Connect with Us

Pse 8 Gushti është një nga ditët më me fat të vitit

Horoskopi

Pse 8 Gushti është një nga ditët më me fat të vitit

Publikuar

-

Numri tetë konsiderohet si një nga numrat më me fat në numerologji dhe shpesh korrespondon me pasurinë dhe bollëkun. Vizualisht, një “8” është gjithashtu fjalë për fjalë një simbol i pafundësisë, i cili përfaqëson potencialin e tij të pakufizuar. “8/8 është numerologjikisht i rëndësishëm, pasi tetë është numri i bollëkut dhe prosperitetit,” thotë Broën. Duke qenë dita e tetë e muajit të tetë të vitit e ngarkon këtë datë me energjinë e suksesit dhe na mundëson të vendosim synime të qarta.

8/8 është një nga ditët më me fat të vitit për tu shfaqur, dhe këtë vit bie në të njëjtën ditë me hënën e re që do të thotë se është një kohë përrallore për të vendosur qëllimet dhe për të bërë një ritual personal. Vorbulla e magjisë astrologjike dhe numerologjike në 8/8 mund të na ndihmojë të “shfaqim menjëherë atë që duam”, sipas Broën. Këtu janë disa mënyra për ta shfrytëzuar atë:

1-Bëni një meditim në datën 8, një datë që përkon me hënën e re dhe ritualin e vendosjes së qëllimit. Vendosni kohëmatësin e telefonit tuaj për tetë minuta dhe lejoni vetes të pastroni mendjen nga çdo mendim kufizues Përqendrohuni në potencialin e pakufizuar të suksesit që simbolizon numri tetë në numerologji . Përqafoni energjinë e hënës së re dhe drejtojuni yjeve! Pas meditimit, shkruani qëllimet tuaja më të mëdha dhe rendisni tetë hapa të prekshëm që mund të bëni drejt tyre. Fuqia e hënës së re do të ndihmojë në realizimin e këtyre ëndrrave.

LEXO EDHE:  Këto janë arsyet pse flokët tuaja nuk rriten

2-Punoni me shërimin e kristaleve. Krijimi i një rrjeti kristalor ose programimi i kristaleve tuaj me synimet e hënës së re janë dy mënyra të shkëlqyera për të përfituar nga fuqia e shfaqjes natyrore që ofron kjo date. Zgjidhni kristale të verdhë ose ngjyrë ari për të përforcuar energjinë e yllit të kësaj date.

3-Planifikoni portën e luanit personal/ritualin e hënës së re. Pavarësisht nëse jeni duke lexuar kartat tarot, ose thjesht dëshironi të përdorni një meditim të thjeshtë të udhëzuar, ka shumë rituale që do t’ju ndihmojnë të lidheni me energjinë mistike të ditës. Dhe për shkak se hënat e reja në astrologji janë ideale për fillimet e reja, është një kohë e shkëlqyeshme për t’u përqëndruar në qëllimet tuaja./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 11 shtator 2021

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme

Dashi

Keni lindur me disa aftësi shumë speciale, por a po i përdorni në mënyrën e duhur? Planetet ju këshillojnë se duhet t’i përdorni më mirë aftësitë tuaja, si për vete ashtu edhe për të ndihmuar të tjerët.

Demi

Nuk mashtroheni kur ju duhet një marrëveshje, por këtë të shtunë 9/11, do të jepni falas diçka për të cilën normalisht do të kërkonit pagesë. Në rregull, por mos u tregoni shumë bujar.

Binjakët

Mund të keni prova se një partner, apo person i afërt ka bërë diçka gabim, por mos u tregoni i paduruar të konfrontoheni. Mund të mos jetë çështje e madhe për ju, por mund të jetë fyese për të.

Gaforrja

Përpiqu të mos u japësh shumë rëndësi gjërave materialeve. Ju e dini sa emocional bëheni herë pas here, kështu që mos lejoni ndjenjat t’ju udhëheqin në jetë.

Luani

Mund të ndiheni si një pjesë e vogël në një makinë të madhe, por ky moment do të kalojë në muajin që dielli do të lëvizë në favor të shenjës suaj. Bëni më të mirën në atë që ju kërkohet.

Virgjëresha

Mund t’ju zhgënjejë shumë fakti që një person të cilit i keni besuar ju ka braktisur, por është më mirë që natyrën e tyre ta zbuloni tani se më vonë kur do të jeni më vulnerabel. Më mirë pak shokë dhe të mirë.Peshorja

Sa më shumë që dikush gjen mënyra për t’ju zemëruar, aq më shumë duhet t’i injoroni. Veproni sikur nuk ua ndjen për asgjë ata thonë e kështu ju do t’i zemëroni ata.

LEXO EDHE:  Këto janë arsyet pse flokët tuaja nuk rriten

LEXO EDHE:  Nga Klodian Tomorri / Pse ranë pagat?

