Connect with Us

“Marca” ngre alarmin: Messi-Barça nuk ka rinovim

La Liga

“Marca” ngre alarmin: Messi-Barça nuk ka rinovim

Publikuar

-

Leo Messi duket larg Barcelonës. Edhe pse gjatë këtyre ditëve është thënë se zyrtarizimi është vetëm çështje kohe, situata ka ndryshuar pas takimit të sotëm me përfaqësuesit e lojtarit.

Marca raporton se palët nuk kanë gjetur ende gjuhën e përbashkët dhe se argjentinasi është më shumë se kurrë pranë largimit nga Barcelona, klubi i tij i vetëm si profesionist.

Mes Barcelonës dhe kapitenit nuk po gjendet marrëveshja për kontratën, edhe pse është folur shumë se Messi do të pranojë ulje page.

Te Barcelona nuk dinë ende se si të komunikojnë rezultatet e bisedimeve për rinovimin e kontratës me Messin.

Situata financiare në klubin katalanas është mjaft e keqe dhe në këto kushte rinovimi më shumë është në dorë të lojtarit, i cili do të duhet të sakrifikojë edhe më shumë për të vazhduar te Barcelona.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

La Liga

Ronaldo ishte pranë transferimit te Atletico Madridi, ja pse dështoi marrëveshja

Publikuar

-

Nga

Kristiano Ronaldo la Juventusin në verë për t’u kthyer në Mançester te Junajtidi, ku i ka bërë një nisje të shkëlqyer aventurës së tij të dytë në “Old Trafford”. Gjithsesi përpara se të shkonte te Junajtidi, e ardhmja e tij mund të kishte qenë në Spanjë, por me një ndryshim, në verë ai mund të kishte veshur fanellën e Atletikos së Madridit.

Lajmin e ka bërë me dije tabloidi anglez “The Sun”, që nënvizon se menaxheri i lojtarit Zhorzh Mendesh ia pat ofruar yllin portugez disa klubeve në Europë. Dhe më i favorizuari dukej Atletiko e Diego Simeones.  Por, gjithnjë siç bën me dije “The Sun”, ka qenë vetë klubi kampion në Spanjë që ka refuzuar të firmosë me Kristianon duke parë të kaluarën e tij te Reali.Dhe në fund Atletiko vendosi të shkojë për Grizmanin e jo të ndiqte Ronaldon. Sipas “Cadena SER”, Mendeshi ka kontaktuar drejtpërdrejt me drejtuesit e Atletikos duke i kërkuar nëse ishin të interesuar për Kristiano Ronaldon. Por refuzimi i tyre ka qenë i menjëhershëm.

Ka qenë pikërisht e shkuara e tij me Realin e Madridit shtysa kryesore për drejtuesit e Atletikos për të refuzuar firmën me portugezin. Në këtë mënyrë në fund të merkatos së verës Ronaldo u transferua te Junajtidi.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Spektakël i Atletiko Madridit, bën përmbysjen e çmendur në minutën e 90

Publikuar

-

Nga

Atletiko Madrid është rikthyer tek fitorja në kampionat duke mundur 1-2 në transfertë Getafen.

Vendasit kaluan të parët në avantazh me Mitroviç në fundin e pjesës së parë, por për Atletikon mendoi Suarez. Sulmuesi uruguaian u bë i gjallë më në fund në La Liga duke u rikthyer të jetë protagonist.Suarez shënoi golin e barazimit në minutën e 78-të, ndërsa në të 90-të shënoi dhe të dytin personal dhe golin e fitores për Atletikon.

Një 3 pikësh mjaft i vlefshëm për Atletikon që e ngjit në vendin e parë në kuotën e 14 pikëve.

LEXO TE PLOTE

La Liga

E bujshme nga Italia, Barcelona zëvendëson Koeman me ish-trajnerin e Juventus

Publikuar

-

Nga

Barcelona barazoi dje 1-1 me Granadan në Camp Nou, me sfidën që për vendasit ishte poshtë pritshmërive. Për katalanasit barazoi Araujo në të 90 minutë, ndërsa e ardhmja e Koeman është në “fije të perit”. Nga Italia, gazetari Gerard Romano bën me dije se drejtuesit e Barcelonës janë duke menduar shkarkimin e trajnerit hollandez.Në media qarkullojnë edhe emrat për zëvendësuesin e Koeman, me Pirlon dhe Conten që janë në pole-position. Refuzimi që Xavi i ka bërë dy herë drejtuesve, ka sjellë edhe idenë e trajnerëve nga Italia. Veç Pirlos dhe Contes, një tjetër emër që qarkullon për pankinën e Barçës është edhe ish-futbollisti i tyre, Philipe Cocu.

LEXO TE PLOTE