Connect with Us

Tik Tok “sfidon” WhatsApp/ Shton tiparin e ri në aplikacion

Teknologji

Tik Tok “sfidon” WhatsApp/ Shton tiparin e ri në aplikacion

Publikuar

-

Platforma e ndarjes së videove TikTok po provon një veçori të re të storyve, të ngjashme me funksionet në Snapchat, Facebook dhe Instagram.

TikTok Stories do t’i lejojë përdoruesit të shohin përmbajtjen e postuar nga llogaritë që ndjekin për 24 orë para se të fshihen.

Ky ndryshim vjen pasi WhatsApp po shton një opsion të ri për përdoruesit që të postojnë fotografi ose video që mund të hsihen vetëm një herë dhe më pas zhduken.

TikTok, i cili është në pronësi të ByteDance të Kinës, tha për BBC: “Ne jemi gjithmonë duke menduar për mënyra të reja për t’i sjellë vlerë komunitetit tonë dhe për të pasuruar përvojën e TikTok.”

LEXO EDHE:  YouTube me shërbim të ri muzikor, prej marsit 2018

Aktualisht ne jemi duke eksperimentuar me mënyra për t’u dhënë krijuesve formate shtesë për të sjellë në jetë idetë e tyre krijuese për komunitetin TikTok,” shtoi zëdhënësi.

Karakteristika u theksua nga konsulenti i mediave sociale Matt Navarra, i cili ndau fotografi të TikTok Stories në Twitter./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Teknologji

Përditësimi mahnitës i WhatsApp do t’ju ndihmojë të shmangni miqtë e bezdisshëm

Publikuar

-

Nga

cna lajme teknologji

WhatsApp është duke punuar për një risi që mund t’ju ​​lejojë të bllokoni kontaktet specifike, për të mos ju parë se kur keni qenë aktiv për herë të fundit në aplikacion.

Karakteristika ‘Last Seen’ shkakton probleme për disa njerëz, të cilët mund të duan të futen në WhatsApp dhe të mos ju përgjigjen menjëherë bisedave.

Sidoqoftë, Last Seen mund të përdoret kundër jush nëse një kontakt ka parë që ju keni qenë online, por nuk iu jeni përgjigjur atyre.

LEXO EDHE:  Përplasjet me Trump/ Jep dorëheqjen drejtori i Tik Tok

LEXO EDHE:  Binjaket e ngjitura ndahen me teknologjinë 3D

Deri tani ju mund ta çaktivizoni WhatsApp -in përmes menusë së cilësime, por kjo bëhet për të gjithë kontaktet tuaja, jo për njerëz të veçantë.Sipas ekspertëve të WhatsApp  WABetainfo, aplikacioni po punon për t’i dhënë njerëzve më shumë kontroll mbi atë që mund të shohin kur ata kanë qenë në internet.

Me sa duket, ju gjithashtu do të jeni në gjendje të kontrolloni se kush mund të shohë foton e profilit tuaj dhe informacionin tuaj në Bio./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Teknologji

E shumëpritur/ Zbulohet data e prezantimit të iPhone 13

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Apple ka zbuluar datën për preznatimin e shumëpritur të iPhone 13.

Është konfirmuar se prezantimi do të bëhet të martën më 14 Shtator.

Prezantimi do të bëhet online, ndërsa pritet që të dalë në shitje rreth datës 17 Shtator.Sipas mediave të huaja,së bashku me iPhone 13 do t ëshiten dhe Apple Watches dhe dy iPad.

LEXO EDHE:  Si do të dukej makina vetë-drejtuese e Apple në 2024?

LEXO EDHE:  Trump i vendosur për të ndalur Tik Tok në SHBA

Detaje të reja pritet të zbulohen në preantimin e datës 14 Shtator./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Google Maps, Gmail dhe Youtube së shpejti do të bllokohen në miliona telefona

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Google ka konfirmuar se së shpejti do të bllokojë qasjen e shërbimeve të tij më të njohura në telefonat inteligjentë të vjetër.

Titani i teknologjisë amerikane po heq mbështetjen për Google Maps, YouTube, Gmail dhe aplikacione të tjera nga një pjesë e vogël e pajisjeve Android këtë muaj.

Miliona njerëz nuk do të kenë më mundësinë të hyjnë në llogaritë e tyre nëse nuk kanë një version të ri të telefonit.

Google njoftoi afatin në një postim të shkurtër në faqen e tij të internetit.LEXO EDHE:  Microsoft zbulon Windows 11/ Vjen me aplikacione Android

LEXO EDHE:  Si të lexoni mesazhet në WhatsApp pa e kuptuar dërguesi/ Ja truku i thjeshtë

Titani i teknologjisë tha se planifikon të bllokojë përdoruesit që të mos identifikohen me llogarinë e tyre të Google në pajisjet që përdorin Android 2.3 nga 27 shtatori.

Google tha se po tërheq mbështetjen për platformën “si pjesë e përpjekjeve të vazhdueshme për t’i mbajtur përdoruesit të sigurt”.

Gjiganti i kërkimit në Kaliforni heq rregullisht mbështetjen për versionet e vjetruara të softuerit Android ndërsa lëshon të reja. Kjo për shkak se versionet e vjetra të sistemeve operative janë shumë më të prekshme nga gabimet dhe hakerat./ CNA.al

LEXO TE PLOTE