Akrepi

Jini të kujdesshëm me ata që thonë gjëra të këndshme për ju. Gjasat janë që po ju fryjnë para se t’ju rrëzojnë sërish. Keni vetëbesimin e nevojshëm për t’ia dalë.

Shigjetari

Mund të jetë e vërtetë se një koleg në punë, apo edhe vetë punëdhënësi juaj po ju bën të kaloni një kohë të vështirë, por nuk është mirë ta zmadhoni si çështje. Do gjeni hapësira për hakmarrje sapo hëna të bëhet e plotë në fund të javës.

Bricjapi

Nuk keni pse jeni tepër i sjellshëm nesër, pasi njerëzit me të cilët keni të bëni nuk do ta marrin mesazhin e tërthortë. Nganjëherë duhet të jeni më i vrazhdë, që punët të bëhen.

Ujori

Mund të mos argëtoheni me truket dhe shakatë e dikujt, por përpiquni të mos e jepni veten. Sipas planetëve, po bëjnë një spektakël të tillë pasi duan të heqin vëmendjen nga ju për ta marrë për vete atë vëmendje që të tjerët kanë ndaj jush. Nuk keni pse luani lojën e tyre.

Peshqit

Mos e teproni me faturat, ose në të kundërt do të hasni vështirësi në shlyerjen e tyre. Mund të jeni pak shpërdorues me burimet që keni dhe nëse nuk bëni pak kujdes, problemet tuaja financiare vetëm do të përkeqësohen.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 10 shtator 2021

Publikuar

-

Nga

cna horoskopi

Dashi

Shpërblimet e sotme financiare mund të mos jenë në përputhje me pritshmëritë tuaja. Fëmijët e vegjël do t’ju marrin pjesën më të madhe të kohës, por njëkohësisht do t’ju mbushin plot gëzim. Sot do të ndaloni “një zemër të thyhet”. Fuqitë tuaja të komunikimit dhe aftësive të lidhura me punën do të jenë mbresëlënëse.

Demi

Do të keni kohë të mjaftueshme për të bërë gjëra për të përmirësuar shëndetin dhe pamjen tuaj. Ju e njihni mirë partnerin/partneren tuaj dhe sytë e tyre nuk mund t’ju fshehin ndjenjat e brendshme. Sot ata do t’ju tregojnë diçka të veçantë.

Binjakët

Fitimet monetare do të jenë nga burime të ndryshme. Një mik i vjetër mund t’ju telefonojë në mbrëmje. Shmangni marrjen e ndonjë vendimi të nxituar për të cilin mund të pendoheni më vonë.

Gaforrja

Bëni kujdes teksa ngisni makinën, veçanërisht në kthesa. Neglizhenca e dikujt mund të çojë në probleme për ju. Eksploroni mundësi të reja investimi që mund t’ju vijnë sot, por angazhohuni vetëm pasi të keni studiuar qëndrueshmërinë e këtyre projekteve.

 

Luani

 

Dhimbjet e trupit dhe problemet e lidhura me stresin nuk mund të përjashtohen. Do të jetë një ditë plot energji dhe parashikohen fitime të papritura. Një I afërm nga një vend i largët munnd t’ju kontaktojë sot.Virgjëresha

Investimet në prona të paluajtshme do të jenë fitimprurëse. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj mund të bëjë diçka sot që mund të ndikojë negativisht në imazhin tuaj. Parashikohen ndryshime në aspektin profesional.

LEXO EDHE:  Noka zbulon arsyet pse djegin mandatet

LEXO EDHE:  Nga Klodian Tomorri / Pse ranë pagat?

Peshorja

Dita do të jetë e mbushur me lumturi dhe bashkëshorti pasi bashkëshorti juaj do të jetë kontribuesi kryesor lidhur me këtë. Lidhja juaj në çift po bëhet gjithnjë e më e bukur. Ndihma për dikë ose vullnetarizmi për një kauzë shoqërore do t’ju sjellë mjaft kënaqësi.

Akrepi

Investimet e reja duhet të shmangen sot. Do të veproni si stabilizues në familje. Një romancë e menjëhershme mund të vijë në rrugën tuaj për beqarët e kësaj shenje.

Shigjetari

Përpiquni të shmangni vetminë duke kaluar më shumë kohë me familjen tuaj. Ju mund të kaloni një darkë romantike me të dashurin tuaj në mbrëmje. Entuziazmi dhe natyra krijuese do t’ju sjellë shpërblime.

Bricjapi

Romanca do të jetë emocionuese, kështu që mos hezitoni të takoni personin që dashuroni. Natyra juaj konkurruese do t’ju lejojë të fitoni çdo konkurs që merrni pjesë. Do të jetë një ditë e mirë në aspektin profesional.

