Connect with Us

Video-Zjarr pranë depove të naftës/ “Skuqet” Laguna e Nartës

Aktualitet

Video-Zjarr pranë depove të naftës/ “Skuqet” Laguna e Nartës

Publikuar

-

Pas Karaburunit dhe Radhimës është  aktivizuar një tjetër vatër e re zjarri në Lagunën e Nartës në Vlorë.

Në pamjet e Vlora Neës shihet se si flakët po përhapen me shpejtësi të madhe në zonë, shumë pranë depove të naftës për të cilat nuk dihet nëse kanë rezerva brenda apo janë bosh dhe zjarrëfikësit po punojnë për shuarjen e flakëve.

LEXO EDHE:  Zjarr në kryeqytet/ Godina pranë njësisë bashkiake numër 5 përfshihet nga flakët

Ndërkohë, raportohet se puna e zjarrfikësve për momentin është e fokusuar në shuarjen e flakëve që rrezikojnë banesat pranë puseve të naftës. /CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Sot është një ditë fatkeqësie”/ Berisha i tregon vendin Ramës, numëron “bëmat” e kryeministrit

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish-kryeministri Sali Berisha është pritur në takimin me demokratët, me thirrje të forta, duke treguar edhe një mbështetje të madhe ndaj liderit të tyre historik.

Nga ana tjetër, Berisha në fjalën e tij, nuk është kursyer në akuza kundër kryeministrit Edi Rama.

Përshëndetje demokratëve dhe demokretëve shqiptarë kudo që janë.

Foltorja e shtatorit 2021 është përpjekja më e rëndësishme dhe historike e juaja për një Parti Demokratike, më të bashkuar, më të fortë, më të hapur dhe më të sigurtë për të ardhmen e saj.

Kjo foltore nis në një moment më kritik se çdo kohë tjetër në Shqipëri. Sot në parlamentin shqiptar betohet për të tretën herë kreu i Meduzës së krimit të organizuar shqiptar. Një gangster që nuk njeh normë, që nuk njeh ligj, por që ndërtoi në këtë tokë të bekuar narkoshtetin e parë dhe të vetëm në Europë.Sot është ditë mynxyre kombëtare, me betimin për herë të tretë të Edi Ramës si kryeministër i vendit, pasi ai në tetë vite ka mjeruar, ka varfëruar shqiptarët, të cilët tetë vite më parë, për herë të parë në ekzistencën e tyre merrinin rroga më të mëdha se gjithë popujt e ballkanit, kurse sot paguhen 30% më pak se qytetarët e Kosovës. Sot është ditë fatkeqësie e madhe sepse betohet njeriu që me vjedhje dhe abuzime, koncesione, PPP, e ka ngjitur vendin në catinë e botës për korrupsion.

Sot është ditë fatkeqësie për Shqipërinë, kur në parlament betohet njeriu që shndërroi Shqipërinë në delen e zezë të Ballkanit dhe Europës. E ktheu në qendër të organizatave kriminale. Sot është ditë e vështirë për Shqipërinë, sepse në parlament betohet njeriu i cili duke zbatuar politikat antishqiptare, të varfërimit, burgosjes dhe pasigurisë së madhe, të ç’punësimit, detyroi në pesë vite të largohen 520 mijë shqiptarë.

PD ia arriti të rritej çdo vit popullsia në Shqipëri, dhe kjo ishte arritje historike dhe këtë e thotë instituti i statistikave të qeverisë.”-tha Berisha.

LEXO EDHE:  Zjarr në kryeqytet/ Godina pranë njësisë bashkiake numër 5 përfshihet nga flakët

LEXO EDHE:  “Merre fëmijën dhe largohu”, nëna që lindi mes zjarrit tregon si ia dorëzoi djalin një të panjohuri

Më tej, ai shtoi se Rama e ka kthyer Tiranën në një fasadë të Beogradit, dhe shërbëtore të Serbisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

FOTOT- Pritja e “zjarrtë”/ Sali Berisha takim me demokratët

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish kryeministri Sali Berisha ka nisur takimin me demokratët në sallën e hotelit Rogner.

Demokratët kanë pritur ish kryeminsitrin me ovacione. Salla është mbushur plot me simpatizantë të zjarrtë të Berishës.Mbështetësit e liderit demokrat brohorasin “O Sali o hero, gjithë Shqipëria ty të do”, thirrje të shpeshta që tregojnë qartë mbështetjen dhe përkrahjen që ka Berisha, edhe pse ka tetë vite që është larguar nga drejtimi i partisë. / CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha mbush Sallën plot/ Ja ekspontët e PD të pranishëm

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish-presidenti Bujar Nishani, Voltana Ademi, Flamur Noka, Tritan Shehu, Aldo Bumci, Edi Paloka, Keltis Kruja, Isuf Cela, janë disa nga figurat e Partisë Demokratike të cilat janë bashkuar në takimin e ish-Kryeministrit Sali Berisha, në luftën e tij për të rikthyer sovranitetin në PD. Ai shoqerohet dhe nga drejtuesit kryesore te FRPD e LDG në nje salle plot dhe me entuziazem.

LEXO EDHE:  Zjarr i madh në Shkodër/ Rrezikohet rezervuari i mbrojtur

LEXO EDHE:  Zjarr në ashensorin e një pallati në Tiranë/ Zjarrfikësit në vendngjarje

Takimi mbahet në hotel Rogner dhe pritet të nisë pas pak. Salla është plot me qindra militantë dhe mesa duket shumë do ngelen në këmbë.Berisha ka paralajmeruar takime në të gjithë vendin me demokratët, pasi Lulzim Basha e përjashtoi nga grupi i PD-së./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE