Connect with Us

E BUJSHME/ E konfirmon vetë klubi, Leo Mesi largohet nga Barcelona

La Liga

E BUJSHME/ E konfirmon vetë klubi, Leo Mesi largohet nga Barcelona

Publikuar

-

Faqja zyrtare e FC Barcelona njoftoi pak me me pare se Mesi do largohet.

“Pavarësisht se klubi dhe lojtari arritën një marrëveshje dhe synimin e tyre të qartë për të nënshkruar një kontratë të re sot, kjo nuk mundi të ndodhte për shkak të pengesave financiare dhe strukturore.

Pavarësisht se FC Barcelona dhe Lionel Messi kanë arritur një marrëveshje dhe synimin e qartë të të dy palëve për të nënshkruar një kontratë të re sot, kjo nuk mund të ndodhë për shkak të pengesave financiare dhe strukturore (rregulloret e Ligës Spanjolle).

Si rezultat i kësaj situate, Messi nuk do të qëndrojë në FC Barcelona. Të dyja palët janë thellësisht të penduara që dëshirat e lojtarit dhe klubit nuk do të përmbushen përfundimisht. FC Barcelona shpreh me gjithë zemër mirënjohjen ndaj lojtarit për kontributin e tij në madhështimin e klubit dhe i uron atij më të mirat për të ardhmen në jetën e tij personale dhe profesionale

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

La Liga

Buskets nuk heq dorë nga hilet, i hedh topin e dytë rivalit dhe shpëton katalanasit nga goli

Publikuar

-

Nga

Barcelona ka prekur fundin, teksa nuk po arrin dot të fitojë as me ekipet me të cilat 3 pikët duken detyrim në letër. Sot katalanasit janë ndalur në barazim 0-0 nga Cadiz-i. Megjithatë takimi mund të fliste edhe në favor të kundërshtarëve. Kur po luheshin sekondat e fundit të ndeshjes, Busquets bën lojën e pisët.

Kapiteni i Barcelonës hedh topin e dytë që gjendej në fushë në drejtim të rivalit dhe shpëton skuadrën nga një gol i pësuar. Kjo pasi aksioni i Cadiz-it përfunon me një top të ndalur në rrjetën e mbrojtur nga Ter Shtegen. Busquet është ndëshkuar me karton të verdhë për këtë vepriim.

LEXO TE PLOTE

La Liga

“El Clasico” i parë pa Mesin, vendoset orari për përballjen që e sheh e gjithë bota

Publikuar

-

Nga

“Camp Nou” do të presë këtë sezon “El Clasico”-n e parë pa Lionel Mesin. Ylli argjentinas u largua nga Barcelona, duke zbehur kështu disi duelin e zjarrtë që ekziston mes dy gjigantëve spanjollë. Rivaliteti Mesi-Ronaldo e dërgoi klasiken e kampionatit spanjoll në një tjetër nivel, duke bërë që sytë e gjythë botës të ishin mbi ta.Për këtë arsye La Liga vitet e fundit ka vendosur një orar të ri për zhvillimin e kësaj sfide, në mënyrë që të jepet mundësia për ta ndjekur sa më shumë tifozë anë e mbanë rruzullit tokësor. Sot është konfirmuar se më 24 tetor do të luhet akti i parë mes Barcelonës dhe Realit të Madridit, që do të zhvillohet në orën 16:15 në “Camp Nou”.

LEXO TE PLOTE

La Liga

“Faleminderit që erdhët dhe mirupafshim”/ Koeman habit gazetarët në konferencën për shtyp, mban një fjalim dhe largohet

Publikuar

-

Nga

Tensioni është në nivelin më të lartë te skuadra e Barcelonës, ku stoli i Ronald Koeman është tronditur pas humbjes në Champions League, kundër Bayern dhe barazimit në kampionat ndaj Granadës.Trajneri holandez është nën një presion, me thashethemet që e shohin të shkarkuar ku Andrea Pirlo është një ndër kandidatët për ët zëvendësuar holandezin.

Përgjigja e Koeman erdhi sot në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes kundër Cadiz. Tekniku 58-vjeçar u ul dhe lexoi një deklaratë para gazetarëve, pastaj u ngrit për t’u larguar pa iu përgjigjur asnjë pyetjeje.“Klubi është me mua si trajner në një situatë të tillë- u shpreh Koeman, situata financiare e klubit është e lidhur me performancën sportive dhe anasjelltas. Ekipi i futbollit pa qenë në gjendje të bëjë investime të mëdha financiare, kërkon kohë. Talentët e rinj të sotëm mund të bëhen yjet e rinj globalë brenda disa vitesh. Ne shpresojmë në mbështetjen tuaj në këto kohë të vështira. Ne si ekip dhe si lojtarë jemi shumë, shumë të lumtur me mbështetjen e madhe të tifozëve si ajo që kishim në ndeshjen në shtëpi kundër Granadës”.

Pastaj në fund u shpreh, “faleminderit shumë për ardhjen dhe mirupafshim”, Koeman u ngrit dhe u largua. Trajneri e kishte informuar ekipin se ai do të bënte një deklaratë të tillë dhe më vonë ia kaloi zyrës së shtypit të klubit.

LEXO TE PLOTE