Ujori

Problemet financiare do t’ju pengojnë të mendoni në mënyrë konstruktive. Do të jetë një ditë e mbarë për sipërmarrje të reja. Kërkoni ndihmën e anëtarëve të tjerë të familjes për të pasur sukses në planet tuaja.

Bricjapi

Mundohuni të mos e humbisni qetësinë, veçanërisht në kohë krize. Do të kaloni një kohë të këndshme me familjen dhe miqtë. Ditë e mirë për çështjet e zemrës.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 9 shtator 2021

Publikuar

-

Nga

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi mujor, 01-31 Gusht

Dashi

Jini të durueshëm, pasi përpjekjet tuaja të vazhdueshme të shoqëruara me mirëkuptim do t’ju sjellin rezultate të suksesshme. Miqtë ose bashkëshorti/bashkëshortj juaj do të gjallërojnë ditën tuaj. Aftësia juaj për të reaguar shpejt ndaj problemeve do të vlerësohet pamasë.

Demi

Do të jeni në humor për t’u angazhuar në aktivitete në natyrë. Praktikimi i meditimit ose jogës, do të ketë vlerë terapeutike për ju. Kushtojini kohë të mjaftueshme familjes suaj. Romanca do të jetë e këndshme dhe shumë emocionuese.

Binjakët

Ka gjasa të bëni përshtypje tek njerëzit përreth jush me pikëpamjen dhe besimin tuaj pozitiv. Sipërmarrjet e reja do të jenë joshëse. Jini origjinal në bisedën me partnerin/partneren tuaj, pasi shtirja nuk do t’ju çojë askund.

Gaforrja

Ka të ngjarë të merrni kritika për shkak të prirjes suaj për të gjykuar të tjerët. Fitimet monetare nga burime të paplanifikuarado t’ ju ndriçojnë ditën. Do të prekeni nga dashuria e një vëllai ose motre.

Luani

Nëse jeni ndjerë të frustruar kohët e fundit, veprimet e duhura dhe një qasje pozitive sot, do të sjellë një ndryshim e duhur. Do të keni kohë të konsiderueshme për të kaluar me miqtë dhe familjen. Mos e zhgënjeni të dashurin/dashurën tuaj sot, pasi mund të keni pasoja më vonë.

Virgjëresha

Do të jetë një ditë e mbushur me të qeshura dhe shumica e gjërave do të shkojnë ashtu siç dëshironi. Paratë e tepërta rekomandohen të investohen në pasuri të paluajtshme. Puna në zyrë do të marrë ritmin që dëshironi.Peshorja

Motivoni veten për të qenë më optimistë. Dikush me plane dhe ide të mëdha do të tërheqë vëmendjen tuaj. Seminaret dhe ekspozitat do t’ju ofrojnë njohuri dhe kontakte të reja. Një darkë e këndshme me një person të veçantë, do t’ju ndihmojë të eliminoni të gjithë lodhjen që keni grumbulluar deri më tani, gjatë javës.

LEXO EDHE:  Emigrantët në kufi/ Paloka zbulon arsyet pse duan të vijnë në Shqipëri

LEXO EDHE:  Gruevski ‘i astrologjisë’ ka shumë shokë

Akrepi

Mos shpenzoni shumë për argëtim ose për të ndryshuar pamjen tuaj. Ndërhyrja juaj në kohë do të jetë një ndihmë e madhe për dikë. Veprimet tuaja do të jenë një frymëzim për të tjerët. I dashuri/ e dashura juaj mund të dështojë të vlerësojë gjestet tuaja të dashurisë sot.

Shigjetari

Mos lejoni që problemet të shqetësojnë paqen tuaj mendore. Bëni çmos që ta shmangni këtë, pasi ankthi dhe shqetësimi i tepërt mund të ndikojë negativisht në shëndetin tuaj mendor dhe fizik. Mbështetja dhe vlerësimi nga të moshuarit do të rrisë besimin tuaj.

Bricjapi

Marrëdhëniet me bankat duhet të trajtohen me shumë kujdes. Kjo është dita perfekte për të tërhequr vëmendjen e të tjerëve pa bërë shumë nga ana juaj. Një fazë e vetmuar që ju ka kapur për një kohë të gjatë do të përfundojë së shpejti, pasi duket se do të gjeni shpirtin binjak.

Ujori

Sigurohuni që çdo investim që bëni, të bëhet me mençuri. Miqtë do t’ju zbukurojnë ditën, pasi mund të planifikojnë diçka emocionuese për mbrëmjen. Sot do të ndjeni ngrohtësinë e dashurisë së partnerit/partneres tuaj.

Peshqit

Shmangni konfrontimet e panevojshme, pasi kjo vetëm do t’ju shkaktojë stres. Do të merrni para, të cilat do ndihmojnë në përmirësimin e pozicionit tuaj aktual financiar. Nivelet tuaja të energjisë do të jenë të larta, pasi i dashuri/e dashura juaj do t’ju sjellë lumturi.

LEXO TE PLOTE