshojnë në një farë mënyre, ndoshta për mirë. Ju gjithashtu mund të lidheni me njerëz që i konsideroni të rëndësishëm.

Peshqit

Një romancë e re është padyshim në ajër. Kjo mund të jetë një rinovim i romancës tuaj brenda një marrëdhënieje aktuale, ose, nëse jeni beqarë, dikush i ri dhe emocionues mund të kalojë në rrugën tuaj. Ky person mund të jetë nga një vend i largët. Sa i përket marrëdhënies tuaj me paratë, ai do të jetë në formë shumë të mirë.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Dy shenjat më inteligjente të horoskopit/ A jeni ju një prej tyre?

Publikuar

-

Nga

cna horoskopi

Ujori

Një shenjë analitike dhe e ndryshme nga gjithë të tjerët. Mënyra e tij e ndryshme e të menduarit i lejon atij të kuptojë dhe zgjidhë disa probleme që do të vinin në vështirësi njerëzit e tjerë. Dhe e bukura është se ai nuk shfrytëzon këtë dhuratë që i është dhuruar nga yjet.Akrepi

Njerëzit e lindur nën këtë shenjë të zodiakut janë më perceptues se të tjerët në mjedisin rrethues. Kjo i lejon atij të vlerësojë dhe të kuptojë më mirë botën në të cilën jetojmë. Nuk ka situatë apo problem që Akrepi nuk mund ta zgjidhë./CNA.al

LEXO TE PLOTE